Juniorky U19 - výpis článků

ČLÁNKY - SOUPISKA - TABULKA - FOTOGALERIE

Konečně výhra

přidáno: 10. 11. 2014 14:09, autor: Jakub Malý

I ve druhém listopadovém víkendu pokračovaly boje v dorostenecké lize juniorek.Benešovské basketbalistky se po dvou porážkách na palubovce Hradce Králové (86:32) a Trutnova(58:33) představily v 7 a 8 kole proti soupeřům z Olomouce a Krnova.

BC Benešov - OSK Olomouc 43 : 51

Čtvrtiny : 13:9,13:9,7:15,10:18 TH : 16/12 - 10/5
Trojky: 1/8 Fauly : 15/17

Body : Jandačová N. 12,Slavíková M. 7,Herdová S. 6,Hrušková V. 5,Šedivá R.,Hájková B. a Kratochvílová J. po 4,Chotašová T. 1

V sobotním podvečeru na palubovku Benešova zavítal celek OSK Olomouc.Dle papírových předpokladů byly hosté velkými favority utkání.Ovšem domácí hráčky nedaly soupeři nic zadarmo a zvláště v prvních dvou čtvrtinách utkání
nezměrnou bojovností a trpělivostí byly hostujícím hráčkám víc než vyrovnaným soupeřem a po poločase zaslouženě vedly.Zdálo se z pohledu domácích že se schyluje k velkému překvapení.Přišla však slabší třetí čtvrtina a soupeř se pomalu začal prosazovat.A to i díky tomu že domácí upustily od agresivní hry z první půle.Ale i tak měla Olomouc moc práce s tím se na domácí dotáhnout.To se jim nakonec ve třetí minutě poslední části hry nakonec povedlo a během čtyř minut mezi čtvrtou a osmou minutou se dostaly do desetibodového vedení a to si již i přes velkou snahu benešaček uhájily.

BC Benešov - TJ Loko Krnov 57 : 54 PP

Čtvrtiny : 14:13,12:10,7:17,19:12 TH: 26/11 - 17/9
Trojky : 2/1 Fauly : 20/21

Body : Jandačová N. 18,Hrušková V. 17,Šedivá R. 8,Hájková B. 5, Chotašová T. 4,Slavíková M. a Herdová S. po 2, Kratochvílová J. 1

V neděli v 9.00 hod. byl rozehrán zápas osmého kola ligy a na benešovské palubovce se představil tým Krnova.Od začátku utkání byly vždy o malý kousek vepředu domácí basketbalistky.Ve čtvrté minutě vedly 7:1 aby v šesté již byl rozdíl pouze jednobodový 8:7.V zápětí opět v osmé minutě vedly domácí 14:8 aby na konci čtvrtiny to bylo jen 14:13.Stejný scénář byl k vidění i ve druhé části hry.Domácí vždy utekly do pěti šestibodového vedení, aby o dvě minuty později bylo téměř srovnáno.Nicméně v poločase byly přece jen spokojenější domácí hráčky (26:23). A přišla na řadu prokletá třetí čtvrtina.Ještě ve třetí minutě vedly domácí 30:25 po trojce Verči Hruškové.A to bylo ze strany domácích po hříchu vše co v této části předvedly a hostující hráčky toho maximálně využily a do konce této části si vypracovaly
sedmibodové vedení 40:33.Vstup do poslední části po důrazné domluvě domácích trenérů domácí zvládly excelentně a náskok hostů stáhly na jeden bod 39:40.
Od této chvíle to bylo drama až do konce kdy chvilku byly vepředu hosté poté domácí, aby nakonec opět po trojce Veroniky Hruškové dospělo do prodloužení.
To již velmi dobře takticky zvládly domácí hráčky a nakonec si vítězstvím 57:54 připsaly první výhru v ligovém ročníku.

Autor: J, Mazur

Dvě domácí prohry

přidáno: 13. 10. 2014 12:51, autor: Jakub Malý

Ve dnech 11 a 12 října se představily benešovské juniorky na domácí palubovce, kde přivítaly celky ze Žďáru nad Sázavou a Studánky Pardubice.

