Petr Kožant dvakrát sestřelil Tábor

přidáno: 15. 12. 2013 12:40, autor: Basket Benešov
Sezóna mužů A pokračovala o stříbrném adventním víkendu dvojzápasem s BK Tábor.

V sobotu zavítali benešovští hráči na palubovku BK Tábor, kde už se jim letos podařilo zvítězit v pohárovém utkání. Po vyrovnané první čtvrtině, kterou dokázal Tábor vyhrát o dva body, začala úřadovat benešovská zóna a hosté začali mít navrch. Na útočné polovině se chytil Petr Kožant a začal svou destrukci táborské obrany. V této čtvrtině sám přestřílel družstvo Tábora 13:10. V průběhu třetí čtvrtiny narostl náskok hostujících hráčů až na dvacet bodů. V poslední čtvrtině polevili benešovští hráči v koncentraci a dovolili domácím snížit výsledné skóre na 58:67.

Nedělní odveta měla zcela odlišný průběh, ale se stejným hrdinou. V úvodních sedmi minutách trefili domácí hráči 4 trojkové střely (1x Martin Votava, 3x Petr Kožant) a od začátku utkání dominovali. V průběhu prvního poločasu narostl náskok domácích na dvacet bodů. Táborští basketbalisté ale utkání nezabalili a do poločasu snížili na čtrnáctibodový rozdíl. V úvodu druhé půle se táborští chtěli vrátit do zápasu a snížili svou ztrátu až na devět bodů. Poté však opět zaúřadovala pravačka Petra Kožanta, 17 bodů za šest minut vrátilo domácím pohodlný dvacetibodový náskok a ve zbytku utkání se zápas v podstatě již dohrával.

BK Tábor – BC Benešov 58:67

Body: Kožant 25, Malý 13, Votava 11, Proskovec a Vondráček J. 5, Valenta 4, Šach a Vondráček F. 2

BC Benešov – BK Tábor 78:60

Body: Kožant 30 (7 trojek!!!) , Valenta 12, Malý 9, Vondráček J. 7, Proskovec 6, Kratochvíl 5, Votava a Masár 3, Šach 2, Beneš 1