Trápení ve Slaném

přidáno: 4. 12. 2018 7:02, autor: Jakub Malý

Souboj prvního a posledního týmu skupiny A nabídlo 10. kolo II. ligy. Řekli byste: „Jasná záležitost!“? Ani omylem! V basketbalové hale pod ledovou plochou slánského sportovního areálu se benešákům často nedaří. Absence několika hráčů základní rotace a zranění Petra Kožanta v průběhu druhé čtvrtiny benešovským basketbalistům rozhodně ke klidu nepomohlo.

Po celý první poločas měli domácí navrch a vybudovali si více než desetibodový náskok. Hostující hráče trápila úspěšnost střelby a zastavování náběhů domácích do „bedny“.

V druhém poločase vzal osud utkání do svých rukou benešovský kapitán Ondřej Proskovec. Svou ostrostřelbou (24 bodů za druhý poločas) překlopil ještě během třetí čtvrtiny skóre na benešovskou stranu. Ve čtvrté čtvrtině pak domácím došli síly a benešovští basketbalisté si připsali „povinnou“ ale těžce vydřenou výhru.

BC Slaný - BC Benešov 74:84  (20:15 44:33 57:58)

Body: Proskovec Ondřej 34, Malý Jakub 20, Valenta Tomáš 11, Ťažký Martin 8, Kukura Ondřej 5, Bednář Jan 2, Hála Petr 2, Kožant Petr 2

Nedělní zápas se Sokolem Žižkov je přeložen na pátek 7. prosince do benešovské haly. Utkání začíná v 19:30.