Béčko vydřelo první výhru

přidáno: 25. 11. 2013 4:52, autor: Basket Benešov

O třetím listopadovém víkendu zavítal B-tým Benešova na palubovky Kladna a Kralup, a to pouze v devíti hráčích. V sobotu nastoupili proti Kladnu posílenému o tři druholigové hráče. Domácí hned od začátku utkání nastoupili s pressingovou obranou, a trápili tak rozehrávku Benešova po celý zápas. Největší úspěch jim tento styl hry přinesl v období od čtvrté do osmé minuty, kdy odskočili Benešovu šňůrou čtrnácti bodů. Hosté však ještě do konce čtvrtiny zabrali a stáhnuli skóre na 19:15. Další průběh zápasu byl přestřelkou obou týmů, kdy ale kladenské obroučky nedávaly Benešovským příliš šancí na otočení utkání, naopak Kladno využívalo domácího prostředí a své šance proměňovalo. Občasné chyby v rozehrávce Benešova a nedůrazný doskok pomáhaly domácím k ujišťování vedení. I přes velkou snahu se Benešovským hráčům nepodařilo zlomit střeleckou smůlu, a tak si v závěru Kladno pohlídalo výhru 72:55.

BK Kladno „B“ – BC Benešov „B“ 72:55 (19:15, 11:8, 24:18, 18:14)

Body: Růžička 16, Petráň 12, Brynda 7, Březina 7, Svoboda 6, Marek 3 (1 trojka), Fulín 2, Škoda 2

Fauly: 12:14

TH: 17/10:14/4

V neděli vyrazili „Béčkaři“ na hřiště Kralup, tedy k papírově silnějšímu soupeři, než bylo sobotní Kladno. Úvod utkání byl soubojem jednotlivce a týmové hry. Zatímco domácí Gospodinov zaznamenal v prvních pěti minutách hry 11 bodů, hosté z Benešova podávali soustředěný a týmový výkon. První čtvrtina však se skórem 15:15 pomyslného vítěze neodhalila. Druhé dějství přineslo stejně vyrovnanou hru, kdy se týmy praly o každý bod. V závěru poločasu domácí přestali stíhat nastavené tempo hry, což Benešov využil k trháku, který byl pro další vývoj utkání rozhodující. V poločasové přestávce svítilo na skleslé diváky skóre 32:39. Ve druhé půli Benešov pokračoval v útočné hitparádě a zároveň bránil své vedení. Soustředil se především na obranu domácího tahouna, a to se vyplácelo. Co se vybojovalo v obraně, to se zúročilo v útoku, a tak po pěti minutách třetí čtvrtiny byl náskok Benešova už 17 bodů. Vidina prvního vítězství v sezoně dodávala Benešovským hráčům sílu do závěru, naopak domácí už se na žádný překvapivý zvrat nezmohli, a tak si žlutomodří hosté mohli vychutnat koncovku s vítěznou tečkou.

BK Kaučuk Kralupy nad Vltavou – BC Benešov „B“ 63:78 (15:15, 17:24, 14:23, 17:16)

Body: Růžička 23, Fulín 13 (1 trojka), Březina 12, Petráň 12, Posztóš 9, Svoboda 7, Marek 2

Fauly: 18:15

TH: 14/6:23/15

Autor: Tomáš Fulín