Muži B - výpis článků

ČLÁNKY - SOUPISKA - TABULKA - FOTOGALERIE

Další 2 venkovní prohry

přidáno: 17. 11. 2014 10:34, autor: Jakub Malý

O víkendu 8. a 9. 11. jsme zajížděli k dalším 2 zápasům ven, a to 8. 11. do Kralup a 9. 11. do Kladna. Oba zápasy hodně ovlivnila neúčast našeho nejlepšího hráče J. Růžičky.

V sobotu 8. 11. v podvečer jsme v Kralupské sportovní hale nastoupili proti domácímu A týmu. 1. čtvrtina byla vyrovnaná až do 8. minuty, od které jsme do konce čtvrtiny nedali ani bod a domácí dali 6 a tím si vytvořili mírný náskok po 1. čtvrtině 19:25. Ve 2. čtvrtině jsme totálně odpadli jak v obraně, tak v útoku, nedařilo se nám prakticky nic. Tato čtvrtina skončila 10:28 a tím poločas 29:53. Tento náskok domácích se stal rozhodujícím pro celé utkání. Ve 2. půli se zápas jen dohrával. I přes naši snahu zkorigovat výsledek si domácí pohlídali náskok a nepřipustili větší přiblížení ve skóre než na rozdíl 20-ti bodů.

Bc Benešov B – Bk Kralupy 63:84(19:25,10:28,19:17,15:14)

Střelci: Fulín 18(4), Březina 14, Klavrza 8(2), Procházka 7(1), Posztóš 6, Kurfurst 6(1), Brynda a Proskovec 2, Škoda a Semerád 0.

TH: 14/9 – 19/10 Trojky – 8:4 Fauly – 19:19

V neděli 9. 11. v předobědním zápase v Kladenské 5. ZŠ jsme nastoupili proti místnímu B týmu. Začátek zápasu byl vyrovnaný až do 5. minuty. Poté jsme neubránili 1 hráče domácích, který nám nastřílel 17 bodů z celkových 29 bodů domácích. My jsme v tomto období nastříleli pouze 9 bodů, takže skóre po 1. čtvrtině bylo 16:29. Tento náskok byl rozhodující pro zbytek utkání. 2. čtvrtina probíhala ve stylu koš za koš. Poločasové skóre 32:46. 1. polovina 3. čtvrtiny se nám nepovedla 5. minuta 34:52, za to 2. polovina byla z naší strany vynikající – skóre po 3. čtvrtině 48:52. Ve 4. čtvrtině v 5. minutě jsme stáhli soupeřův náskok na 5 bodů 55:60, ale to bylo z naší strany vše. Do konce zápasu jsme dali soupeři už jen 5 bodů a domácí nám vsítili 18 bodů, což znamenalo konečné skóre 60:78.

Bc Benešov B – Bk Kladno B 60:78(16:29,16:17,16:6,12:26)

Střelci: Březina 20, Fulín 12(3), Kurfurst 8(1), Posztóš a Brynda 6, Klavrza 5, Procházka 3, Proskovec a Semerád 0.

TH: 11/6 – 18/12 Trojky – 4:8 Fauly – 16:12

Karlton

Další 2 domácí prohry + vítězná domácí dohrávka o týden později

přidáno: 10. 11. 2014 14:01, autor: Jakub Malý

O víkendu 25. - 26. 10. jsme odehráli další 2 domácí zápasy proti Pečkám a Realu Réma a o týden později 1. 11. jsme doma dohrávali odložený zápas proti Kutné Hoře.

