Béčko natáhlo vítěznou sérii

přidáno: 11. 2. 2013 23:31, autor: Basket Benešov
Rezerva Benešova natáhla svoji vítěznou sérii už na čtyři utkání, když si tentokrát připsala plný bodový zisk na palubovkách soupeřů. Ač ani v jednom utkání nepředvedli optimální výkon tak si postupně poradili jak s Královým Dvorem v sobotu tak s Rakovníkem v neděli.

Sobotní utkání na palubovce Králova Dvora od úvodu vůbec hostům nevycházelo. Nedařilo se v útoku kde benešáci zahazovali i vyložené šance a obrana byla pro domácí jeden velký průchod. Když svítilo po 5-ti minutách na tabuli skóre 10:0 byli nuceni hosté řešit situaci oddechovým časem. Po time-outu se béčkaři přeci jen srovnali a první čtvrtinu prohráli ,,jen“ 15:9. Druhá čtvrtina se nesla v lepším úvodu pro hostující hráče ti velmi záhy srovnali stav a i když se hostům podařilo vždy mírně odskočit pohled na hru již snesl přísnější měřítka. I přes zlepšený výkon hosté v poločase prohrávali 30:28. Nástup do třetího dějství však byl z hostující strany jedna velká katastrofa. Opak se úvod zápasu a domácí tým bez velké námahy rychle vedl 40:28 a na hráčích hostů byla evidentní frustrace, která vrcholila inkasovanou technickou chybou. Tu však hosté potrestali pouze jednou šestkou a ani následný útok neproměnili. To jakoby konečně probudilo hostující tým z letargie. Zlepšená obrana začala dělat domácímu výběru velké problémy. Když se k tomu přidal i útok svítilo po 30-ti minutách přijatelné skóre 47:44. To co se potom odehrálo v poslední čtvrtině, by se slušelo nazvat absolutní dominancí hostů. Ti naprosto uzavřeli svoji obranu, nedovolili domácímu týmu vstřelit za poslední čtvrtinu ani bod a ovládli tuto desetiminutovku 0:16 a celkově převážili vedení na svoji stranu a zvítězili 47:60. Stínem na takto vydřené výhře je chování domácích hráčů, kteří se v posledním dějství uchýlili k velmi nesportovním zákrokům.

BK Králův Dvůr- BC Benešov ,,B“ 47:60 ( 15:9, 30:28, 47:44)

Body: Kurfurst 13, Masár 8, Vondráček F 6, Petráň 6, Koudela 6, Vondráček J 5, Brynda 4, Posztoš 4, Semerád 2, Fulín 2, Zoul 1

Do nedělního utkání nastupovali béčkaři s odhodláním udržet si vítězný víkend i na palubovce Rakovníka. Úvod utkání však hostům opět nevyšel a velmi rychle prohrávali 10:3, když se sráželi především vlastními nepřesnostmi. Špatné přihrávky, nulový návrat do obrany a jistá ospalost v celkovém výkonu. Stejně jako v sobotu však od půlky první čtvrtiny přišlo zlepšení a s ním také korekce stavu domácí vedli po 10-ti minutách již jen těsně 21:20. Druhá čtvrtka přinesla přetahovanou na obou stranách, kde bylo často k vidění mnoho nepřesností v zakončení a tak se ani jednomu týmu nepodařilo výrazně odskočit. Domácí především díky zvládnuté poslední minutě prvního poločasu, kterou vyhráli 7:0, vedli po 20-ti minutách 39:35. Třetí čtvrtina se nesla v duchu velmi kvalitního útoku ze strany béčka, bohužel se však nepřidala obrana, a tak se domácí stále drželi na dostřel a i když hosté zaznamenali ve třetím dějství hned 24 bodů tak kvůli horší obraně vedli jen 55:59. Poslední čtvrtinu však hosté zvládli i přes svoje chyby, kdy několikrát pustili hosty k naději, že vývoj utkání ještě otočí. Naštěstí se nestalo a béčkaři slavili druhou výhru o víkendu tentokrát 70:78.

TJ TZ Rakovník- BC Benešov ,,B“ 70:78 ( 21:20, 39:35, 55:59)

Body: Masár 27, Vondráček J 16, Brynda 11, Vondráček F 9, Posztoš 6, Fulín 4, Kurfurst 3

Autor: Tomáš Masár