Výjezd se nepovedl

přidáno: 10. 3. 2015 6:10, autor: Jakub Malý

Sokol Nová Paka – BC Benešov 102:93 (20:23, 48:38, 66:53)

Střelci: Kožant (6) 28, Kratochvíl (2) 27, J. Vondráček (1) 19, Malý (1) 12, Lukaševič (1) 3, Beneš 2, Bednář 2

V sobotu se muži Benešova nedokázali vyrovnat s nepříjemným stylem Nové Paky. Tým z podkrkonoší vyznává odlišný styl boje plný provokací, hrubých faulů a teatrálních gest. Benešovu se navíc v první půli zranil pivot Votava, bez něhož začali domácí ještě více vládnout pod oběma koši. Díky útočnému doskoku si domácí vypracovali ve třetí čtvrtině 17bodový náskok. V poslední části manko narostlo až na 82:57 v 35. minutě. Khekovi svěřenci ještě zkusili vytáhnout obranu po celém hřišti a pomocí osmi trojek se jim povedlo za necelých šest minut nastřílet 36 bodů! Ani to ale na zvrat nestačilo, a tak Benešov podruhé v sezoně padl na hřišti soupeře. Stovku Středočeši naposledy inkasovali ještě v první lize v prosinci 2011 na hřišti opavské rezervy.

TJ AŠ Mladá Boleslav – BC Benešov 70:67 (20:20, 36:32, 57:48)

Střelci: Kožant (4) 19, Kratochvíl 14, Malý (1) 12, Reinberger (1) 9, Valenta 9, Beneš (1) 4

Mladá Boleslav trochu překvapivě v sobotu porazila vedoucí Košíře, a tak se v neděli utkala s Benešovem v přímém souboji o druhé místo zaručující postup do play off. Hostům chyběl Votava, ale nastoupil Štěpán Reinberger. Domácí odskočili devítibodovou šňůrou na přelomu poločasů a Benešov musel dotahovat. Boleslav po dvou trojkách v 38. minutě vedla 68:57. Hosté zabojovali a 11 vteřin před koncem si vzali oddechový čas, když prohrávali o tři body. Do slušné pozice se dostal Kožant, ale jeho tříbodový pokus z koše vyskočil.

Pokud se Benešáci chtějí vrátit na druhé místo, musí v posledních dvou kolech porazit Kbely i Poděbrady a doufat, že Mladá Boleslav zaváhá v Chrudimi nebo Holicích.