V sobotu 25. 10. v podvečer jsme přivítali družstvo Peček. Nováček KP1 se vždy prezentoval tvrdou obranou na hranici faulu a ani tentokrát tomu nebylo jinak. My jsme s jejich tvrdou obranou měli problém po celý zápas. 1. polovina zápasu byla vyrovnaná. Nás drželi „nad vodou“ hlavně trojky T. Fulína a J. Růžičky. Nedařil se nám obranný doskok a proměňování „lehkých“ košů. Navíc od 18. do 20. minuty jsme nedali ani bod, proti tomu hosté dali 6, a tím si vytvořili náskok v poločase 37:43. Ve 2. polovině pokračoval náš urputný boj s tvrdou obranou hostí. Ve 3. čtvrtině si hosté drželi náskok 5 až 8 bodů až do 8. minuty, od které jsme do konce čtvrtiny otočili skóre v náš prospěch. Dopomohla nám k tomu i dlouhá trojka z vlastní poloviny hřiště s klaksonem oznamujícím konec 3. čtvrtiny z rukou T. Fulína na 62:58. Ve 4. čtvrtině hosté rychle vyrovnali a až do 7. minuty bylo skóre vyrovnané 70:70. Poté se vyfauloval náš nejlepší hráč J. Růžička a z následného útoku jsme obdrželi „šťastnou“ trojku. Ani série time-outů a taktických faulů již neodvrátila naší další prohru 70:77.

Bc Benešov B – Basketbal Pečky 70:77 (20:24,17:19,25:15,8:19)

Střelci: Růžička 30 (5), Fulín 12 (4), Posztóš 10, Brynda 8, Klavrza 4, Procházka, Kurfurst a Semerád 2, Lanc, Proskovec, Škoda a Hoang 0.

Trojky – 9:5 TH: 13/9 – 22/15 Fauly – 22:19

V neděli 26. 10. dopoledne nás čekal zápas proti doposud vedoucímu celku KP1 Real Réma. Do utkání jsme nastupovali s vědomím, že nemáme co ztratit. V 1. čtvrtině ve 3. minutě se hosté rychle dostali do vedení 2:9. Za dalších 6 minut jsme skóre otočili na 14:9 šňůrou 12:0. Do konce 1. čtvrtiny hosté otočili skóre zpět ve svůj prospěch 14:15. 2. čtvrtina se odehrávala ve stylu koš za koš a až v poslední minutě jsme si vytvořili mírný náskok – poločas 35:31. I ve 3. čtvrtině bylo skóre stále vyrovnané až do 8. minuty kdy si hosté vytvořili mírný náskok 5 bodů, který do konce čtvrtiny navýšili na 53:60. Ve 4. čtvrtině jsme odpadli hlavně fyzicky, čehož soupeř dokonale využil a rychlými protiútoky trestal každou naší chybu. Zápas se pak už jen dohrával. Konečné skóre 65:86.

Bc Benešov B – Bc Real Réma 65:86 (14:15,21:16,18:29,12:26)

Střelci: Růžička 26 (1), Fulín 16 (4), Procházka 6, Semerád 5, Posztóš 4, Proskovec 3, Brynda 3, Kurfurst 2, Hoang a Škoda 0.

Trojky – 5:7 TH: 17/12 – 17:9 Fauly – 20:22

O týden později jsme v sobotu 1. 11. v podvečer dohrávali odložený zápas proti Kutné Hoře. Hosté přijeli pouze v 7 hráčích. My jsme byli posíleni o 3 hráče z A týmu. Celý 1. poločas byl bodově vyrovnaný. Nám se nedařila střelba z blízkosti koše a ani hosté na tom nebyli lépe. Většinou se tato část zápasu odehrávala stylem koš za koš. Skóre po poločase 30:32. Ve 3. čtvrtině do 3. minuty bylo skóre stále vyrovnané, ale potom se začali dít velké věci a zatím „neviditelná“ posila J. Khek se rozstřílela k velkému výkonu za 8 minut 16 bodů a z toho 4 trojky! Výborně mu sekundoval náš nejlepší hráč J. Růžička s 11 body. Tímto jsme si vytvořili rozhodující náskok v zápase. Skóre po 3. čtvrtině 63:46! Ve 4. čtvrtině se na obou stranách už moc nebránilo, oběma týmům se dařila střelba až na konečné skóre 87:75.