BC BENEŠOV  -  ŽĎÁR n. SÁZAVOU 42:68

Čtvrtiny : 16:17,7:17,10:14,9:20

Trojky :  4/3 TH :  14/7  -  13/6 Fauly :  18/17

Body :  Hrušková V.9,Vrkoslavová D.7,Slavíková M. a Chotašová T. po 6,
Šedivá R. 4,Jandačová N. a Plocová B. po 3,Crháková L. a Kratochvílová J. po
2,Herdová S. 1

V sobotním podvečeru se v benešovské hale představilo družstvo Žďáru nad Sázavou. Čekal se vyrovnaný průběh utkání a to se v první desetiminutovce potvrdilo, kdy se hrálo v takových křivkách. Napřed hosté utekli do vedení 13:2, aby následně domácí vyrovnali na 13:13. Na konci čtvrtiny vedli hosté o jediný bod 17:16. Vstup do druhé čtvrtiny měly mnohem lepší hostující hráčky a v šesté minutě vedly 32:19. Domácím se nedařilo proměňovat ani ty nejvyloženější šance. Třetí část byla opět vyrovnaná, nicméně hosté si své vedení hlídali. Poslední část hry jasně vyzněla pro hráčky ze Žďáru a nakonec vyhrály jasným rozdílem šestadvaceti bodů.

Zhodnocení trenéra: Čekal jsem těžký zápas ale tak nějak jsem doufal, že budeme vyrovnaným soupeřem. To se bohužel potvrdilo pouze v první a částečně třetí části utkání. Jinak nás hostující hráčky přehrávaly. Nám se nedařilo proměňovat jasné šance a nedařil se nám hrát ani rychlý protiútok, který nám hosté takticky zastavovali. Nicméně i přesto bylo vidět velké zlepšení oproti utkáním v Brně a v Kyjově. Ale jak říkám soupeř vyhrál naprosto zaslouženě.

BC BENEŠOV  -  BK STUDÁNKA  PARDUBICE 69:89

Čtvrtiny :  15:14,19:24,12:31,23:20

Trojky :  2/4  TH : 33/19  -  26/17           Fauly :  26/26

Body : Jandačová N. 21,Hrušková V. 15,Vrkoslavová D. 11,Šedivá R. 9, Slavíková M. 5,Chotašová t. a Kratochvílová J. po 3,Herdová S. 2

V dalším utkání dorostenecké ligy juniorek se střetly celky Benešova a Pardubic. Hostující celek by jasným favoritem zápasu zvláště po tom co dokázal v sobotu vyhrát na palubovce USK Praha o třicet bodů. Začátek utkání byl však vyrovnaný, ovšem po třech minutách hry se hosté začali výrazněji prosazovat a v šesté minutě vedli 10:4. Domácí však nic nevzdávali a naopak v osmé minutě to byli oni, kde se ujal vedení 13:10. Až do konce první a i ve druhé části hry bylo utkání velmi vyrovnané a pro diváky atraktivní. V polovině zápasu však byly přece jen šťastnější hráčky Pardubic, které vedly rozdílem čtyř bodů 38:34. O osudu zápasu rozhodla třetí čtvrtina a začátek čtvrté. Pardubické hráčky úsek dvanácti minut vyhrály 43:12 a osudu zápasu bylo rozhodnuto. Nicméně domácí se ještě vzchopily k odporu a od čtvrté do deváté minuty poslední části hry dokázaly svého soupeře přehrát a jasně tento úsek vyhrát a to 20:2. Ale to již bylo pozdě a Pardubice si tak
připsaly zaslouženou výhru.
Zhodnocení trenéra: Do zápasu jsme vstoupili celkem dobře a držely jsme krok. Potom však hosté odskočili a vedli téměř o deset bodů. Holky však velkou bojovností a i kvalitou dokázaly do konce čtvrtky otočit a vedli jsme. I ve druhé části hry jsme předváděli velmi hezký basket a drželi vyrovnaný průběh. Poté jsme však ve třetí a začátkem čtvrté části úplně zkolabovali a bylo rozhodnuto. Ovšem chci holkám poděkovat, že utkání nezabalily úplně a v poslední části soupeře přehrávali. Nicméně to již na víc než zkorigování výsledku nestačilo. Věřím však, že pokud budeme hrát jako v posledních minutách dnešního utkání tak se výsledky dostaví.

Autor: J. Mazur

První výjezd nové sezóny

přidáno: 29. 9. 2014 3:14, autor: Jakub Malý

V posledním zářijovém víkendu rozehrály svou soutěž i juniorky BC Benešov. Začínaly na palubovkách soupeřů, v Kyjově a v Brně. Zatímco v Brně neměly co ztratit v Kyjově si věřily na to, že domácím uzmou všechny body.

