Benešovské „B“ podlehlo v Mělníce

přidáno: 21. 10. 2013 2:31, autor: Basket Benešov
Po odvolaném zápase v Čelákovicích, nastoupilo benešovské „B“ pouze v neděli k prvnímu venkovnímu zápasu v Mělníce. Basketbalisté z Benešova byli rozhodnuti po neúspěšném vystoupení na domácí palubovce nedat soupeři nic zadarmo. V úvodu to vypadalo na vyrovnaný zápas a hosté se drželi do 5. minuty na skóre 8:6. Avšak od 5. minuty se hráči z Mělníka začali trefovat z dlouhé a střední vzdálenosti, která jim vydržela celý zápas, a k tomu navíc hráči z Benešova začali kupit chyby, proto 1. čtvrtina skončila 24:10. Druhou čtvrtinu zahájili daleko líp a hráli s domácími vyrovnaně. Za zmínění stojí trojka s faulem Tomáše Fulína, která zvedla lavičku hostujícího týmu a dokonce zatleskalo i několik domácích fanoušků. I přes tyto individuální úspěchy skončil první poločas o 16 bodů (44:28).

V druhém poločase vstoupilo hostující družstvo v stejném duchu jako v druhé čtvrtině a snažili se stáhnout téměř 20 bodový náskok. Pokaždé když se benešovské „B“ dokázalo pracně přiblížit na rozdíl 14 bodů, soupeř zlepšil obranu a střelbu a po krátké chvíli odskočili opět na rozdíl 20 bodů. Třetí čtvrtina skončila 18 bodovým rozdílem (58:40). Závěrečná čtvrtina byla téměř „kopií“ první čtvrtiny. Hosté kupili ztráty, které soupeř opět trestal úspěšnou střelbou. Zápas proto nakonec skončil porážkou Benešova o 31 bodů (81:50).

Příští zápasy hraje Bc Benešov B před domácím publikem, a aby tyto zápasy neskončily opět fiaskem, tak tým má čas dvou týdnů zapracovat zejména na týmové spolupráci mezi mladými a staršími hráči v týmu a na obraně.

Body: Růžička 9, Fulín 8 (1), Petráň 8, Klavrza 8, Škoda 4, Brynda 4, Koudela 3, Zoul 2, Posztóš 2, Svoboda 2