Bc Benešov B – Kutná Hora 87:75 (17:17,13:15,33:14,24:29)

Střelci: Růžička 26 (2), Khek 16 (4), Kratochvíl 11, Vondráček 10 (1), Brynda 10, Posztóš 6, Semerád 6, Fulín 2, Hoang, Lanc, Škoda a Kurfurst 0.

Trojky - 7:6 TH: 14/10 – 16/7 Fauly - 13:19

Autor:Karlton

První 2 zápasy venku = 2 prohry

přidáno: 17. 10. 2014 4:59, autor: Basket Benešov

O 2. říjnovém víkendu jsme zajížděli na 1. venkovní zápasy 11. 10. do Mělníka a 12. 10. do Mladé Boleslavi.

Na sobotní podvečerní zápas do Mělníka, který začínal v 19:00, jsme odjížděli jen v 7 hráčích z původně 10 nominovaných. Do zápasu jsme vstupovali s tím, že můžeme jen překvapit případnou výhrou. Začátek zápasu byl vyrovnaný až do 5. minuty kdy si domácí vytvořili 7 bodový náskok. Tento náskok se nám podařilo do konce 1. čtvrtiny smazat – 17:19. Ve 2. čtvrtině bylo skóre vyrovnané až do 4. minuty, ale za další 3 minuty jsme nedali ani bod a soupeř dal 12. Tento náskok se stal rozhodujícím pro zbytek zápasu. Do poločasu jsme upravili skóre na 33:44. Celý 2. Poločas se hrál stylem koš za koš až na 6. minutu 3. čtvrtiny kdy jsme se přiblížili soupeři na rozdíl 8 bodů. Ještě jsme chtěli zdramatizovat koncovku zápasu taktickými fauly, ale nedařilo se nám na soupeřovi neproměněné trestné hody odpovídat úspěšným košem.

BC Mělník – BC Benešov B 87:67 (19:17,25:16,14:12,29:22)

Střelci: Fulín 21(4), Růžička 14(1), Brynda 12, Procházka 10, Posztóš 6, Lanc 3(1), Proskovec 1.

Trojky – 4:6, TH – 20/15:16/11, Fauly – 14:17

Na nedělní poobědní zápas – začátek 12:30, jsme zajížděli do Mladé Boleslavi, kde jsme se utkali s místním B týmem. Tentokrát jsme odjížděli v 9 hráčích. Opět jsme byli papírově slabší, takže jsme neměli co ztratit. Začátek zápasu nám hrubě nevyšel, nedařilo se nám prakticky nic, ve 4. minutě jsme prohrávali 0:11! Do konce 1. čtvrtiny to z naší strany nebylo o moc lepší 11:28! Vesměs nás přehrávali domácí pivoti. Ve 2. čtvrtině se nám začalo dařit – 5. minuta 25:30. A do poločasu jsme tento rozdíl udrželi 35:41. Na začátku 3. čtvrtiny jsme nedali 3 minuty ani koš, soupeř dal 10, a tím si vytvořil rozhodující náskok. Do konce zápasu jsme se ještě několikrát přiblížili na rozdíl 9 bodů, ale to bylo z naší strany vše.

Mladá Boleslav B – BC Benešov B 79:66 (28:11,13:24,20:15,18:16)

Střelci: Růžička 27(3), Fulín 10(2), Procházka 10, Posztóš 7, Proskovec 5, Semerád 4, Brynda 3(1), Hoang a Lanc 0.

Trojky – 3:6, TH – 15/8:15/10, Fauly – 17:14

Autor: Karlton

Začátek sezóny – 1. prohra

přidáno: 1. 10. 2014 5:35, autor: Basket Benešov

O víkendu 27. – 28. 9. jsme rozehráli na domácí palubovce novou sezónu v Krajském přeboru 1. třídy.

Po odložení nedělního zápasu s Kutnou Horou jsme odehráli jen sobotní podvečerní zápas proti družstvu Kolín B. Tento tým se umístil v minulé sezóně na 4. místě, takže byl před zápasem favoritem. Naše družstvo nastoupilo bez 4 důležitých hráčů, ale se 2 hráči z A týmu.

