Poslední letošní zápasy znamenaly jen poloviční radost

přidáno: 10. 12. 2012 5:36, autor: Basket Benešov
Benešovské áčko mělo na programu poslední dva zápasy v letošním kalendářním roce. Jednalo se o důležitou dvojičku s Táborem, kdy se soupeři v sobotu utkali na palubovce Benešova, v neděli si potom pořadatelství vyměnili. V utkáních nakonec platila rovnice můj dům = můj hrad.

Sobotní utkání zastihlo domácí hráče ve výborném rozpoložení. Od úvodních minut na soupeře doslova vletěli a ti nestíhali. Velmi dobrý pohyb v útoku a precizní obrana znamenala drtivý nástup a vedení po první čtvrtině 31:8. Od druhého dějství se hra vyrovnala,ale domácí si stále udržovali svůj náskok z úvodu, a i když se odehrávala hra koš za koš, benešáci vedli v poločase 45:28. Třetí čtvrtina nabídla divákům opět ofenzivnější basketbal, kde pokračovala hra nahoru dolů. Domácí si však stále udržovali poklidný náskok a tak i po třiceti minutách vedli bezpečně 62:46. V závěrečné desetiminutovce domácí opět přitlačili v obraně a díky stále produktivnímu útoku navýšili svoje vedení a mohli tak slavit důležitou výhru v poměru 81:57. Na straně domácích se opět dařilo Jakubovi Malému, autorovi 25 bodů, zdatně mu sekundoval také Petr Kožant s 20 body.

BC Benešov- BK Tábor 81:57 ( 31:8,45:28,62:46)

Body: Malý 25, Kožant 20, Votava 10, Vondráček J 7, Masár 6, Šach 6, Valenta 4, Vondráček F 3

Trestné hody: 23/16
Fauly: 20:20

V nedělním utkání se role otočili. Bohužel neotočilo se jen pořadatelství, ale také průběh zápasů. Tentokrát to byl domácí Tábor, kdo na soupeře vletěl a v první čtvrtině si vypracoval zasloužené vedení 23:13. Druhá čtvrtina začala snažením hostů, ale jalový útok nedával šanci ke snížení náskoku. Ten si dokázali domácí pohlídat a ještě navýšit do poločasu na 39:21, kdy trefovali i opravdu šťastné střely. Třetí čtvrtina byla ve znamení nástupu hostí. Ti se pokusili co nejvíce umazávat náskok domácích a nebýt někdy nepřesného zakončení a úspěšných šťastných střel domácích mohli umazat více než 5 bodů. Do závěru utkání tedy hosté vstupovali s odhodláním ještě se o výsledek poprat, ale domácí si hlídali vedení a díky úseku 14-ti trestných hodů v poslední čtvrtině nakonec dokráčeli k výhře 80:64.

BK Tábor-BC Benešov 80:64 ( 23:13,39:21,55:42)

Body: Malý 25,Kožant 10,Vondráček J. 10, Masár 9, Valenta 6, Beneš 2, Vondráček F. 2

Trestné hody: 43/28
Fauly: 32:29

Autor: Tomáš Masár