První výjezd

přidáno: 29. 10. 2014 11:58, autor: Jakub Malý

I na palubovkách soupeřů se benešovským basketbalistům dařilo. Díky výborným vstupům do zápasů zůstávají v letošní sezóně neporaženi.

Sokol Horní Počernice – BC Benešov 56:77 (6:27, 29:39, 43:55)

Střelci: Kožant (3) 18, Kratochvíl 17, Proskovec (1) 16, Malý (1) 13, Votava 10, F. Vondráček 2, J. Vondráček 1, Bednář, Beneš a Tomášek 0

K prvnímu venkovnímu utkání v sezoně áčko Benešova zajelo do Horních Počernic. V místní sokolovně nefungoval kotel, a tak v hale nebylo o moc tepleji než venku. Benešováci se zahřáli raketovým vstupem do zápasu. Po dvou minutách vedli 8:2, v 5. minutě už měli dvouciferný náskok a v 12. minutě hosté vedli 30:6! Hlavním strůjcem povedeného úvodu byl Ondřej Proskovec, který před 14 dny odehrál kvůli zranění jen pár minut a s o to větší chutí rozbíjel počernickou obranu. Domácí se ve druhé čtvrtině trochu zvedli, dokázali najít skulinky v benešovské zóně a do půle snížili na desetibodový rozdíl. Do druhé půle ale hosté vstoupili šňůrou 11:2 a ve zbytku utkání si udržovali bezpečný náskok, který stačil k třetímu vítězství v sezoně.

BK Brandýs – BC Benešov 46:59

Střelci: Kožant (3) 19, Malý (2) 16, Votava 8, Kratochvíl 8, Proskovec (1) 5, J. Vondráček 2, Vondráček 1

Výborný vstup do zápasu měli benešovští hráči i v neděli. Výborná obrana a pěkné kombinace v útoku dostaly Benešov do rychlého vedení 12:4.  Mladý domácí tým ale zbraně nesložil a v průběhu druhé čtvrtiny se dokázal přiblížit na dostřel (22:26). Přelom obou poločasů ale hosté ovládli v poměru 18:3 a vybudovali si rozhodující náskok. Domácí se sice v poslední čtvrtině snažili o zvrat pomocí vysunuté agresivní obrany, ale víc než kosmetickou úpravu skóre benešovští basketbalisté nepřipustili.