Začátek zápasu byl z naší strany nervózní, nezachytávali jsme rychlé protiútoky soupeře a nedařil se nám obranný doskok, a to se projevilo na skóre v 5. minutě 5:13. Do konce 1. čtvrtiny jsme skóre zkorigovali na 19:23. Ve 2. čtvrtině se nám nedařilo střelecky, dali jsme jen 8 bodů a hosté 18, což znamenalo poločasové skóre 27:41. Ve 2. půli se jsme zlepšili obranu, ale v útoku se nám stále moc nedařilo. Body přibývali obou stranách stejně, a tak to bylo až do konce zápasu. I přes naše vynikající trestné hody 29/22 jsme prohráli 58:74.

Bc Benešov B – Kolín B 58:74 (19:23, 8:18, 13:17, 18:16)

Střelci: Kratochvíl 18, Vondráček 14, Březina 10, Brynda 8, Proskovec 6, Škoda 2

Fauly: 21:21

TH: 29/22

Přípravný turnaj v Mělníku

přidáno: 29. 9. 2014 3:30, autor: Jakub Malý

V sobotu 20. 9. 2014 jsme se zúčastnili přípravného turnaje v Mělníku. Zúčastnili se 3 družstva – BC Benešov B, BK Mělník a BK Beroun.

Odjížděli jsme v okleštěné sestavě 9 hráčů bez 3 hráčů základní sestavy, ale za to s posilou z A týmu Davidem Kratochvílem. Celý turnaj negativně poznamenal nový nátěr podlahy v tělocvičně, na kterém to extrémně klouzalo.

Nastoupili jsme hned do 1. zápasu proti domácímu celku. Utkání bylo ze začátku vyrovnané, ale již od 2. čtvrtiny si domácí vytvářeli mírný náskok okolo 10 bodů. Tento náskok jim vydržel do konce 3. čtvrtiny. Na začátku poslední čtvrtiny jsme dostaly několik trojek po našich chybách v obraně a ztrátu se nám již nepodařilo stáhnout. Konečné skóre 54:67. Poté následovalo zahájení turnaje.

Po zahájení turnaje a 30 minutové přestávce následoval 2. zápas, do kterého jsme nastoupili proti družstvu BK Beroun. Tento zápas byl vyrovnaný až do 35. minuty, obě družstva se střídala ve vedení, rozdíl skóre nebyl větší jak 5 bodů. Bohužel v posledních 5 minutách nám pár střel nespadlo do koše a Berounským ano, tím si vytvořili 10 bodový náskok, který se nám již podařilo jen kosmeticky upravit na konečné skóre 59:65.

V posledním zápase porazil domácí tým Mělníka Beroun 64:57. Turnaj skončil v pořadí 1. Mělník, 2. Beroun a 3. Benešov.

Na našem výkonu bylo vidět, že je teprve začátek sezóny. Vyskytovali se chyby jak na obrané, tak i na útočné polovině. Ale i přesto si všichni naši hráči za předvedený výkon zaslouží velkou pochvalu, hlavně za bojovnost a obětavost. Dále bychom chtěli vyzdvihnout Tomáše Fulína, který byl našim nejlepším střelcem 23 a 13 bodů a z toho 5 a 3 trojky a Davida Kratochvíla za jeho osobitý styl zakončování útoků a asistencí, se kterými si soupeři nevěděli rady.

Autor: Karel Posztos

Béčko o víkendu opět neuspělo

přidáno: 18. 3. 2014 3:22, autor: Basket Benešov

Benešovské béčko čekali o víkendu 8. - 9. března poslední dva zápasy základní částí KP I., v kterých se mělo představit na palubovkách v Králově Dvoře a ve Slaném. K sobotnímu u tkání do Králova Dvora však Benešovští basketbalisté vlivem nízkého počtu hráčů (pracovní povinnosti, zimní dovolená, zranění, maturitní ples) ani neodcestovali a utkání kontumačně prohráli. V neděli se „osm statečných“ vydalo na cestu do Slaného, kde sehráli s favoritem soutěže překvapivě vyrovnaný zápas.

