Kralupy a Kladno

přidáno: 6. 3. 2014 3:39, autor: Basket Benešov
Benešovské béčko tento víkend srovnávalo své síly se soupeři z Kralup n. Vltavou a Kladna.

BC Benešov „B“ - BK Kaučuk Kralupy nad Vltavou „A“ 57:69 (18:13, 17:26, 14:13, 8:17)

V sobotu se tým Benešova postavil proti týmu z Kralup umístěného ve středu tabulky. Vstup do zápasu se domácím povedl a po první čtvrtině vedl o 5 bodů. V druhé čtvrtině začal soupeř z malého náskoku postupně ukrajovat a v půli 2. čtvrtiny se dostal do vedení. Příčinou byl především útočný doskok hostujícího týmu, nedůslednost a malý důraz domácích pod vlastním košem, který zapříčinil možnost ke skórování z druhých šancí. Ve třetí čtvrtině se po zlepšené hře Benešov dostal do kontaktu se soupeřem. Na začátku čtvrté čtvrtiny však přišla znovu nedůraznost pod košem a hosté šnůrou 7 a pak 8 body odskočili na rozdíl 12 bodů. Soupeř nám obrat nedovolil a svůj náskok si do konce hracího období pohlídal. Největší zásluhu na výhře hostů měl dobře střílející Gospodinov a Fíla, kteří dali dohromady téměr 50 bodů.

Body: Růžička 25 (1 trojka), Březina 11, Posztóš 4, Burian 4, Zoul 3, Klavrza 2, Fulín 2, Brynda 2, Svoboda 2, Škoda 2
Fauly: 15:13
Trestné hody: 12/6: 17/7

BC Benešov „B“ - BK Kladno „B“ 64:74 (22:25, 17:14, 9:15, 16:20)

V nedělním zápase proti béčku Kladna umístěného v nižších příčkách tabulky chtěl domácí tým odčinit sobotní prohru a vyhnout se chybám ze sobotního zápasu. To se během první a druhé čtvrtiny vcelku dařilo, avšak soupeř nepotřeboval oproti sobotnímu duelu druhé šance a proměňoval většinu střeleckých pokusů včetně 6 trojek za první poločas. Benešov však v první půli střelecky nezaostával a tak po ofenzivní první polovině zápasu byl stav nerozhodný. Na začátku třetí čtvrtiny přišlo první zaspání domácích v podobě 8 bodů hostujícího týmu za sebou. Vytvořili si tak náskok, který v prvních minutách čtvrté čtvrtiny ještě navýšili a 3 minuty před koncem vedli hosté o 15 bodů, domácím se podařilo již jen zmírnit rozdíl na konečný 10 bodů.

Body: Růžička 16 (3 trojky), Březina 10, Posztóš 10, Svoboda 7, Brynda 6 (2), Fulín 5 (1), Zoul 2, Škoda 2, Procházka 2, Klavrza 2, Burian 2
Fauly: 16:10
Trestné hody: 8/2: 17/10

Autor: Martin Burian