Oslabené áčko se na západě výhry nedočkalo

přidáno: 26. 11. 2012 9:22, autor: Basket Benešov
Benešovské áčko zajíždělo o víkendu k dalším utkáním II. ligy. Tentokrát se představilo na západě Čech proti týmům Domažlic a Rokycan. Pro hosty to nebyl ideální víkend, vlivem různých okolností odjížděli pouze v osmi hráčích a bez trenéra. V oslabené sestavě si připsali 2 porážky. Především sobotní zápas je velká škoda, protože dlouho hosté sahali po lepším výsledku.

V sobotním večerním duelu se představili benešáci na palubovce Domažlic. Domácí vstupovali do utkání jako favorit, neboť tabulkově byli v lepším postavení a hosté navíc přicestovali v okleštěné sestavě. Úvod utkání si domácí velmi rychle podmanili a než se hosté stačili rozkoukat, prohrávali už 15:8. Po oddechovém času si hosté uklidnili a začali také promlouvat do vývoje zápasu. Dařila se střelba, ale obrana stále pokulhávala a tak domácí zvítězili v prvním dějství 29:17. Hosté vstoupili s výbornou střelbou také do druhé čtvrtiny, ale v těchto chvílích také zapnuli v obraně, s čímž měli domácí velké problémy a k nelibosti domácího trenéra i publika hosté snížili do poločasu až na rozdíl 41:40. Do druhého poločasu opět vstoupili domácí velmi aktivně a brzy si vybudovali náskok 56:42. Hosté museli opět reagovat oddechovým časem a i když se snažili odolávat tlaku domácích. ti svoji nátlakovou hrou využívali úzké rotace hostů a po třetí čtvrtině si opět hřáli příjemný náskok 65:53. Vstup do čtvrté čtvrtiny vyšel lépe hostům, ti našli ještě poslední zbytky sil a pokusili se utkání zdramatizovat. V polovině čtvrtého dějství snižovali další trojkou na 69:64. Ještě dvě minuty před koncem benešáci živili naději na zvrat při stavu 77:73, ale domácí si zkušeně závěr pohlídali, když šestkami a trojkou s klaksonem upravili konečný rozdíl na 88:75. Hosty dlouho držela vysoká úspěšnost střelby a nasazení, kterým se snažili domácím dělat problémy. V této činnosti vynikali především Petr Kožant, který zaznamenal 29 bodů (z toho 5 trojek), Jakub Malý 16b a Michal Novák 14b

Jiskra Domažlice- BC Benešov 88:75 ( 29:17,41:40,65:53)

Body: Kožant 29, Malý 16, Novák 14, Vondráček 6, Masár 5, Kokta 4, Valenta 2
Trestné hody: 18/12
Fauly: 19:17

V nedělním utkání cestovali benešáci do Rokycan. Zde se chtěli opět pokusit o bojovný výkon a zkusit překvapit. Bohužel od úvodních minut bylo vidět, že sobotní utkání vzalo hostům mnoho sil a tak od prvních minut převzali otěže domácí. Ti se drželi především vysokou úspěšností střelby. Hosté se snažili seč mohli,ale přesto již v prvním dějství nabrali ztrátu v poměru 34:21. V dalších čtvrtinách se hosté nezmohli na větší odbor a domácím při výborné střelbě rostlo sebevědomí a tak vesele navyšovali svůj náskok. V poločase již vedli 52:34. Ani třetí čtvrtina hostům nevyšla a opět jen prohloubili svoji krizi, když jim evidentně scházeli síly, což se často projevovalo i v zakončení. Závěrečná čtvrtina se nesla v nejvyrovnanějším duchu, když domácí možná částečně polevili, ale hosté zlepšili především útočnou aktivitu,ale ani tato snaha nestačila na nic lepšího než prohru 95:67. Střelecky táhli hosty opět Petr Kožant 21b (3 trojky) a Jakub Malý 14b

SKB Rokycany – BC Benešov 95:67 ( 34:21,52:34,72:48)
Body: Kožant 21, Malý 14, Novák 8, Valenta 7, Masár 6, Kokta 6, Beneš 3, Vondráček 2
Trestné hody: 15/10
Fauly: 19:15

Autor: Tomáš Masár