BC Slaný - BC Benešov „B“ 61:55 (18:8, 10:12, 15:23, 18:12)

Začátek utkání vyšel lépe domácím hráčům, hned v úvodu utkání trefili dva tříbodové pokusy, dokázali využít střelecké nemohoucnosti benešovského týmu a již během první čtvrtiny si vytvořili příjemný náskok deseti bodů (18:8).

Druhá čtvrtina probíhala v poklidném tempu, ani jednomu z týmu se příliš nedařilo zakončení a několik málo diváku, kteří se přišli na utkání podívat, se v této části hry zřejmě příliš nebavilo. Po druhé čtvrtině si hosté drželi osmibodový náskok, když poločasové skóre bylo 28:20.

O poločasové přestávce si benešovští hráči uvědomili, že v tomto utkání nemají co ztratit a mohou jen překvapit a do třetí čtvrtiny vlétli ve velkém stylu. Začala se jim dařit střelba, přitvrdili v obraně a svou hrou favorizovaného soupeře dokázali na nějaký čas zaskočit. Po šesti minutách Benešov dokonce vedl o osm bodů 33:41, domácí však dokázali korigovat dvěma trojkami v rychlém sledu a do konce čtvrtiny vyrovnat na 43:43.

Poslední část zápasu byla zpočátku bojem o každý bod a benešovští hráči nebyli daleko od nečekaného vítězství, ale soupeř ze Slaného si i díky velice dobrému střeleckému výkonu Jana Týře (21 bodů) dokázal závěr utkání pohlídat a překvapení v posledním kole základní části nedopustili. Předvedený výkon je ale i přes prohru pro hráče z Benešova dobrým povzbuzením do zápasů o záchranu v soutěži KP I.

Body: Březina 16, Klavrza 9 (1 trojka), Procházka 8, Posztóš 8, Burian 8 (1), Semerád 2, Škoda 2, Marek 2

Fauly: 5:11

Šestky: 8/5 : 3/3

Autor: Filip Semerád

Kralupy a Kladno

přidáno: 6. 3. 2014 3:39, autor: Basket Benešov

Benešovské béčko tento víkend srovnávalo své síly se soupeři z Kralup n. Vltavou a Kladna.

BC Benešov „B“ - BK Kaučuk Kralupy nad Vltavou „A“ 57:69 (18:13, 17:26, 14:13, 8:17)

V sobotu se tým Benešova postavil proti týmu z Kralup umístěného ve středu tabulky. Vstup do zápasu se domácím povedl a po první čtvrtině vedl o 5 bodů. V druhé čtvrtině začal soupeř z malého náskoku postupně ukrajovat a v půli 2. čtvrtiny se dostal do vedení. Příčinou byl především útočný doskok hostujícího týmu, nedůslednost a malý důraz domácích pod vlastním košem, který zapříčinil možnost ke skórování z druhých šancí. Ve třetí čtvrtině se po zlepšené hře Benešov dostal do kontaktu se soupeřem. Na začátku čtvrté čtvrtiny však přišla znovu nedůraznost pod košem a hosté šnůrou 7 a pak 8 body odskočili na rozdíl 12 bodů. Soupeř nám obrat nedovolil a svůj náskok si do konce hracího období pohlídal. Největší zásluhu na výhře hostů měl dobře střílející Gospodinov a Fíla, kteří dali dohromady téměr 50 bodů.

