Juniorky U19 - výpis článků

To byl příjemný víkend

přidáno: 10. 12. 2017 22:41, autor: Milan Míka

BC Kolín - BC Benešov  33:66 (12:15, 11:16, 6:22, 4:13)

Očekávali jsme tuhý odpor od soupeře, který v sobotu porazil Spartu a do 7.minuty druhé čtvrtiny se varování naplňovalo (21:21). Ještě v půli utkání byl náš náskok nevýrazný (23:31).

Po přestávce jako by jsme se rozpomněli, že musíme něco udělat, aby už soupeř nedával snadné koše z nabíhání ze slabé strany a po doskoku pod naším košem. Celkem se zlepšila obrana, nastartovali jsme rychlý protiútok a najednou nebylo „co řešit“.

Eliška Hálová si uvědomila, že nemusí všechno střílet a předvedla několik pěkných asistencí, Monča řádila v útoku i v obraně, Natka (konečně) předvedla, jak je úspěšná při doskoku v útoku a i proto jsme jí prominuli sérii „zapařených šoupaků“. Lenka si uhrála taky svůj standart pod koši a ostatní hráčky bojovaly a uhrály svůj díl pro příjemné vítězství.

Prostě to byl pozitivní víkend, kterým jsme si dali dárek pod stromeček.

Petr Pajkrt

Střelci:

Fučíková M. 18, Hálová  17,  Bočková 10, Budilová 9, Hunalová a Neprašová 6

Když se daří….

přidáno: 10. 12. 2017 22:38, autor: Milan Míka   [ aktualizováno 10. 12. 2017 22:42 ]

BK Brandýs n.L. - BC Benešov 47:80 (12:21, 29:50, 33:65)

Bylo to systémem „start-cíl“. Nedali jsme soupeři šanci. Úkol byl jasný – kolektivní a kompaktní obrana a rychlý protiútok. Úkol TÉMĚŘ splněn. Rychlý protiútok fungoval, blýskli jsme se několika postupnými útoky, ale i když obrana se zlepšila, několik snadných košů jsme dostali. Chyba! Proti silnějšímu soupeři by se to vymstilo!

Ale celkem se na to dalo koukat. Tak opakovat! A to jsme hráli v osmi! Pravidelné angíny a chřipky obvyklé kolem Silvestra si tentokrát pospíšily.

Petr Pajkrt

Střelci:

Fučíková M. 20, Hálová  20,  Budilová 14, Bočková 12, Bartoňová T. 8, Hunalová a Neprašová 2

Důležité vítězství se Žďárem nad Sázavou

BC Benešov - BK Žďár n. S. 55:45 (9:14 27:19 43:32)

To byla dřina!

Sice jsme vyhráli v prvním zápase ve Žďáru bez problémů, varování před odvetou byla ale na
místě. Soupeř vyhrál nad Spartou, Libercem, Kolínem, s Brandýsem prohrál o koš a s Jičínem
o 4 body. Tedy žádný outsider a navíc Monča, Eliška a Natka měly v nohách v sobotu již
jeden zápas se Slovankou.
Hned první čtvrtina potvrdila, že to nebude „procházka růžovým sadem“ (9:14). Zatažená
obrana nám dělala problém a rychlý protiútok nám nefungoval. Ve druhé čtvrtině jsme sice
otočili skóre (18:5), ale stále jsme se nemohli „utrhnout“, abychom mohli mít jistotu
konečného vítězství. A také náskok jen kolem deseti bodů jsme dotáhli až do konce utkání.
Vítězství bylo důležité, ale byla to dřina.

Střelci:
Hálová 16, Budilová a Bočková 10, Fučíková M. 7, Neprašová, Hunalová a Bartoňová T. 4

Petr Pajkrt

Se Spartou 1:1

přidáno: 13. 11. 2017 5:18, autor: Basket Benešov   [ Aktualizováno 13. 11. 2017 22:27 uživatelem Milan Míka ]

Tuto neděli jsme odehráli 2 zápasy s BA Sparta s vyrovnanou bilancí 1:1.

První utkání jsme odehráli velice dobře jak na obrané, tak útočné půlce. V prvních 3 čtvrtinách jsme hráli pohledný a rychlý basket se spoustou pohledných akcí. Bohužel v poslední čtvrtině se opět ukázal náš problém s koncentrací, kdy jsme dělali moc zbytečných chyb a dovolili soupeři vyhrát 4. čtvrtinu a upravit konečný výsledek na rozdíl 22 bodů. V tomto utkání si zahrálo všech 11 hráček a téměř všechny se dokázaly bodově prosadit.

Benešov : Sparta 72:50

Body: Hálová 20, Fučíková Monika 15, Svobodová 8 (1), Neprašová 6, Bočková 6, Bartoňová Lucie 5 (1), Budilová 4, Hunalová 4, Batoňová Tereza 4

Šestky: 12/6

Druhého utkání jsem se trochu obával. Ne proto, že nám chyběla Eliška (povinnosti na Slovance) a Sára (zranění), ale kvůli tomu jak jsme dohráli první utkání.