JISKRA  KYJOV  -  BC BENEŠOV  63:50
Čtvrtiny : 15:8,14:13,16:16,18:13               TH : 29/19  -  27/10
Trojky :  6/0           Fauly :  23/26

Body: Jandačová 18,Hájková 11,Vrkoslavová 9,Hrušková 4,Slavíková, Crháková,Chotašová a Kratochvílová po 2

Ligová klání zahájily juniorky Benešova v Kyjově. Bylo to první ostré utkání a začátek i podle toho vypadal. Z obou stran to byl opatrný basketbal. Přece jen se dříve oklepaly domácí a v první čtvrtině i díky velkému množství ztracených míčů hostí utekly do vedení o sedm bodů. Do druhé čtvrtiny přece jen hosté vstoupily o mnoho lépe a dotáhly se na rozdíl jediného bodu. Poslední tři minuty ale opět po zbytečných ztrátách dovolily domácím si vybudovat osmi bodové vedení. Třetí čtvrtina až do sedmé minuty patřila i díky výborné zónové obraně zcela hráčkám Benešova. Tento úsek vyhrály 16:3 a šly do vedení. Ale znovu přišly poslední tři minuty a obrázek se změnil. Domácí si zlepšeným výkonem vzaly své vedení zpět a rozdíl navýšily na osm bodů. V poslední čtvrtině si již domácí své vedení pohlídaly a urvaly tak první výhru sezóny.

Hodnocení trenéra J. Mazura : Do zápasu jsme vstoupili velmi špatně a nervózně. Měli jsme velké množství ztracených míčů a od toho se odvíjel i vývoj ve skóre. Začátek druhé čtvrtky se nám vydařil o poznání lépe a domácí jsme stáhli až na plichtu. Konec nám opět utekl a tak jsme opět doháněli. Sedm minut ve třetí čtvrtině bylo to co bychom měli hrát a domácí v tu chvíli nevěděli co hrát.Poté však přišel další výpadek a domácí byli opět na koni.Ve čtvrté čtvrtce si již zápas pohlídali.Z mého pohledu jsme toto utkání měli vyhrát, ale nepodařilo se.

SŠMH BRNO B -  BC BENEŠOV 89:25
Čtvrtiny :  21:9,22:5,19:3,27:8              TH :   16/11 - 13/7
Trojky :  4/0             Fauly :  17/14

Body: Jandačová 8,Hrušková 4,Chotašová 3,Slavíková,Vrkoslavová, Crháková,Hájková a Kratochvílová po 2

V neděli se v Brněnské hale Na Rosničce utkaly Benešovské juniorky s celkem SŠMH Brno. Od samého začátku nebylo pochyb o tom, kdo v tomto utkání zvítězí. Domácí celek hrál rychlý a agresivní basket. Hosté, ač se snažili jak chtěli, na domácí prostě nestačili. V každé části hry si domácí hráčky v klidu budovaly náskok a jasně v tomto utkání zvítězily.

Hodnocení trenéra J. Mazura: Od začátku jsme v tomto zápase tahali za ten kratší konec pověstného lana. Nevyrovnali jsme se domácím v agresivitě, v pohybu ani v protiútoku. Prostě to byl, jak se říká, zápas blbec. Je potřeba na toto utkání rychle zapomenout a pustit se do poctivé práce na tréninku, aby nás již takový výpadek nepotkal.

Autor článku: J. Mazur

Juniorky doma nezaváhaly

přidáno: 6. 5. 2013 23:18, autor: Basket Benešov

V rozmezí pěti dnů odehrály starší dorostenky Benešova svá tři domácí utkání o to zda se jim podaří i pro příští ročník zachránit ligovou soutěž. Postupně se utkaly s celky Klatov, Teplic a Ústí n.Labem. Pro to aby se cíl podařilo splnit potřebovaly všechny tři utkání vyhrát a nemusely by se tak spoléhat na pomoc jiných.

BC Benešov - BK Klatovy 57 : 54

Čtvrtiny : 20:9,15:18,10:15,12:9 Trojky : 2/4 TH : 20/13 - 24/14 Fauly : 21/18

Body : Hájková B. 16, Hrušková V. a Jandačová N. po 11, Remešová K. a Beznosová V. po 6, Dlasková T. 4, Vrkoslavová D. 2, Růžičková K. 1

