Muži přivezli z palubovek favoritů jednu výhru

přidáno: 4. 12. 2013 7:35, autor: Basket Benešov
Benešovské áčko o víkendu cestovalo na palubovky favoritů. V sobotním zápase se představilo v Mladé Boleslavi, v neděli potom nastoupilo v Poděbradech.

V sobotním utkání se áčko představilo na palubovce dosud neporažené Mladé Boleslavi. Domácí tým vstoupil do utkání velmi aktivně a především se jim abnormálně dařila střelba z dálky. Hosté z Benešova se sice snažili, ale často dostávali těžké koše s časovým limitem. To sráželo hostující sebevědomí a naopak domácí výběr se dostával do laufu.

První čtvrtinu hosté ještě drželi krok, když podlehli jen 28:24. Bohužel ve druhé čtvrtině hostům ,,odešla“ střelba a v poločase ztrácel už 11 bodů. Domácí celek neztrácel chuť a střelecký apetit ani ve třetí čtvrtině a vesele navyšoval své vedení především díky neskutečné úspěšnosti střelby. Zatímco hosté se na každý koš doslova nadřeli, domácí trefovali i těžké střely i po dobré hostující obraně. Po třech čtvrtinách vedli hosté již 62:47. Závěrečná čtvrtina se již nesla jen v ofenzivním duchu, kdy se hosté ještě pokoušeli o zvrat. I když neměli problém na útočné polovině, kde nastříleli hned 22 bodů, tak v obraně nedokázali domácí vůbec přibrzdit a inkasovali rovných 30 bodů. Celkové skóre tak narostlo až na konečných 92:69

AŠ Mladá Boleslav- BC Benešov 92:69

Body: Kratochvíl 14, Kožant 14, Šach 9, Proskovec 6, Masár 5, Valenta 5, Baško 4, Tomášek 4, Vondráček Filip 3, Malý 3, Votava 2,

V nedělním utkání cestoval Benešov na palubovku průběžně druhých Poděbrad. I když se opět jednalo o zápas na palubovce favorita, Benešov tentokrát zvládl skvěle úvod utkání. Tentokrát to byl Benešov, kterému se extrémně dařila střelba z dálky. Favorit měl velké problémy držet s hosty krok a častěji se soustředil na komunikaci s rozhodčími než na svoji hru. To byla voda na mlýn hostů, kteří se dostávali do zápasové pohody. Agresivní obrana v kombinaci s rychlým přechodem do útoku dělala domácím obrovské problémy, a když už se domácím dařilo zastavit rychlý protiútok tak se hosté mohli opřít o střelbu z dálky. V poločase tak hosté měli velmi příjemný náskok 30:49. Do druhého poločasu vstoupili domácí se zonovou obranu, která dělala v úvodních minutách hostům velké problémy. Toho Poděbrady využili k návratu do utkání a po 25 minutách svítil na tabuli stav 44:52. Naštěstí v té chvíli vzali otěže utkání zpět do svých rukou hostující hráči a opět odskočili na klidné vedení 47:66. Závěrečné dějství už hostující hráči ve své režii a na palubovku se postupně dostalo všech 12 hráčů. Po překvapivém, ale zcela zaslouženém průběhu tak Benešov slavil výhru nad favoritem 64:81.

Basket Poděbrady- BC Benešov 64:81

Body: Kožant 31, Malý 16, Kratochvíl 10, Proskovec 10, Valenta 4, Masár 4, Vondráček Jakub 3, Vondráček Filip 2, Tomášek 1

Z venkovních utkání si vezeme vyrovnanou bilanci, takže jsme určitě rádi. V sobotu v Boleslavi nás popravila extrémní úspěšnost střelby domácích, v neděli jsme naopak zase měli my výborné procenty střelby, což nás drželo ve hře, když jsme přidali naši poctivou agresivní obranu, urvali jsme výhru nad favoritem.

Autor: T. Masár