Body: Růžička 25 (1 trojka), Březina 11, Posztóš 4, Burian 4, Zoul 3, Klavrza 2, Fulín 2, Brynda 2, Svoboda 2, Škoda 2
Fauly: 15:13
Trestné hody: 12/6: 17/7

BC Benešov „B“ - BK Kladno „B“ 64:74 (22:25, 17:14, 9:15, 16:20)

V nedělním zápase proti béčku Kladna umístěného v nižších příčkách tabulky chtěl domácí tým odčinit sobotní prohru a vyhnout se chybám ze sobotního zápasu. To se během první a druhé čtvrtiny vcelku dařilo, avšak soupeř nepotřeboval oproti sobotnímu duelu druhé šance a proměňoval většinu střeleckých pokusů včetně 6 trojek za první poločas. Benešov však v první půli střelecky nezaostával a tak po ofenzivní první polovině zápasu byl stav nerozhodný. Na začátku třetí čtvrtiny přišlo první zaspání domácích v podobě 8 bodů hostujícího týmu za sebou. Vytvořili si tak náskok, který v prvních minutách čtvrté čtvrtiny ještě navýšili a 3 minuty před koncem vedli hosté o 15 bodů, domácím se podařilo již jen zmírnit rozdíl na konečný 10 bodů.

Body: Růžička 16 (3 trojky), Březina 10, Posztóš 10, Svoboda 7, Brynda 6 (2), Fulín 5 (1), Zoul 2, Škoda 2, Procházka 2, Klavrza 2, Burian 2
Fauly: 16:10
Trestné hody: 8/2: 17/10

Autor: Martin Burian

Béčko opět dvakrát prohrálo

přidáno: 12. 2. 2014 3:46, autor: Basket Benešov

O víkendu 8. - 9. února sehráli basketbalisté Benešova na palubovkách v Kutné Hoře a Kolíně dvě rozdílná utkání, obě však skončila výhrou domácího celku.

Sokol Kutná Hora – BC Benešov „B“ 80:64 (20:11, 28:22, 13:14, 19:17)

K sobotnímu utkání vyrazili benešovští basketbalisté do Kutné Hory, kde se chtěli poprat o důležité body pro záchranu v krajském přeboru. Začátek zápasu byl až do sedmé minuty první čtvrtiny velice vyrovnaný, poté však domácí hráči 12-ti body v řadě odskočili svému soupeři a vytvořili si tak mírný náskok, který se jim podařilo v průběhu druhé čtvrtiny navýšit až na devatenáct bodů. Benešovští hráči v závěru druhé čtvrtiny ještě zabojovali a dokázali snížit na poločasových 48:33.

Do třetí čtvrtiny hosté vstoupili stejně, jako zakončili druhou čtvrtinu, dobře bránili a podařilo se jim snížit náskok na devět bodů (50:41), domácí se však rychle vzpamatovali a další šňůrou jedenácti bodů si vytvořili rozhodující náskok, který se již benešovským hráčům i přes velkou snahu nepodařilo ve zbytku utkání smazat.

Body: Březina 16, Posztóš 12, Klavrza 11 (3 trojky), Růžička 8, Fulín 7 (1), Brynda 4, Semerád 2, Svoboda 2, Zoul 2
Fauly: 12:24
Trestné hody: 24/13: 8/2

BC Kolín „B“ – BC Benešov „B“ 73:37 (23:4, 19:9, 14:10, 17:14)

V neděli vyráželo béčko na utkání do Kolína bez dvou velkých opor týmu Davida Březiny a Josefa Růžičky, kteří z rodinných důvodů nemohli s týmem odjet. Jak moc citelné oslabení to pro tým bude, se ukázalo hned v první čtvrtině, kdy se benešovští basketbalisté poprvé prosadili až v šesté minutě, kdy už ale prohrávali 16:0. V první čtvrtině se hostům podařilo vstřelit už jen jeden další koš, když se s klaksonem trefil Ondřej Svoboda a korigoval tak výsledek první čtvrtiny na 23:4. Druhá čtvrtina pokračovala ve stejném duchu jako ta první. Benešovským hráčům se nedařila střelba, dělali zbytečně chyby, které Kolín trestal z rychlých protiútoků a domácí tak poměrně brzy rozhodli o osudu utkání. V poločase bylo skóre 42:13 a bylo jasné, že v druhé půli se již bude hrát jen o to, jak velký debakl si benešovští hráči odvezou zpět domů. Mírné zlepšení ve střelbě i v obraně nakonec znamenalo prohru v druhém poločase „jen“ o sedm bodů a celkový výsledek 73:37.