O státním svátku na své palubovce přivítala benešovská děvčata soupeře z Klatov. Bylo to další utkánískupiny o udržení ligové příslušnosti. Do zápasu mnohem lépe vstoupila domácí děvčata a po celou první čtvrtinu udávaly tón tohoto utkání. To se projevilo i na skóre kdy na konci této části byl stav 20:9. Snad pod dojmem lehce získaného vedení od druhé desetiminutovky domácí hráčky polevily a dovolili tak soupeři z Klatov se vrátit zpět do utkání. Na konci první půle tak byl rozdíl již jen osm bodů. I ve třetí čtvrtině byl k vidění stejný obrázek jako ve druhé části. Domácí ne a ne se vrátit k rychlé a nátlakové hře z první čtvrtiny a hosté postupně ukrajovali z vedení domácích. A tak před poslední čtvrtinou byl stav 45:42 pro domácí basketbalistky. V poslední čtvrtině se přece jen domácí trošku zvedly a v nervózním závěru si své vedení již pohlídaly a zvítězily tak v důležitém utkání rozdílem tří bodů 57:54.

Hodnocení trenéra J.Mazura : Do zápasu jsme vstoupili víc než dobře, až jsem měl obavy, zda to takto bude pokračovat i nadále .V první čtvrtce jsme jasně vládly na hřišti a vypadalo to růžově. Ale nejspíš pod dojmem lehkého vedení jsme od druhé části upustily od nátlakové hry a soupeř začal víc než zlobit. Čím víc náš náskok stahoval tím víc jsme byli nervózní. Ale jedině dobře,že jsme koncovku zvládli a nakonec si připsali důležité vítězství. Hodně nám to pomůže do dalších dvou těžkých utkání.

O prvním květnovém víkendu se naposledy v této sezóně představily na domácí palubovce starší dorostenky Benešova.V sobotu od 19.00 hodin přivítaly soupeře z Teplic a v nedělním dopoledni hráčky Ústí n. Labem.

BC Benešov - BK Teplice 73 : 56

Čtvrtiny : 17:9,15:12,21:8,20:19 Trojky : 3/7 TH : 10/6 - 11/5 Fauly : 14/14

Body : Hájková B. 17,Remešová K. 16,Jandačová N. 13,Beznosová V. 11,Hrušková V. 9 Dlasková T. 5,Vrkoslavová D. 2

O další krok na cestě k udržení ligové příslušnosti se pokusily benešovské starší dorostenky v sobotním večeru kdy se střetly s týmem BK Teplice.Čekal se vyrovnaný souboj,neboť na hřišti soupeře Benešovské hráčky prohrály v prodloužení o pouhé tři body.V prvním dějství bylo na hráčkách obou týmů vidět,jak jim důležitost utkání svazuje ruce a proto se ani nijak výrazně nehýbalo skóre zápasu.Ještě v šesté minutě byl stav 6:4 pro Benešov.Od této minuty se přece
jen začaly výrazněji prosazovat domácí basketbalistky a do konce čtvrtiny si vybudovaly nepatrný náskok osmi bodů.Ve druhé čtvrtce pokračoval úporný boj a ani jeden ze soupeřů si nechtěl nechat svého soka útéct.A tak to byla velmi vyrovnaná část utkání.Domácí přece jen byli o něco málo vepředu a dokázaly do poločasu své vedení zvýšit na jedenáct bodů na 32:21.Ve třetí čtvrtce patřily první body hostujícím Teplicím ale to bylo na dlouhé minuty z jejich strany vše.Úsek mezi druhou a osmou minutou patřil jednoznačně domácím a ty v této pasáži rozhodly o svém úspěchu. Druhá až osmá minuta třetí čtvrtiny 19:0.V poslední desetiminutovce se již utkání jen dohrávalo. I tak i poslední čtvrtinu domácí hráčky dokázaly vyhrát, byť rozdílem jediného bodu 20:19.Důležité však bylo že Benešačky zvládly i druhý krok vedoucí k k udržení ligové soutěže.

Hodnocení trenéra J.Mazura : Utkání začalo z obou stran velice nervózně.Bylo mnoho ztrát v prvních třech minutách.Je dobře že jsme se dokázali srovnat dřív než soupeř a pomalu si budovali náskok.Do třetí čtvrtky jsme šli s nadějným vedením o jedenáct bodů a věřil jsem že budeme hrát v klidu.Ovšem musím říct,že mě holky velmi mile překvapily tím jak se soupeřem ve třetí čtvrtce vlastně zatočily a úsek mezi 2 a 8 minutou byl vynikající.A proto jsem rád že jsem opory mohl v poslední čtvrtce pošetřit na zítřejší utkání které pro nás bude rozhodující.Věřím holkám že jej zvládnou a ten třetí krok úspěšně udělají.

