Béčko na domácí palubovce stoprocentní

přidáno: 5. 11. 2012 10:36, autor: Basket Benešov
Benešovské béčko se poprvé v letošní sezoně představilo na domácí palubovce a bylo velmi úspěšné. V sobotním utkání si poradilo s céčkem Boleslavi ( kdy bylo posíleno o J.Vondráčka z A-týmu), v neděli potom přejelo Pečky kdy se k týmu připojila i druhá posila z áčka T. Masár

Do sobotního utkání vstoupili béčkaři velmi aktivně. Díky dobré obraně a produktivnímu útoku dokázali velmi rychle otupit případné ambice Mladé Boleslavi na vyrovnané utkání. Hned první dějství dopadlo zcela suverénně pro domácí v poměru 22:9. Bohužel toto rychle nabité vedení uspokojilo domácí tým a tak se od druhé čtvrtiny neodehrával příliš pohledný basketbal. Benešáci si stále udržovali svůj náskok, ale hra spíše připomínala bitvu než pohledný basketbal i přesto si hráči béčka udrželi poločasové vedení v poměru 36:19. Ve třetí čtvrtině domácí opět zabrali v obraně a povolili svému soupeři pouhých 8 bodů, sami oproti tomu zaznamenali bodů hned 15 a navýšili svoje vedení před závěrečnou čtvrtinou již na 51:27. Pokud se dalo říct, že béčkaři zabrali ve třetí desetiminutovce tak závěr utkání zcela vypustili. Dovolili hostům lehké koše a snížení až na rozdíl 52:40. Domácím trvalo celých sedm minut, než se v závěru prosadili, ale ani několik rychlých bodů nezměnilo obraz hry a hlavně výsledek poslední periody na 8:18. Závěrečný klakson tak byl pro domácí tým úlevou. Ti si i přes nepříliš koncentrovaný výkon v závěru připsali výhru 59:45.

BC Benešov ,,B“- TJ AŠ Mladá Boleslav ,,C“ 59:45 (22:9,39:19,51:27)

Body: Petráň 15, Kurfurst 9, Vondráček F 8, Koudela 6, Vondráček J 5, Posztoš 3, Klein 2, Semerád 2, Houlík 2, Zoul 2, Svoboda 2

Trestné hody: 20/9

Fauly: 19:19

V nedělním utkání zavítali do Benešova hráči Peček. V úvodu se hosté prezentovali svižným basketbalem, kterým velmi snadno přehrávali domácí, kteří působili unaveným dojmem. Toho hosté využili a zvítězili v prvním dějství vysoko 11:20. Důrazná domluva a individuální zodpovědnost jednotlivých hráčů přinesla úspěch hned od prvních minut druhé čtvrtiny. Již v polovině druhé části se domácí mohli těšit z dvouciferného vedení v poměru 31:21. Od této chvíle začali domácí absolutně dominovat. Ti využívali svého fyzického fondu, neboť hosté přicestovali v pouhých 8 hráčích a nedokázali dlouho vzdorovat aktivnímu pojetí basketbalu, který domácí předváděli. Tato hra jim vynesla poločasové vedené 38:24. Jak domácí skončili první poločas, tak začali velmi dobře i druhý. Velmi rychlý přechod do útoku nesl ovoce, a když se vedení v půlce třetí čtvrtiny přehouplo přes 20-ti bodovou hranici bylo takřka po zápase. Béčkaři si vybudovali náskok, který navyšovali až do závěru třetí desetiminutovky na 62:31. Závěr utkání se odehrával ve vyrovnanějším duchu, kdy domácí hodně polevili a umožnili hostům alespoň optickou úpravu na 76:45.

BC Benešov ,,B“ – Spartak Pečky 76:45 ( 11:20,38:24,62:31)

Body: Vondráček J 21, Masár 19, Petráň 6, Posztoš 6, Vondráček F 5, Kurfurst 5, Houlík 4, Brynda 3, Klein 2, Svoboda 2, Semerád , Chobotský 1

Trestné hody: 27/17

Fauly: 28:22

Autor : Tomáš Masár