Přípravka U10mix

Hlavní trenér: Dan Brynda tel. 723 265 860
Tréninky ZŠ Dukelská PO a ST 16:30-18:00

První zápasy nejmenších benešovský basketbalových nadějí - 1. kolo Šmoulinka cupu 2018/2019

Svoje první zápasy v kariéře odehráli v neděli 7.10.2018 hráči nejmladšího družstva benešovských basketbalistů a basketbalistek - družstvo U10 mix. Na palubovce Litoměřic nastoupili v 1. turnaji letošního Šmoulinka cupu, které se zúčastnily 3 týmy - Slovan Litoměřice, Wizards DDM Praha 10 a BC Benešov. Pro všechny celky to byly první “soutěžní” zápasy, dal se tedy očekávat vyrovnaný průběh utkání.

Benešáci vstoupili do turnaje zápasem proti celku Wizards DDM Praha 10 a po mírně rozpačitém úvodu vstřelili v 6. minutě utkání svůj první historický koš. Soupeři patří pochvala za velmi dobrou obrannou činnost, díky které se naši malí baskeťáci dostávali poměrně obtížně k jednoduchým zakončením. V kombinaci s přesným zakončením rychlých protiútoků soupeře se benešáci dostali do šestibodové ztráty po první čtvrtině, kterou už nedokázali zlikvidovat, a i přes velmi pěkný a bojovný výkon, za který si všechny děti jednoznačně zaslouží pochvalu a který znamenal vyrovnanější průběh zbylé části utkání, nakonec podlehli v poměru 30:20.

BC Benešov - Wizards DDM Praha 10:  20:30  (6:12; 10:18; 16:24; 20:30)

body: Breburda Matyáš 4, Koudelka Jan 4, Urbanová Eliška 4, Vašák Adam 4, Šulc Šimon 2, Výborný Oskar 2, Blechová Sára, Jajčišinová Nikola, Kalousová Aneta, Kaňák Hugo, Kůstková Valerie, Nebřenský Marek, Pírek Jakub, Valentová Anežka

Ve druhém zápase byl soupeřem pro naše nejmenší celek domácích Litoměřic. Po úvodním zápase z dětí opadla značná část počáteční nervozity, do druhého utkání naši borci vstoupili ve značně zlepšeném výkonu. A to zejména na obranné polovině, kdy si benešáci po skvělé sérii zisků míče a následných rychlých protiútocích vybudovali náskok 16:4, za něhož končila první čtvrtina utkání. Tento náskok se ukázal být rozhodující. Domácí se však v žádném případě nevzdali a zlepšeným výkonem zejména na útočné polovině mohutně během druhé a třetí čtvrtiny dotahovali. Navíc soupeři hrála do karet i naše nepřesnost při zakončení z bezprostřední blízkosti koše. Do poslední čtvrtiny tak borci nastupovali za vyrovnaného stavu 23:20 pro náš celek. Benešovští basketbalisté se však v poslední čtvrtině vrátili k aktivní a důsledné obraně a silným závěrem utkání nepřipustili obrat a po napínavém průběhu utkání dokázali zvítězit 29:23.

Slovan Litoměřice - BC Benešov:  23:29  (4:16; 12:18; 20:23; 23:29)

body: Koudelka Jan 10, Šulc Šimon 8, Vašák Adam 6, Jajčišinová Nikola 4, Breburda Matyáš 1, Blechová Sára, Kalousová Aneta, Kaňák Hugo, Kůstková Valerie, Nebřenský Marek, Pírek Jakub, Urbanová Eliška, Valentová Anežka, Výborný Oskar

Benešovské naděje si tedy z turnaje, kterého se zúčastnily 3 týmy, odvezly druhé místo a to po skvělém a hlavně bojovném výkonu na obou polovinách hřiště. Odvezly si ale hlavně spoustu nových zážitků, jaké dosud nezažily. Zážitek nejen účasti, ale i vítězství v basketbalovém útkání, jejich prvním. Všem dětem patří obrovská pochvala za přístup k oběma utkáním a za předvedené výkony, které musely přítomným rodičům-divákům dělat radost. A nám trenérům taktéž.

Další kolo Šmoulinka cupu proběhne 4.11. a to na domácí benešovské palubovce. Již teď si vás tedy dovolujeme pozvat - přijďte podpořit naše nejmenší svěřence!

autor: Daniel Brynda

Ve svém druhém roce působení přípravky již některé děti okusily první soutěžní zápasy se staršími dívkami ve Šmoulinka Cupu. A jak je vidět z fotografie, "Holki" nás přijaly skvěle, přesně tak, jak se na správné sportovkyně sluší!