Body: Brynda 8, Posztóš 8, Fulín 6 (2 trojky), Klavrza 4, Semerád 4, Svoboda 4, Marek 3(1), Zoul 2
Fauly: 8:17
Trestné hody: 20/9:0/0

Další dvě prohry Benešovské rezervy

přidáno: 23. 1. 2014 12:23, autor: Basket Benešov

O víkendu 11. a 12. 1. 2014 Benešovské béčko vyrazilo na utkání do nedalekého Brandýsu nad Labem a Mladé Boleslavi.

BK Brandýs nad Labem – BC Benešov „B“ 74:46 (24:12, 17:11, 13:11, 20:12)

První dějství sobotního zápasu nezačalo příliš slavně, nedokázali jsme dodržovat ani základní principy basketbalu jak v obraně, tak v útoku, do toho se nám ještě příliš nedařila střelba, až na výjimky v podobě Tomáše Procházky který zazářil střelbou 3:3 z tříbodové vzdálenosti. I proto první čtvrtina dopadla 24:12 ve prospěch soupeře.

V druhém dějství jsme toho moc nezlepšili a nakonec jsme nedokázali ani efektivně řešit tak jednoduchou věc jako je clona nebo hra soupeře typu hoď a běž a do poločasové pauzy jsme šli téměř s 20-ti bodovým mankem na soupeře, tedy 41:23.

Ani ve třetí čtvrtině se náš výkon příliš nezlepšil a trápení pokračovalo, hlavní příčinou bylo nevyužívání výhod, které jsme na hřišti měli, tedy výšková a popřípadě váhová převaha. Po třetí čtvrtině svítili na tabuli skóre 34:54 v náš neprospěch.

Čtvrtá čtvrtina byla už jen tzv. doklepáním našeho žalostného výkonu, ještě však stojí za zmínku náš zlepšený přechod do rychlého protiútoku, díky kterému to chvíli z naší strany vypadalo i jako basketbal. Zápas skončil s výsledkem 74:46.

Celkový výkon týmu bych hodnotil jako žalostný až zoufalý, nefungovalo nám vůbec nic a jen díky mírumilovnosti soupeře jsme prohráli „jen“ o 28 bodů.

Body: Březina 11, Procházka 11 (3 trojky), Klavrza 7 (1), Zoul 7, Proskovec 6, Semerád 2, Posztóš 2
Fauly: 15/12
Trestné hody: 10/5 – 13/8

TJ AŠ Mladá Boleslav „B“ – BC Benešov „B“ 72:54 (24:19, 18:11, 22:13, 8:11)

Do nedělního zápasu s aktuálně třetím týmem tabulky jsme vstoupili po útočné stránce daleko lépe než do sobotního zápasu, dařilo se nám střelecky a dokázali jsme si vytvářet pozice pro zakončení. V obraně nám ale dělala velké problémy výborná střelba domácích hráčů z tříbodové vzdálenosti, kdy jsme v zápase dostali celkem sedm trojek a také hra Boleslavských podkošových hráčů, kteří nás převyšovali nejen svojí výškou, ale i po silové stránce hry a konkurovat jim dokázal svou hrou pouze David Březina.

Ve druhé čtvrtině se nám přestala dařit střelba ze střední vzdálenosti a také jsme udělali několik zbytečných chyb, čehož soupeř dokázal využít a do poločasové přestávky si dokázal vytvořit dvanáctibodový náskok (42:30).

