Béčko opět dvakrát prohrálo

přidáno: 12. 2. 2014 3:46, autor: Basket Benešov
O víkendu 8. - 9. února sehráli basketbalisté Benešova na palubovkách v Kutné Hoře a Kolíně dvě rozdílná utkání, obě však skončila výhrou domácího celku.

Sokol Kutná Hora – BC Benešov „B“ 80:64 (20:11, 28:22, 13:14, 19:17)

K sobotnímu utkání vyrazili benešovští basketbalisté do Kutné Hory, kde se chtěli poprat o důležité body pro záchranu v krajském přeboru. Začátek zápasu byl až do sedmé minuty první čtvrtiny velice vyrovnaný, poté však domácí hráči 12-ti body v řadě odskočili svému soupeři a vytvořili si tak mírný náskok, který se jim podařilo v průběhu druhé čtvrtiny navýšit až na devatenáct bodů. Benešovští hráči v závěru druhé čtvrtiny ještě zabojovali a dokázali snížit na poločasových 48:33.

Do třetí čtvrtiny hosté vstoupili stejně, jako zakončili druhou čtvrtinu, dobře bránili a podařilo se jim snížit náskok na devět bodů (50:41), domácí se však rychle vzpamatovali a další šňůrou jedenácti bodů si vytvořili rozhodující náskok, který se již benešovským hráčům i přes velkou snahu nepodařilo ve zbytku utkání smazat.

Body: Březina 16, Posztóš 12, Klavrza 11 (3 trojky), Růžička 8, Fulín 7 (1), Brynda 4, Semerád 2, Svoboda 2, Zoul 2
Fauly: 12:24
Trestné hody: 24/13: 8/2

BC Kolín „B“ – BC Benešov „B“ 73:37 (23:4, 19:9, 14:10, 17:14)

V neděli vyráželo béčko na utkání do Kolína bez dvou velkých opor týmu Davida Březiny a Josefa Růžičky, kteří z rodinných důvodů nemohli s týmem odjet. Jak moc citelné oslabení to pro tým bude, se ukázalo hned v první čtvrtině, kdy se benešovští basketbalisté poprvé prosadili až v šesté minutě, kdy už ale prohrávali 16:0. V první čtvrtině se hostům podařilo vstřelit už jen jeden další koš, když se s klaksonem trefil Ondřej Svoboda a korigoval tak výsledek první čtvrtiny na 23:4. Druhá čtvrtina pokračovala ve stejném duchu jako ta první. Benešovským hráčům se nedařila střelba, dělali zbytečně chyby, které Kolín trestal z rychlých protiútoků a domácí tak poměrně brzy rozhodli o osudu utkání. V poločase bylo skóre 42:13 a bylo jasné, že v druhé půli se již bude hrát jen o to, jak velký debakl si benešovští hráči odvezou zpět domů. Mírné zlepšení ve střelbě i v obraně nakonec znamenalo prohru v druhém poločase „jen“ o sedm bodů a celkový výsledek 73:37.

Body: Brynda 8, Posztóš 8, Fulín 6 (2 trojky), Klavrza 4, Semerád 4, Svoboda 4, Marek 3(1), Zoul 2