Další dvě prohry Benešovské rezervy

přidáno: 23. 1. 2014 12:23, autor: Basket Benešov
O víkendu 11. a 12. 1. 2014 Benešovské béčko vyrazilo na utkání do nedalekého Brandýsu nad Labem a Mladé Boleslavi.

BK Brandýs nad Labem – BC Benešov „B“ 74:46 (24:12, 17:11, 13:11, 20:12)

První dějství sobotního zápasu nezačalo příliš slavně, nedokázali jsme dodržovat ani základní principy basketbalu jak v obraně, tak v útoku, do toho se nám ještě příliš nedařila střelba, až na výjimky v podobě Tomáše Procházky který zazářil střelbou 3:3 z tříbodové vzdálenosti. I proto první čtvrtina dopadla 24:12 ve prospěch soupeře.

V druhém dějství jsme toho moc nezlepšili a nakonec jsme nedokázali ani efektivně řešit tak jednoduchou věc jako je clona nebo hra soupeře typu hoď a běž a do poločasové pauzy jsme šli téměř s 20-ti bodovým mankem na soupeře, tedy 41:23.

Ani ve třetí čtvrtině se náš výkon příliš nezlepšil a trápení pokračovalo, hlavní příčinou bylo nevyužívání výhod, které jsme na hřišti měli, tedy výšková a popřípadě váhová převaha. Po třetí čtvrtině svítili na tabuli skóre 34:54 v náš neprospěch.

Čtvrtá čtvrtina byla už jen tzv. doklepáním našeho žalostného výkonu, ještě však stojí za zmínku náš zlepšený přechod do rychlého protiútoku, díky kterému to chvíli z naší strany vypadalo i jako basketbal. Zápas skončil s výsledkem 74:46.

Celkový výkon týmu bych hodnotil jako žalostný až zoufalý, nefungovalo nám vůbec nic a jen díky mírumilovnosti soupeře jsme prohráli „jen“ o 28 bodů.

Body: Březina 11, Procházka 11 (3 trojky), Klavrza 7 (1), Zoul 7, Proskovec 6, Semerád 2, Posztóš 2
Fauly: 15/12
Trestné hody: 10/5 – 13/8

TJ AŠ Mladá Boleslav „B“ – BC Benešov „B“ 72:54 (24:19, 18:11, 22:13, 8:11)

Do nedělního zápasu s aktuálně třetím týmem tabulky jsme vstoupili po útočné stránce daleko lépe než do sobotního zápasu, dařilo se nám střelecky a dokázali jsme si vytvářet pozice pro zakončení. V obraně nám ale dělala velké problémy výborná střelba domácích hráčů z tříbodové vzdálenosti, kdy jsme v zápase dostali celkem sedm trojek a také hra Boleslavských podkošových hráčů, kteří nás převyšovali nejen svojí výškou, ale i po silové stránce hry a konkurovat jim dokázal svou hrou pouze David Březina.

Ve druhé čtvrtině se nám přestala dařit střelba ze střední vzdálenosti a také jsme udělali několik zbytečných chyb, čehož soupeř dokázal využít a do poločasové přestávky si dokázal vytvořit dvanáctibodový náskok (42:30).

Ve třetí čtvrtině hra pokračovala stále ve stejném duchu, domácí si udržovali desetibodový náskok, který se Benešovští hráči marně pokoušeli smazat. K rozhodujícímu okamžiku došlo zřejmě v posledních dvou minutách třetí čtvrtiny, kdy si domácí hráči pomohly dvěma trojkami a minisérií 10:0 odskočili na rozdíl jedenadvaceti bodů (64:43). Tento náskok si již domácí hráči dokázali v poslední čtvrtině bez problémů pohlídat, a proto jsme si odvezli z Boleslavi další porážku.

Body: Posztóš 14, Březina 11, Svoboda 7 (1 trojka), Proskovec 6, Klavrza 6, Procházka 6 (1), Brynda 4
Fauly: 16/20
Trestné hody: 25/15 – 20/10

Autor: Bronislav Škoda