Benešovská rezerva padla v přestřelce s Kolínem ,,C“

přidáno: 21. 10. 2012 12:15, autor: Basket Benešov
Benešovská rezerva se utkala v dalším utkání KP II s týmem Kolína ,,C“. Utkání se odehrávalo na 1. ZŠ Kolín kde si domácí připravili pro své soupeře velmi nedůstojné prostředí. Společná šatna obou týmů, jen částečně fungující světelné tabule a další věci překvapili společně s brzkým sobotním časem ( hrálo se již v 9.00) benešáky v utkání s Kolínem.

Samotné utkání se neslo v ofenzivním duchu, kdy obrany měli opravdu dovolenou. Po většinu prvního dějství se odehrával styl basketbalu ,,koš za koš“ domácím však tato hra víc vyhovovala, protože mají ve svém domovském stánku více nastříleno a tak vedli po první části 20:16. Ofenzivní hra pokračovala i na dále, ale s přibývajícím časem začínali mít domácí stále více ze hry a vedení na jejich straně utěšeně narůstalo. Hostům dělalo velké problémy srovnat s velmi malou tělocvičnou, kde takřka nemohli využívat svoji silnou zbraň rychlý protiútok. Naopak domácí si svým vysokým procentem střelby vytvořili poločasový náskok 43:34. Třetí část začala pro hosty ještě hůře, když na jejich straně zcela vypadla obrana i útok čehož domácí dokonale využili a v půlce třetího dějství vedli 56:39. Většina přítomných měla utkání již za rozhodnuté, ovšem opak byl pravdou. Hosté absolutně nesouhlasili s aktuálním vývojem a koncentrovaným výkonem začali postupně ukrajovat z luxusního vedení domácích. Najednou se vkradla nervozita na ruce Kolína, ten začal vyrábět chyby, které hosté velmi dobře trestali, a když čtyři minuty před koncem zápasu snížili na rozdíl pouhých 81:79, zdálo se, že utkání ještě dokážou otočit. Bohužel v tento moment přišli hrubé chyby (koš s faulem a následné obdržení technické chyby), které poslali domácí opět do vedení 86:79. V závěru se hosté ještě snažili hru kouskovat a otočit vývoj zápasu na to však již nezbyl ani čas ani síly a tak si domácí připsali skalp Benešova ,,B“ v poměru 92:85.

BC Kolín ,,C“ – BC Benešov ,,B“ 92:85 ( 20:16,43:36,70:58)

Body: Masár 24, Vondráček Jakub 17, Kurfurst 12, Burian 10, Petráň 7, Posztoš 6, Vondráček Filip 6, Macík 2, Houlík 1

Trestné hody: 24/17
Fauly: 26:34

Autor: Tomáš Masár