Víkendové prohry béčka

přidáno: 4. 12. 2013 7:37, autor: Basket Benešov
Benešovské béčko se o víkendu představilo doma proti týmům ze Slaného a Králova Dvora.

BC Benešov „B“ – BC Slaný 74:90 (11:25, 33:42, 55:58)

V sobotu se Benešov postavil papírově silnějšímu týmu ze Slaného. Vstup do zápasu se povedl více hostům, kteří se dostali do brzkého vedení hlavně kvůli dobré střelbě z tříbodových pozic. V první desetiminutovce se jim povedlo trefit hned pět trojek a díky tomu se ujali vedení 11:25 po první čtvrtině. Druhá desetiminutovka byla více vyrovnaná, ale stále se domácím hráčům nepodařilo pokrývat střely z tříbodové pozice a díky tomu si hosté udržovali mírné vedení 33:42. Třetí čtvrtina byla pro pár fanoušků v hledišti velice zajímavá a hlavně z domácí strany se hrál pohledný basket. Domácí tým se vyhecoval, dokázal stáhnout bodové manko a do poslední čtvrtiny nastupovali hosté pouze s tříbodovým náskokem. Na začátku poslední čtvrtiny padaly koše na obou stranách, ale po úspěšné střele hostů za tři body se domácím přestalo dařit a po bojovném výkonu béčko prohrálo.

Body: Petráň 17, Březina 16, Fulín 8, Posztóš 7 (1 trojka), Brynda 6, Procházka 6, Klavrza 6, Zoul 5, Proskovec 2

Fauly: 16 : 12

Šestky: 16/12 : 17:12

BC Benešov „B“ – BK Králův Dvůr 62:76 (18:12, 33:32, 48:53)

V nedělním zápase se proti Benešovu postavil tým z Králova Dvora. Tento zápas představoval boj o odlepení se ze spodních příček tabulky. Začátek zápasu přinesl řadu chyb a nepřesných střel na obou stranách, ale i přesto se po prvních deseti minutách povedlo domácímu týmu vést o šest bodů. Vstup do druhé desetiminutovky vyšel lépe domácím, kterým se povedlo proměnit dvě tříbodové střely v krátkém čase. Poté však začali mít více ze hry hosté a i přes snahu domácích hráčů svítil na světelné tabuli v poločase výsledek 33:32. Na začátku třetí čtvrtiny byla hra hodně vyrovnaná, poté se ale hostům povedla šňůra devíti bodů, čímž se dostali do mírného vedení. Ke konci čtvrtiny se Benešov díky své aktivitě dostával často na čáru trestného hodu a díky dobré mušce se mu povedlo snížit na rozdíl pěti bodů. Vstup do poslední čtvrtky se domácím ale vůbec nepovedl a svými chybami dovolili odskočit hostujícím hráčům na rozdíl třinácti bodů. Domácí se snažili ještě zabojovat a pokusit se o obrat, ale bohužel se to benešovským hráčům nepovedlo a po prohře 62:76 zůstávají v tabulce s jednou výhrou.

Body: Březina 18, Fulín 16 (3 trojky), Klavrza 6, Zoul 5, Procházka 5, Posztóš 5, Brynda 4, Proskovec 2, Semerád 2

Fauly: 18 : 24

Šestky: 26/18 : 27:18

Autor: Štěpán Marek