Béčko o víkendu opět neuspělo

přidáno: 18. 3. 2014 3:22, autor: Basket Benešov

Benešovské béčko čekali o víkendu 8. - 9. března poslední dva zápasy základní částí KP I., v kterých se mělo představit na palubovkách v Králově Dvoře a ve Slaném. K sobotnímu u tkání do Králova Dvora však Benešovští basketbalisté vlivem nízkého počtu hráčů (pracovní povinnosti, zimní dovolená, zranění, maturitní ples) ani neodcestovali a utkání kontumačně prohráli. V neděli se „osm statečných“ vydalo na cestu do Slaného, kde sehráli s favoritem soutěže překvapivě vyrovnaný zápas.

BC Slaný - BC Benešov „B“ 61:55 (18:8, 10:12, 15:23, 18:12)

Začátek utkání vyšel lépe domácím hráčům, hned v úvodu utkání trefili dva tříbodové pokusy, dokázali využít střelecké nemohoucnosti benešovského týmu a již během první čtvrtiny si vytvořili příjemný náskok deseti bodů (18:8).

Druhá čtvrtina probíhala v poklidném tempu, ani jednomu z týmu se příliš nedařilo zakončení a několik málo diváku, kteří se přišli na utkání podívat, se v této části hry zřejmě příliš nebavilo. Po druhé čtvrtině si hosté drželi osmibodový náskok, když poločasové skóre bylo 28:20.

O poločasové přestávce si benešovští hráči uvědomili, že v tomto utkání nemají co ztratit a mohou jen překvapit a do třetí čtvrtiny vlétli ve velkém stylu. Začala se jim dařit střelba, přitvrdili v obraně a svou hrou favorizovaného soupeře dokázali na nějaký čas zaskočit. Po šesti minutách Benešov dokonce vedl o osm bodů 33:41, domácí však dokázali korigovat dvěma trojkami v rychlém sledu a do konce čtvrtiny vyrovnat na 43:43.

Poslední část zápasu byla zpočátku bojem o každý bod a benešovští hráči nebyli daleko od nečekaného vítězství, ale soupeř ze Slaného si i díky velice dobrému střeleckému výkonu Jana Týře (21 bodů) dokázal závěr utkání pohlídat a překvapení v posledním kole základní části nedopustili. Předvedený výkon je ale i přes prohru pro hráče z Benešova dobrým povzbuzením do zápasů o záchranu v soutěži KP I.

Body: Březina 16, Klavrza 9 (1 trojka), Procházka 8, Posztóš 8, Burian 8 (1), Semerád 2, Škoda 2, Marek 2