Přípravný turnaj v Mělníku

přidáno: 29. 9. 2014 3:30, autor: Jakub Malý
V sobotu 20. 9. 2014 jsme se zúčastnili přípravného turnaje v Mělníku. Zúčastnili se 3 družstva – BC Benešov B, BK Mělník a BK Beroun.

Odjížděli jsme v okleštěné sestavě 9 hráčů bez 3 hráčů základní sestavy, ale za to s posilou z A týmu Davidem Kratochvílem. Celý turnaj negativně poznamenal nový nátěr podlahy v tělocvičně, na kterém to extrémně klouzalo.

Nastoupili jsme hned do 1. zápasu proti domácímu celku. Utkání bylo ze začátku vyrovnané, ale již od 2. čtvrtiny si domácí vytvářeli mírný náskok okolo 10 bodů. Tento náskok jim vydržel do konce 3. čtvrtiny. Na začátku poslední čtvrtiny jsme dostaly několik trojek po našich chybách v obraně a ztrátu se nám již nepodařilo stáhnout. Konečné skóre 54:67. Poté následovalo zahájení turnaje.

Po zahájení turnaje a 30 minutové přestávce následoval 2. zápas, do kterého jsme nastoupili proti družstvu BK Beroun. Tento zápas byl vyrovnaný až do 35. minuty, obě družstva se střídala ve vedení, rozdíl skóre nebyl větší jak 5 bodů. Bohužel v posledních 5 minutách nám pár střel nespadlo do koše a Berounským ano, tím si vytvořili 10 bodový náskok, který se nám již podařilo jen kosmeticky upravit na konečné skóre 59:65.

V posledním zápase porazil domácí tým Mělníka Beroun 64:57. Turnaj skončil v pořadí 1. Mělník, 2. Beroun a 3. Benešov.

Na našem výkonu bylo vidět, že je teprve začátek sezóny. Vyskytovali se chyby jak na obrané, tak i na útočné polovině. Ale i přesto si všichni naši hráči za předvedený výkon zaslouží velkou pochvalu, hlavně za bojovnost a obětavost. Dále bychom chtěli vyzdvihnout Tomáše Fulína, který byl našim nejlepším střelcem 23 a 13 bodů a z toho 5 a 3 trojky a Davida Kratochvíla za jeho osobitý styl zakončování útoků a asistencí, se kterými si soupeři nevěděli rady.

Autor: Karel Posztos