Venku výhra, doma prohra

přidáno: 18. 12. 2017 2:51, autor: Basket Benešov
Sokol Sršni Písek “B” - BC Benešov 77:86 (24:27, 45:47, 63:70)
Střelci: Proskovec 28 (5), Malý 18, Sedláček 12 (2), Kratochvíl 10 (1), Kukura 9 (1), Fulín 6 (1), Valenta 2, F. Vondráček 1

V polovině druholigové sezony přišel na řadu tradiční dvojzápas s geograficky blízkým soupeřem. V sobotu se basketbalisté Benešova představili na táborské palubovce, kde nastupuje tým s názvem Sršni Písek “B”. Polovinu týmu však tvoří táborští hráči a hlavním střelcem je českobudějovický Vojtěch Janda. Právě tento mladík Středočechům hodně zatápěl, když už do poločasu stihl 17 ze svých 23 bodů. Díky němu tak domácí v poločase pouze o dva body. Klíčový úsek zápasu přišel na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny, kdy benešovský Tomáš Fulín šesti body řídil rozhodující šňůru 13:2. Benešov tak ze stavu 60:61, otočil na 73:63 a zbytek zápasu si zkušeně pohlídal. Velký podíl na osmé výhře v sezoně měl kapitán Ondřej Proskovec s 28 body.

BC Benešov - Sokol Sršni Písek “B” 62:76 (12:20, 35:39, 47:57)
Střelci: Proskovec 21 (3), Valenta 14, Malý 12 (1), Kratochvíl 5, Sedláček 4 (1), J. Vondráček 3 (1), Červený 3 (1)

V nedělní odvetě Benešáci předvedli na svém hřišti nejhorší výkon v sezoně. Táborsko-písecký soubor přitom přijel pouze se sedmi hráči i bez svého ústředního rozehrávače Žáčka a prvoligového hráče Hejdy. Po prohrané první čtvrtině 12:20 přišel nejlepší domácí úsek a po patnáctibodové šňůře Benešov rázem vedl 27:20. Hosté však odpověděli třemi trojkami v řadě, předvedli sérii 16:3 a ve zbytku zápasu už neprohrávali. Domácím to s výjimkou Proskovce nepadalo v útoku a v obraně nebyli schopni zastavit životní výkon Michala Kratochvíleho, který v první půli nastřílel dvacet ze svých 23 bodů. Písecký odchovanec v neděli trefil čtyři trojky, ačkoli si v předchozích deseti zápasech připsal pouhých pět trojek.

Po dvanácti kolech má Benešov bilanci osmi výher a čtyř porážek, což stačí na čtvrté místo v tabulce, které ještě případně zajišťuje výhodu domácího prostředí v 1. kole play-off. Po vánoční přestávce Benešov pojede hrát do Slaného a Kladna.