Střelecká představení na východě Čech

přidáno: 19. 1. 2015 22:16, autor: Jakub Malý

Střelecká představení Reinbergera a Kožanta přinesla mužům dvě výhry

BK Přelouč – BC Benešov 69:76 (13:22, 29:44, 68:52)

Střelci: Reinberger (4 trojky) 33, Kratochvíl 13, Kožant (1) 8, Malý (2) 6, Masár 5, Votava 5, Proskovec 4, Tomášek 2

V sobotním utkání v Přelouči domácí naposledy vedli ve 3. minutě 7:6. Od začátku druhé čtvrtiny si hosté drželi dvouciferný náskok. Zakolísání přišlo až v poslední periodě, kdy se Přelouči povedla devítibodová šňůra a snížení na 65:72. Trenér Khek zastavil přeloučský nápor oddechovým časem a Benešáci si připsali 10. výhru v sezoně.

Hvězdou utkání byl Štěpán Reinberger, který hrál skoro jako za mlada a nastřílel 33 bodů.

Tesla Pardubice – BC Benešov 58:86 (9:14, 22:40, 36:64)

Střelci: Kožant (7) 38, Malý 17, Kratochvíl (2) 16, Tomášek (2) 8, Proskovec (1) 5, F. Vondráček 2

Pardubický fantom je zpátky! Petr Kožant si před rokem na hřišti Tesly připsal osobní rekord 45 bodů, jimiž dotáhl Benešov k výhře v prodloužení. Tentokrát benešovský ostrostřelec zatížil pardubické konto 38 body, ale průběh zápasu byl více jednoznačný než v minulé sezoně.

Trenér Khek měl v neděli k dispozici jen sedm hráčů, kteří dobře začali a ve 13. minutě vedli 12:22. Tesla dokázala deseti body během tří minut srovnat. V tu chvíli ještě jediný benešovský pivot Martin Votava nasbíral třetí faul a musel střídat. Přesto pardubické naděje na úspěch rychle uhasly, protože Benešov zbytek druhé čtvrtiny ovládl 18:0.

Po změně stran Tesla ještě pár minut bojovala, ale poté začal úřadovat Kožant a bylo po zápase.

Benešov v tabulce drží druhé místo s bilancí 11 výher a 3 porážek. Za dva týdny na svém hřišti přivítá BK Brandýs nad Labem a Sokol Horní Počernice.

Autor:Petr Tomášek