Ve třetí čtvrtině hra pokračovala stále ve stejném duchu, domácí si udržovali desetibodový náskok, který se Benešovští hráči marně pokoušeli smazat. K rozhodujícímu okamžiku došlo zřejmě v posledních dvou minutách třetí čtvrtiny, kdy si domácí hráči pomohly dvěma trojkami a minisérií 10:0 odskočili na rozdíl jedenadvaceti bodů (64:43). Tento náskok si již domácí hráči dokázali v poslední čtvrtině bez problémů pohlídat, a proto jsme si odvezli z Boleslavi další porážku.

Body: Posztóš 14, Březina 11, Svoboda 7 (1 trojka), Proskovec 6, Klavrza 6, Procházka 6 (1), Brynda 4
Fauly: 16/20
Trestné hody: 25/15 – 20/10

Autor: Bronislav Škoda

Víkendové prohry béčka

přidáno: 4. 12. 2013 7:37, autor: Basket Benešov

Benešovské béčko se o víkendu představilo doma proti týmům ze Slaného a Králova Dvora.

BC Benešov „B“ – BC Slaný 74:90 (11:25, 33:42, 55:58)

V sobotu se Benešov postavil papírově silnějšímu týmu ze Slaného. Vstup do zápasu se povedl více hostům, kteří se dostali do brzkého vedení hlavně kvůli dobré střelbě z tříbodových pozic. V první desetiminutovce se jim povedlo trefit hned pět trojek a díky tomu se ujali vedení 11:25 po první čtvrtině. Druhá desetiminutovka byla více vyrovnaná, ale stále se domácím hráčům nepodařilo pokrývat střely z tříbodové pozice a díky tomu si hosté udržovali mírné vedení 33:42. Třetí čtvrtina byla pro pár fanoušků v hledišti velice zajímavá a hlavně z domácí strany se hrál pohledný basket. Domácí tým se vyhecoval, dokázal stáhnout bodové manko a do poslední čtvrtiny nastupovali hosté pouze s tříbodovým náskokem. Na začátku poslední čtvrtiny padaly koše na obou stranách, ale po úspěšné střele hostů za tři body se domácím přestalo dařit a po bojovném výkonu béčko prohrálo.

Body: Petráň 17, Březina 16, Fulín 8, Posztóš 7 (1 trojka), Brynda 6, Procházka 6, Klavrza 6, Zoul 5, Proskovec 2

Fauly: 16 : 12

Šestky: 16/12 : 17:12

BC Benešov „B“ – BK Králův Dvůr 62:76 (18:12, 33:32, 48:53)

V nedělním zápase se proti Benešovu postavil tým z Králova Dvora. Tento zápas představoval boj o odlepení se ze spodních příček tabulky. Začátek zápasu přinesl řadu chyb a nepřesných střel na obou stranách, ale i přesto se po prvních deseti minutách povedlo domácímu týmu vést o šest bodů. Vstup do druhé desetiminutovky vyšel lépe domácím, kterým se povedlo proměnit dvě tříbodové střely v krátkém čase. Poté však začali mít více ze hry hosté a i přes snahu domácích hráčů svítil na světelné tabuli v poločase výsledek 33:32. Na začátku třetí čtvrtiny byla hra hodně vyrovnaná, poté se ale hostům povedla šňůra devíti bodů, čímž se dostali do mírného vedení. Ke konci čtvrtiny se Benešov díky své aktivitě dostával často na čáru trestného hodu a díky dobré mušce se mu povedlo snížit na rozdíl pěti bodů. Vstup do poslední čtvrtky se domácím ale vůbec nepovedl a svými chybami dovolili odskočit hostujícím hráčům na rozdíl třinácti bodů. Domácí se snažili ještě zabojovat a pokusit se o obrat, ale bohužel se to benešovským hráčům nepovedlo a po prohře 62:76 zůstávají v tabulce s jednou výhrou.

Body: Březina 18, Fulín 16 (3 trojky), Klavrza 6, Zoul 5, Procházka 5, Posztóš 5, Brynda 4, Proskovec 2, Semerád 2

Fauly: 18 : 24

Šestky: 26/18 : 27:18

Autor: Štěpán Marek