Rokycany ukončily vítěznou sérii Benešova

přidáno: 6. 2. 2017 12:43, autor: Basket Benešov

SKB Rokycany – BC Benešov 85:62 (15:22, 41:28, 65:42)

Střelci: Kožant 18 (4), Fulín 11 (2), Kratochvíl 10, Malý 9 (1), O. Proskovec 5 (1), Kukura 4, J. Proskovec 2, Bednář 2, F. Vondráček 1

Benešovští basketbalisté se v páteční předehrávce 17. kola představili na hřišti Rokycan, které doma už více jak dvě sezony nepoznaly hořkost porážky. Vstup do utkání však patřil hostům, kteří v 8. minutě vedli 22:10. V té chvíli se ale benešovská ofenziva naprosto zadrhla, domácím se naopak v útoku začalo dařit a vznikla tak devítiminutová šňůra 24:2 pro Rokycany! Benešáci si přestali věřit a za celou druhou čtvrtinu nastříleli pouze šest bodů.

V úvodu druhé půle Benešov sice přidal pět rychlých bodů a přiblížil se na osmibodový rozdíl, jenže to byl poslední náznak zdramatizování utkání. Rokycany dobře bránily a dávaly koše z rychlých protiútoků, které naopak hostům vůbec nevycházely. Benešovská hra byla plná nepřesností a ztrát, takže Rokycany nakonec přímý souboj o 3. místo v tabulce zaslouženě ovládly.

BK Beroun – BC Benešov 50:85 (7:11,19:44,27:67)

Střelci: Fulín 21 (3), Malý 11 (2), Kratochvíl 11 (1), Kukura 11, J. Vondráček 8 (1), Brynda 6 (1), Bednář 6, J. Proskovec 4, F. Vondráček 4, Červený 3

V neděli Benešov nastoupil v Berouně, kde je čekal omlazený domácí celek. Berounští ztratili reálnou šanci na záchranu, a tak své zkušené hráče přepsali do rezervního týmu, který zkusí druholigovou příslušnost uhájit vítězstvím v krajském přeboru. Povinná benešovská výhra se zpočátku rodila s menšími problémy, když po první části hosté vedli pouze 11:7. Ve druhé čtvrtině se však hodně zrychlil benešovský přechod do útoku, z čehož pramenilo 25bodové poločasové vedení. Jasný průběh utkání dovolil trenéru Khekovi rotovat všech dvanáct hráčů. Mužem zápasu byl Tomáš Fulín, který si zlepšil druholigové osobní maximum na 21 bodů. Benešáci si připsali dvanáctou výhru v sezoně a po 18 kolech jim patří čtvrté místo.

Za čtrnáct dní Benešov hraje na palubovce vedoucího celku Sokola Žižkov a na hřišti devátého Sokola Kladno.