BC Benešov - Slovan Ústí n. Labem 57 : 47

Čtvrtiny : 10:7,15:9,11:18,21:13 Trojky : 0/4 TH : 29/17 - 26/11 Fauly : 20/22

Body : Remešová K. 15,Beznosová V. 12,Jandačová N. 11,Hájková B. 7,Dlasková T. 6, Vrkoslavová D. 4,Hrušková V. 2

V deset hodin dopoledne začalo poslední utkání domácích dorostenek v této sezóně. A jednoduše řečeno bylo to utkání v podstatě o všechno.A začátek utkání tomu odpovídal. Hráčky obou týmů byly velice nervózní,bylo víc než zřetelné, že ani jeden z týmů nechce udělat ty osudové chyby.A bylo to znát i na skóre, kdy ani jedna z hráček nedokázala vlastně zachovat chladnou hlavu a míče, které jindy jednoduše zasunou do koše, se najednou z obroučky vykroutily.

A tak stav byl velmi vyrovnaný.Po první čtvrtině mírně příznivější pro domácí 10:7.I ve druhé čtvrtce byl obrázek stejný a ani jeden z týmů nedokázal setřást svou nervozitu z důležitosti utkání.A i skóre bylo velice podobné.A tak po dvou čtvrtinách byly přece jen víc spokojené domácí hráčky (25:16). A pravděpodobně i pod dojmem tohoto vedení se jim vůbec nepovedl nástup do třetího hracího období.Uběhly tři minuty a bylo po náskoku(25:24).V dalších minutách této čtvrtiny se rozpoutal boj o každý bod.Chvíli vedly domácí a chvíli zase hostující hráčky.Na konci tohoto období byly opět
na tom o malinko lépe Benešačky (36:34).Do poslední čtvrtky však domácí vstoupily velmi koncentrovaně a od úvodu ji docela ovládly.Ikdyž skóre na jejich straně narůstalo pomalu díky chvějícím se rukám tak přece jen získaly rozhodující náskok a zvládly tak i ten třetí nejtěžší krůček a připsaly si třetí vítězství v řadě a hlavně díky tomu můžou k poslednímu utkání do Klatov odjíždět v klidu s tím že si ligu zahrají i příští sezónu.

Hodnocení trenéra J.Mazura : Od začátku utkání bylo na holkách vidět že jim nervozita svazuje ruce. V podstatě to nechávaly na dvou hráčkách (Hájková a Remešová).Bylo moc vidět že nechtějí být těmi kdo udělá chybu.To je ovšem cesta do pekla a naštěstí si to včas uvědomily.V prvních dvou čtvrtkách to bylo o velké bojovnosti.Byly jsme přece jen šťastnější a dokázali jsme si vybudovat devíti bodový náskok.Ovšem vstup do třetí čtvrtky to byla z naší strany tragédie ve všech směrech. Neměli jsme obraný doskok,nebyl útočný doskok a hlavně jsme byli ve všech směrech pasivní
Tuto čtvrtku jsme přetrpěli a poslední jsme se vrátili k poctivé hře a ta nás dovedla k záchraně soutěže.Holkám moc děkuji za celý měsíc co jsem u týmu,za to jak pracovaly a sami vidí že se jim to poté vrátí v utkání.Díky také rodičům za podporu.

Juniorkám začaly boje o záchranu

přidáno: 23. 4. 2013 0:21, autor: Basket Benešov

V prvních dvou utkáních skupiny A o udržení se v dorostenecké lize se Benešovské juniorky představily na palubovkách v Ústí nad Labem a v Teplicích.S oběma soupeři měli vyrovnanou bilanci jedné výhry a jedné porážky ze základní části.

BK Slovan Ústí n.Labem - BC Benešov 69 : 54

Čtvrtiny : 15:15,20.12,17:11,17:16 Trojky : 4/1 TH : 15/7 - 17/7 Fauly : 16/16
Body : Jandačová N. 13,Dlasková T. 12,Beznosová 10,Chotašová 9,Hájková 8,Hrušková 2

