Béčko skolilo lídra, přesto nemá postup ve svých rukou

přidáno: 26. 2. 2013 7:04, autor: Basket Benešov
Benešovská rezerva mužů porazila na své palubovce suveréna soutěže Real Rému i přes toto velmi cenné a těžké vítězství nemá osud postupu ve svých rukou. Kvůli horšímu vzájemnému skóre musí doufat v zaváhání Rémy ve zbývajících duelech, naopak sami si nesmí dovolit klopýtnutí.

Samotné utkání přineslo velkou bitvu. Hned úvod utkání vyšel lépe hostům, ti se ujali vedení 0:5 a velkou část první čtvrtiny si drželi odstup od domácího celku. Závěr čtvrtiny však domácí zvládli na jedničku a díky zlepšené obraně srovnali stav první desetiminutovky na 19:19. Druhá čtvrtina se nesla ve stejně ofenzivním duchu jako ta první. Často bylo možné sledovat hru koš za koš a v této přetahované si po většinu času nikdo nebyl schopen vybudovat ani mírnější náskok. Až závěr čtvrtiny přinesl více vzrušení, když se nejdříve hosté utrhli na 33:41, aby následně domácí hráči šňůrou 12:1 stanovili poločasové skóre na svoji stranu 45:42. Nástup do druhého poločasu nabídl opět přetahovanou, kde oba týmy spíše čekali na chyby druhého. V této taktické hře si stále mírné vedení udržovali domácí. Když se dokázali výrazněji odtrhnout 55:48, hosté reagovali a dokázali se vrátit do zápasu. Hosty v této pasáži držela především střelba z větší vzdálenosti, kdy byli daleko efektivnější než domácí. Domácí však měli větší sílu ve vymezeném území a tak na tabuli stále svítil vyrovnaný stav 65:65. Úvod čtvrté čtvrtiny přinesl nápor domácího týmu. Ten velmi rychlou minisérií 9:3 odskočil na 74:68. Od této chvíle si domácí udržovali své vedení. Hosté se několikrát pokusili o zvrat, ale benešáci podávali velmi zodpovědný výkon a stále si drželi odstup. Hosté se nepřiblížili na více jak na 5 bodů a v závěru domácí tým ještě pojistil výhru ze šestek.

BC Benešov ,,B“- BC Real Réma 89:82 ( 19:19,45:42,65:65)

Body: Masár 32, Filip Vondráček 14, Posztoš 8, Kurfurst 8, Petráň 8, Fulín 6, Semerád 6, Jakub Vondráček 5, Brynda 2

Trestné hody: 23/17

Fauly: 22/25

Autor: Tomáš Masár