Vysoká výhra v Radotíně, konec série v Písku

přidáno: 14. 1. 2019 1:42, autor: Jakub Malý   [ aktualizováno 14. 1. 2019 3:55 ]

Sobotní podvečer, 13. kolo 2 ligy, tradičně vyhecovaný souboj BC Benešov a BK Wolves Radotín. Dosud neporažený tým BC Benešov vstoupil do odvetného utkání na půdě Radotína dobře a i přes velké množství ztrát takřka po celou první čtvrtinu udržoval mírný náskok. Přelom prvního a druhého hracího období zvládli lépe domácí a odskočili do čtyřbodového vedení. To smazalo v závěru prvního poločasu duo Kukura – Fulín třemi rychlými trojkami. Poločasové skóre tvrdě hraného zápasu tak bylo 35:34 ve prospěch Benešova. Druhý poločas zahájil Ondra Kukura smečí přes dva obránce a udal tak ráz druhého poločasu. Skvělá obrana, výborný pohyb míče, rozložení střelby mezi všechny hráče a Radotín byl v problémech. Náskok hostujících hráčů se vyšplhal až na 28 bodů a zbytek zápasu byl formalitou.

BK Wolves Radotín - BC Benešov 74:92 (15:17 34:35 46:64)

Body: Sedláček Jan 15, Malý Jakub 14, Fulín Tomáš 13, Kožant Petr 13, Kukura Ondřej 12, Brynda Daniel 7, Valenta Tomáš 6, Ťažký Martin 5, Proskovec Ondřej 3, Vondráček Filip 3, Červený Martin 1

V nedělním dopoledni zajížděli muži Benešova na palubovku píseckých sršnů. Plni optimismu a posilněni hladkou výhrou na horké půdě Radotína. Oproti sobotě chyběl Jakub Malý, který si plnil své trenérské povinnosti. Jakoby hráči nastoupili na palubovku uspokojeni ze soboty a mysleli si, že všechno půjde samo. Vstoupili do zápasu vlažně a v útoku kupili ztrátu za ztrátou a ani obrana nefungovala zrovna tak, jak by měla. Benešáci měli výškovou převahu pod košem, ale nedokázali ji využít. První poločas tak skončil 39:33 pro domácí. Ve třetí čtvrtině se benešovská hra nezlepšila a tak  šli benešovští basketbalisté do poslední částí s mankem 9ti bodů. Do závěrečné čtvrtiny vstoupil Benešov se zónovou obranou a s odhodláním se zápasem něco udělat. Postupně začali hráči od Konopiště náskok Písku stahovat, kdy dvě trojky trefil Sedláček. Tři minuty před konce srovnával na 68:68 košem s faulem benešovský kapitán Proskovec. Domácí odpověděli jednoduchým košem, po kterém následovala pasáž nepřesných zakončení. Minutu a půl před koncem prohrávali hosté o jediný bod a měli míč v držení, bohužel po ztrátě na vlastní půlce dostali laciný koš a už se zápas nepodařilo otočit. Těžká závěrečná střela do koše nespadla. Bohužel tak třináctizápasová vítězná benešovská série skončila v Písku.

Sokol Písek Sršni B - BC Benešov 72:70  (18:18 39:33 60:51)

Body: Kožant Petr 18, Sedláček Jan 16, Valenta Tomáš 15, Proskovec Ondřej 9, Ťažký Martin 7, Červený Martin 3, Kukura Ondřej 2

Za 14 dní hrají benešovští basketbalisté na domácí palubovce s Mariánskými Lázněmi a Rokycany.