V sobotním podvečeru se na palubovce v Ústí nad Labem představily juniorky Benešova bojující o záchranu ligové příslušnosti pro další ročník.Od první minuty to bylo vyrovnané utkání a ani jeden ze soupeřů nedokázal odskočit na větší
bodový rozdíl a tak po zásluze byl stav 15:15 po první desetiminutovce.I druhá část utkání byla z počátku vyrovnaná a to
až do páté minuty tohoto dějství ( 22:21) pro hostující hráčky.Od této minuty se přece jen začala projevovat kvalita domácí podkošové hráčky Zavřelové.Ta v těchto okamžicích vzala utkání do svých rukou a do poločasu dokázala zajistit domácím vedení o osm bodů a to 35 : 27.Třetí čtvrtina začala náporem domácích hráček,které chtěly toto utkání rozhodnout ve svůj prospěch.Ale hostující hráčky se nechtěli tak lehce vzdát a bojovaly o každý míš a potažmo o každý vstřelený bod.Opět se ovšem projevila herní vyzrálost a někdy i štěstí domácí Zavřelové.A tak byl stav na konci třetího období 52:38.V poslední části utkání to bylo jako na vlnách.Domácí čtyři body v řadě a následně hosté taktéž.A tak to vlastně bylo až do konce utkání. Na konci se tedy radovaly domácí hráčky z důležitého vítězství 69:54.

Hodnocení trenéra J.Mazura: Do utkání jsme vstoupili velice aktivně a drželi jsme s domácími krok.A to po celou první část hry.Ve druhé čtvrtině nás na kolena začaly srážet naše vlastní chyby a to zejméne lehčí ztráty míčů a hlavně nedané jasné příležitosti.Tady se projevila jistá herní vyzrálost domácích hráček ( sestry Jalamudisovy a hlavně Zavřelová).Ta nám vlastně sama nastřílela téměř polovinu bodů.A také nás dolů dostává špatné procento trestných hodů.
Ovšem jedním dechem musím říci že holky to utkání nezabalily a bojovaly až do konce.To je z mého pohledu velice pozitivní a je na čem stavět.Věřím že v Teplicích se jim to vyplatí.

BK Teplice - BC Benešov 71 : 68

Čtvrtiny : 15:21,16:15,22:12,11:16,7:4 Trojky: 5/4 TH : 34/20 - 31/16 Fauly : 23/24
Body : Hájková B. 21,Jandačová N. 11,Hrušková V. 10,Dlasková T. 8,Vrkoslavová D. a Chotašová T. po 6,Crháková L. 5,
Beznosová V. 1

K dalšímu utkání této skupiny zajížděli benešovské juniorky do Teplic kde před měsícem dostaly nařezáno o třicet bodů.
Ovšem každé utkání je jiné a to se potvrdilo i dnes.Utkání začalo v nervózním duchu z obou stran.A bylo jasné,že které družstvo se dokáže dřív uklidnit tak bude tahat za ten delší konec lana.Nakonec se to podařilo hráčkám Benešova a mezi šestou a osmou minutou utekly domácím na rozdíl osmi bodů (20:12).Domácí ale zabojovaly a tak na konci desetiminutovky byl stav 21:15 pro benešačky.Ve druhé čtvrtině byl tento souboj vyrovnaný až do šesté minuty,kdy to bylo koš za koš.A opět mezi šestou a osmou minutou této části udeřily hosté a dostaly se tak až do dvanáctibodového vedení 35:23.Ovšem od této chvíle až do konce čtvrtiny přidaly již jen jeden bod z trestného hodu.Oproti tomu domácí dvěma trestnými hody a dvěma trojkami se dokázaly vrátit do zápasu.V půli tedy vedli hostující hráčky již jen 36:31.Ještě na začátku druhého poločasu hostující basketbalistky dokázaly domácím odskočit na větší rozdíl díky pěti bodům v řadě Báry Hájkové, ale poté již pomalu začaly přebírat otěže utkání domácí hráčky.Zvýšily bojovnost a i agresivitu a začaly hosty stahovat.Nakonec se jim do konce třetí části podařilo překlopit stav ve svůj prospěch a to na stav 53:48.V poslední desetiminutovce se začal odehrávat dramatický souboj kdy ani jedno družstvo nechtělo prohrát.Hosté dřeli jako koně a po zásluze se dočkaly vyrovnání stavu.V osmé minutě opět dostaly do vedení a to 63:62.Následně však faulovaly a domácí Pazourová využila obě možnosti a poslala do vedení opět domácí celek.O půlminuty později měla stejnou možnost Benešovská Beznosová ovšem využila jen jeden trestný hod a tak pouze srovnala stav na 64:64.V následném útoku se domácí neprosadily a tak hostující hráčky měly možnost rozhodnout. A také se tak málem stalo ale 1.8 sekundy před klaksonem Terezka Dlasková neproměnila dvoubodový pokus a tak se šlo do prodloužení.V tom již byly šťastnější domácí a připsaly si ve dvou dnech druhé těsné vítězství.

