Benešovská rezerva vstoupila do nového ročníku úspěšně

přidáno: 7. 10. 2012 22:24, autor: Basket Benešov
Benešovské béčko vstoupilo do nové sezony vítězně, když dokázali přivést dvě výhry z palubovek soupeřů. V letošním roce nastupuje benešovská rezerva pouze v Krajském přeboru II. třídy, ale vstupem do sezony jasně ukázali, že ambice nejsou nikde jinde než se vrátit o soutěž výš.

V prvním z víkendových výjezdů do Sadské čelilo béčko týmu Real Réma. Tento tým je složen především z bývalých hráčů Nymburka, kteří se rozhodli pro založení vlastního družstva. Béčko vstupovalo do utkání i s posilami z A-týmu, které se ukázali jako velmi důležité. Velmi dobré utkání také odehrál Lukáš Houlík z loňského dorosteneckého týmu U19.

Samotné utkání nepobralo příliš mnoho basketbalové krásy. Na hřišti zuřila spíše urputná bitva o každý míč a centimetr palubovky. V této přetahované byli o něco úspěšnější hosté a dokázali si po první části vytvořit náskok 12:17. Domácí se však drželi na dostřel, což jim vlévalo nové síly do boje. I když se hosté několikrát pokusili o trhák, vždy byl neúspěšný, neboť hráči Benešova často chybovali v obranné fázi. V poločase tedy byl stav velmi těsný a to 26:29. Třetí čtvrtinu zahájili hosté náporem, který domácí tým však přestál a dokonce se sami začali více prosazovat. Ač hosté byli stále opticky lepším týmem, na konci třetí čtvrtiny už pouze dotahovali na 44:44. V úvodu závěrečného dějství bylo ještě hůř, když domácí přidali úspěšné střely z dálky a rázem vedli 49:44. Hosté dokázali zmobilizovat všechny síly a naštěstí ustáli díky zlepšené obraně nápor Rémy. Tři minuty do konce již vedli rozdílem 60:55 a v závěrečné pasáži, kdy se stříleli po většinu jen trestné hody, dokázali udržet nervy na uzdě a uhájit výhru v poměru 65:69.

BC Real Réma- SK Alma Benešov 65:68 ( 12:17,26:29,44:44)

Body: Masár 20, Kurfurst 12, Svoboda 7, Vondráček F. 7, Houlík 6, Burian 6, Posztoš 5, Petráň 1, Vondráček J. 1

Trestné hody: 37/23

Fauly: 30:20

K nedělnímu zápasu proti týmu BK Sadská odjíždělo benešovské béčko bez posil z A týmu, ale s odhodláním si po sobotní vydřené výhře přivést další vítězství. Domácí tým nastoupil do utkání se zónovou obranou, která hostům z Benešova dělala v úvodu utkání drobné problémy. Nepřesná střelba a několik zbytečných faulů, které domácí hráči trestaly z trestných hodů, znamenaly, že po první čtvrtině byl stav 12:13. Ve druhé čtvrtině se Benešovu začalo dařit střelecky a i díky dvěma proměněným trojkovým pokusům Tomáše Fulína v závěru čtvrtiny byl jejich poločasový náskok osmnáct bodů (21:39). Ve druhé půli se obraz hry nijak výrazně nezměnil a Benešov nadále ukazoval, že je lepším týmem. Hosté během prvních pěti minut navýšili svůj náskok až na čtyřiadvacet bodů (26:50). V závěru třetí čtvrtiny po několika chybách v obraně Benešovského celku se domácím ještě podařilo stáhnout na 35:53, ale to bylo ze strany Sadské vše. Poslední čtvrtina byla jasně v režii týmu z Benešova, který si pohlídal zasloužené vítězství. Svému soupeři dovolil pouhých pět bodů a na druhé straně navyšoval svůj náskok až na konečných 40:74.

BK Sadská – SK ALMA Benešov 40:74 (12:13, 21:39, 35:53)

Body: Kurfüst 14, Burian 11, Fulín 10, Vondráček F. 10, Houlík 8, Posztóš 8, Semerád 8, Brynda 3, Svoboda 2

Trestné hody: 26/19,

Fauly: 23:20

Autor : Tomáš Masár