Muži v poháru končí, v lize uspěli jen na 50 %.

přidáno: 18. 11. 2013 4:37, autor: Basket Benešov
Benešovští muži nastoupili v uplynulém týdnu ke třem soutěžím zápasům. V týdnu jim pohárovou stopku vystavili prvoligové Litoměřice. O víkendu si potom připsali bilanci 1:1 v domácím prostředí v dalším dvoukole II. ligy.

Středeční zápas sehrál domácí výběr proti prvoligovým Litoměřicím. 3.kolo Českého poháru se však stalo konečnou, když dokázali držet s favoritem krok do poločasu. Ve druhém poločase totiž domácímu týmu zcela odešla střelba a padl nakonec 48:82.

V sobotním již ligovém utkání přivítal domácí Benešov celek Žďáru. Papírové předpoklady nasvědčovali vyrovnanému utkání a samotný zápas splnil vše, co bylo očekáváno. Domácí tým začal lépe a po celou první čtvrtinu si udržoval vedení. Nikdy se však nedokázal svému soupeři výrazně vzdálit, a tak po první desetiminutovce vedli domácí 24:19. Druhá čtvrtina se nesla v zrcadlovém gardu, když se lépe dařilo hostům. Domácí výběr otevřel hostům několik okének v obraně, čehož zkušení hosté využívali k lehkým košům a vyrovnali do poločasu na 40:40. Ani třetí dějství nám nenabídlo výraznější trhák od jednoho z týmů, ale hosté dokázali poprvé přetavit svojí hrou vedení na svoji stranu, i když v nejtěsnějším poměru 58:59. Závěrečná čtvrtina byla opět zcela vyrovnanou partií, kde rozhodovali maličkosti. Bohužel domácí tým vyrobil několik menších chyb, které hosté nemilosrdně trestali. Benešáci měli možnost ještě závěr zdramatizovat, ale závěrečné trestné hody nebyly úspěšné, a tak výhru slavil Žďár v poměru 74:78.

V nedělním odpoledni nastoupil domácí celek proti Chrudimi. Domácí tým hodlal odčinit sobotní domácí prohru, ale ani hosté nepřijeli pro druhou víkendovou prohru. Úvod utkání ovládla Chrudim hrající ve velkém tempu, skvělá střelba z perimetru jim velmi ulehčila vstup do zápasu a výsledkem bylo vedení po první desetiminutovce 20:26. Druhá čtvrtina již byla z domácího pohledu lepší, když především zlepšili defenzívu a také přidal na útočné polovině. Hosté si stále velmi dobře vypomáhali trojkovou střelbou a ta je udržela ve vedení po prvním poločase v poměru 38:41. Vstup do druhého poločasu vyšel tentokrát na výbornou domácím. Skvělý celoplošný pohyb a především skvělá týmová obrana dělala hostům velké problémy. Ti v těchto chvílích působili velmi unaveně a také bezmocně. Domácí této pasáže využili k vybudování náskoku,který činil po 30-ti minutách 62:52. Závěrečná čtvrtina již byla přetahováním koš za koš, kde domácí hráči nepustili soupeře zpět do zápasu a napravili si tak náladu, když zvítězili 81:71.

BC Benešov- BK Ždár nad Sázavou 74:78

Body: Kožant 14,Proskovec 12, Malý 11,Valenta 12, Baško 8, Masár 5, Kratochvíl 4, Votava 3, Tomášek 2

BC Benešov- BC Daren Chrudim 81:71

Body: Kožant 24, Proskovec 14, Votava 11, Valenta 10, Masár 8, Kratochvíl 6, Malý 4, Baško 2, Tomášek 2

Autor: T. Masár