Hodnocení trenéra J.Mazura: Do zápasu jsme vstoupily nervózně ale naštěstí jsme se uklidnili dřív než domácí.Celou první půli jsme byli lepším celkem a po zásluze jsme vedli o dvanáct bodů.V tomto období to chtělo dát ještě jeden dva koše a bylo po zápase.To se nám však nepovedlo a naopak domácí se dvěma trojkami do utkání vrátily.Ve třetí desítce na nás bylo vidět že to snámi trochu zamávalo a tak šly domácí do vedení.Na začátku čtvrté čtvrtky nastaly další komplikace s tím že se během dvou minut vyfaulovala Bára Hájková a následně Natka Jandačová.Ovšem holky neskutečně zabojovaly a vydřely si naději na výhru. Velká škoda že Terka Dlasková sekundu před koncem nedala jasný koš a zápas tak šel do prodloužení.V něm již byly domácí ne lepší ale šťastnější.Nicméně holkám od první po desátou patří můj velký dík za to co o tomto víkendu ikdyž dvakrát prohrály předvedly. Skupina se tak vyrovnala a tak to máme ve vlastních rukou a já věřím,že pokud budou holky pracovat jako v těchto 14 dnech tak ligovou soutěž zachráníme.Chci také pozvat všechny naše fandy na domácí duely a to 1.5 proti Klatovům,4 a 5.5 proti Teplicím a Ústí nad Labem.Budeme potřebovat každou hlasivku.

Statistiky z domácích zápasů

přidáno: 3. 3. 2013 13:38, autor: Basket Benešov

BC BENEŠOV – BK KLATOVY             68:54 (16:14,29:27,49:38)

Chotašová  T. 21 (5 trojek), Hájková B. 14 (2 trojky), Remešová K. 9, Jandačová N. 6,Dlasková T. 4, Hrušková V. 4, Michálková I. 4, Beznosová V. 3, Crháková L. 3, Vilímovská M.

BC BENEŠOV – DBaK PLZEŇ   60:65 (13:12, 34:30, 49:51)

Jandačová N. 15, Remešová K. 13, Dlasková T. 9, Chotašová T. 8 (1 trojka), Hrušková V. 6, Hájková B. 4. Crháková L. 3, Beznosová V. 2, Michálková I, Vilímovská M.

PRVNÍ ZÁPASY V NOVÉM ROCE 2013

přidáno: 8. 1. 2013 2:36, autor: Basket Benešov

První zápas v novém roce proběhl v sobotu v Kralupech. Po 2 týdnech jsme pořádně chytly balon do rukou a šly hrát. První čtvrtinu domácí hráčky vyhrály o 11 bodů a naše hra nebyla nejlepší. Do dalších 10-ti minut jsme nastoupily s odhodláním dotáhnout skóre, ale štěstí nám nepřálo, koše nepadaly a výsledek na konci této části hry 46:20. O přestávce jsme nabraly síly a podle slov trenérky jsem se minutu od minuty zlepšovaly. To bohužel nestačilo k tomu, abychom zápas obrátily v náš prospěch. Na tabuli svítilo po 40-ti minutách 82:58.

BK KRALUPY JUNIOR – BC BENEŠOV 82:58 (23:12,46:20,64:40)

Jandačová N. 16, Beznosová V. 10, Hájková B. 8, Dlasková T. 6, Hrušková V. 6 (1 trojka),
Chotašová T. 6 (2 trojky), Vrkoslavová D. 4, Růžičková K. 2, Michálková I.

TH 24/13 – 32/15

Fauly 23/22

V neděli odpoledne jsme vyrazily do nedalekého Kladna. Do zápasu jsme vstoupily s velkou chutí po vítězství a 1.čtvrtinu vyhrály 15:9. Náš tlak neustal ani ve druhé části hry a na tabuli svítilo 20:30. Po poločase na nás soupeřky vyrazily se zónovou obranou a náš náskok postupně snižovaly. Ale my jsme se nezalekly a na konci této čtvrtiny 41:49. V posledních 10-ti minutách utkání jsme se opět sebraly a vyhrály celé utkání o 12 bodů.

SOKOL KLADNO – BC BENEŠOV 60:72 (9:15,20:30,41:49)

Chotašová T. 15, Hájková B. 13, Jandačová N. 11, Remešová K. 11, Dlasková T. 10, Beznosová V. 6, Hrušková V. 4, Vrkoslavová D. 2, Růžičková K., Michálková I.

