Muži v poháru překvapili prvoligovou Spartu

přidáno: 29. 10. 2013 18:09, autor: Basket Benešov
O svátečním pondělí nastoupili benešovští muži ve 2. kole Českého poháru proti prvoligové GBA Sparta Praha. Domácí tým se poprvé v letošní sezoně představil na domácí palubovce a bylo možné v domácím dresu sledovat hned tři nové tváře Dominik Baško ,který v Benešově působil již v kategorii U20, Petr Tomášek, který přestoupil z BK Tábor a jako poslední Honza Sedláček, naposledy hráč Vyšehradu. Domácí výběr plně využil výhody své haly a hosty dokonale zaskočil, když po celý zápas hýřil aktivitou a nepustil za celých 40 minut Spartu do hry.

Samotný úvod utkání patřil jasně domácí týmu ten dělal prvoligovému soupeři problémy především svou aktivní hrou v obraně s následným rychlým přechodem do útoku, kde vynikal skvěle hrající Jakub Malý, autor 11 bodů za první čtvrtinu. Hosté se často snažili využívat výškové převahy, ale ani tato hra neslavila úspěch, a tak domácí vedli po deseti minutách hry 24:21. Druhá čtvrtina přinesla zádrhel v ofenzivní hře a oba týmy se začali opírat spíše o obranu. Benešáci v této pasáži drželi hosty velmi zkrátka, a tak v poločase mohli diváci sledovat velmi radostný obrázek, když domácí vedli 38:30. Kdo čekal od druhého poločasu drtivý tlak prvoligového týmu Sparty na domácí výběr, musel být překvapen s jakým přehledem si domácí hráči udržovali svůj tvrdě vydřený náskok. Hosté z Letné se nedokázali za celou dobu přiblížit na menší než 10-ti bodový rozdíl. Domácí tak mohli po 40-ti minutách poctivé práce slavit velmi překvapivé vítězství nad účastníkem 1. ligy.

V domácím dresu se střelecky činil Kuba Malý s 20 body. Za hosty potom domácí obraně dělal největší problémy bývalý mládežnický reprezentant Filip Halada, který domácí konto zatížil 31 body.

BC Benešov- GBA Sparta Praha 71:57 (24:21,38:30,56:46)

Autor: T. Masár