TH 33/23 – 30/20

Fauly 24/30

Autorky:    Dita Vrkoslavová
Kristýna Růžičková

DALŠÍ PROHRY V SEZONĚ JUNIOREK

přidáno: 28. 11. 2012 1:22, autor: Basket Benešov

SOKOL NUSLE – BC BENEŠOV 79:55 (16:10,36:17,57:36)

Remešová K. 16 ( 2 trojky), Jandačová N. 14, Hájková B. 13, Dlasková T. 4, Hrušková V. ( 1 trojka), Beznosová V. 2, Crháková L. 2, Vilímovská M. 1, Růžičková K., Vrkoslavová D., Chotašová T.

TH 18/12 - 41/26

Fauly 31/19

ARITMA PRAHA – BC BENEŠOV 96:62 (31:19,56:35,76:50)

Jandačová N. 21, Chotašová T. 13 (2 trojky), Beznosová V. 8, Hájková B. 7, Dlasková T. 6, Crháková L.4,
Vrkoslavová D. 2, Hrušková V. 1, Růžičková K., Vilímovská M.

TH 17/10 – 25/16

Fauly 24/16

DŮLEŽITÁ VÍTĚZSTVÍ V SEZONĚ

přidáno: 13. 11. 2012 8:36, autor: Basket Benešov

BC BENEŠOV – BK SLOVAN ÚSTÍ N.LABEM 64:57 (15:11,27:21,44:42)

Dlasková T. 17, Hrušková V. 13, Jandačová N. 13, Crháková L. 8, Hájková B. 7, Chotašová T. 4, Beznosová V. 2, Vrkoslavová D., Bejblová A., Michálková I., Říhová K.

TH 28/16 – 27/12

Fauly 23/24

BC BENEŠOV – BK TEPLICE 66:42 (14:5,30:15,44:32)

Remešová K. 14 (2 trojky), Jandačová N. 12, Dlasková T. 8, Chotašová T. 7, Hájková B. 7, Crháková L.6, Michálková I. 6, Hrušková V. 4, Beznosová V. 2, Vrkoslavová D., Bejblová A., Říhová K.

TH 14/7 – 24/14

Fauly 26/19

DALŠÍ ZÁPASY BEZ VÝHRY

přidáno: 29. 10. 2012 2:34, autor: Basket Benešov

Za prvního chumelení se oslabená benešovská děvčata vydala do Plzeňského kraje. I když cesta byla dlouhá a nepříjemná, tak  juniorky vběhly do zápasu s velkou chutí vyhrát. Začátek vypadal slibně, po první části hry svítilo na ukazateli 13:16. Během 2.čtvrtiny se náskok zvyšoval na konečný stav 32:38. Do třetí části utkání plzeňské hráčky nasadily zónovou obranu a v útoku se děvčata z Benešova nevěděla rady, ztrácely míče a dostávaly laciné koše z rychlých protiútoků, soupeřky náskok ukrajovaly, až se dostaly do vedení o 6 bodů. V poslední čtvrtině už děvčata z Benešova neměla sílu na obrat skóre a soupeři svůj náskok postupně ještě navyšovali na konečných 73:54.

DBaK – BC BENEŠOV      73:54 (13:16,32:38,54:48)

Hrušková V. 12 (1 trojka), Jandačová N. 10, Chotašová T. 10 (1 trojka), Hájková B. 10, Vilímovská M. 5, Vrkoslavová D. 4, Michálková I. 2, Bejblová A. 1

TH 10/5 – 20/8

Fauly 18/19

Do nedělního zápasu v Klatovech nastoupily benešovská děvčata ve stejné sestavě. Do první části hry nevstoupily juniorky příliš dobře a prohrávaly 20:11. Ve druhé čtvrtině se děvčatům přestala dařit střelba z dálky a na dané koše se holky nadřely a náskok soupeřek se navyšoval až na stav  v poločase 31:16. Do třetí části hry  děvčata z Benešova vstoupily s nasazením a proměňovaly jak trestné hody, tak se začala dařit střelba z dálky a postupně děvčata ukrajovala náskok až na stav 37:30. Do poslední části čtvrtiny zápasu benešovské juniorky vstoupily s odhodláním vyhrát, ale časový limit byl krátký na obrat zápasu a konečný stav 53:49. Všechna děvčata se zaslouží pochvalu za bojovnost.

BK KLATOVY – BC BENEŠOV 53:49 (20:11,31:16,37:30)

Hájková B. 18 (2 trojky), Chotašová T. 13 (1 trojka), Jandačová N. 9, Hrušková V. 6, Michálková I. 3, Vrkoslavová D., Bejblová A., Vilímovská M.