Mé předpoklady se bohužel potvrdily a do utkání jsme nastoupili naprosto nekoncentrovaně a naprosto nezvládli první poločas. Soupeřky získávaly odražené balony, více bojovaly a šly jednoznačně za vítězstvím. Díky naší naprosto prostupné obraně dávaly jednoduché koše, bez problému získávaly útočné doskoky a navíc proměnily několik těžkých střel a tak byl v poločase hrozivý rozdíl 14 bodů.

V poločasové přestávce jsem se snažil holky hlavně uklidnit, řekli jsme si, co bylo špatně a nastoupili do druhé půle s touhou zápas otočit a vyhrát. Jak se ukázalo, holky si vzaly rady k srdci a náskok soupeře se začal ztenčovat. V poslední čtvrtině jsme soupeřkám dovolili za 9 minut pouhé 4 body a šli jsme dokonce do vedení o 4 body. Bohužel jsme nezvládli poslední minutu, kdy jsme dostali 5 bodů, neproměnili 4 šestky a zápas ztratili.

Bohužel jsme zápas ztratili již v prvním poločase. Za druhý poločas si holky zaslouží velkou pochvalu za bojovnost a snahu zvrátit zápas.

Sparta : Benešov 53:52

Body: Bočková 15, Fučíková Monika 13, Budilová 8, Hunalová 5, Neprašová 4, Bartoňová Tereza 4, Svobodová 3

Šestky: 24/11

J. Vondráček

Dvě prohry na výjezdu k týmům z opačných konců tabulky

BSK CTJ Jičín  – BC Benešov  63 : 40 (14:12 32:21 44:29)

Těžký soupeř

Soupeř potvrdil oprávněnost prvního místa v tabulce. Agresivní obrana a boj (vítězný) o každý míč jsou pro nás vždy velká překážka. Navíc jsme nebyli kompletní (bez Elišky), takže nás čekal těžký úkol. V první čtvrtině jsme ještě vzdorovali (12:14). Potom se nám soupeřky sice pozvolna, ale vytrvale vzdalovaly. Třetí čtvrtina 19:9 a poslední 19:11.

Když je soupeř lepší, ale bojujeme ze všech sil, musíme se smířit s porážkou. Ale to nebyl sobotní případ. Bojovnost a sebevědomí jsme zřejmě nechali v šatně. V doskocích nás přehrávaly, protože do nás předem „vrazily“, míče nám sbíraly, protože nás faulovaly, míče na zemi získávaly, protože byly rychlejší…

Jako bychom měli po ruce obvinění někoho jiného, kdo způsobil naši porážku. Neměli bychom se nad důvodem zamyslet?

Střelci:

Bočková 9, Fučíková M. a Budilová 8,  Hunalová 6, Kočová 3, Svobodová, Míková a Bartoňová T. 2

Lokomotiva Liberec – BC Benešov   88 : 50 (26:7 55:18 70:34)

ŠOK!

Ten mě čekal v nedělním utkání. Při vědomí absence Elišky, Natky a Monči jsme stanovili klíčový úkol –  když nastřílíme méně košů, než obvykle, znamená to ubránit!

Skutečnost: Během tří minut jsme soupeřkám odevzdali tři míče, ty daly snadný koš a tři trojky v řadě. A bylo po zápase. Na náš koš se valila lavina snadných i překvapivých košů. Nadšené a agresivní hráčky Liberce nás doslova likvidovaly. První čtvrtina 26:7 a v půli hrozivé skóre 55:18!

Snad slzy o půli odplavily tu největší můru a se změnou obrany (zóna 2-3, kterou jsme doposud nikdy nehráli) a s úkolem, že hrajeme ve druhé půli nový zápas, jsme zvedli hlavu. Zázračné koše soupeře jsme „přiškrtili“, sami body přidali a svůj „nový zápas“ jsme uhráli téměř nerozhodně (druhý poločas 32:33). Důvodem bylo jistě i to, že jsme zvýšili bojovnost. Už se pro příště KONEČNĚ poučíme?

Střelci:

Míková 13,  Bočková 12,  Neprašová 9,  Hunalová  5, Kočová a Bartoňová T. 4, Fučíková E. 2, Svobodová 1

Petr Pajkrt

Dobrá práce!

BC Benešov - BK Brandýs n.L. 66:53 (23:8, 39:25, 55:43)

Cenné  vítězství se soupeřem, která nás loni přehrál. Navíc jsme byli limitováni slibem, že naše „tři grácie“ budou hrát maximálně dvacet minut, protože mají ještě odpoledne druhou „šichtu“ se Slovankou.

Začali jsme soustředěně a 23:8 po první čtvrtině byl nadějný výsledek. Soupeřky zlobily jedině svými nájezdy, které stále ještě neumíme řešit. Nakonec jsme uhájili vítězství i situaci, že jsme ještě v nové sezoně neokusili porážku. A to jsme si přitom dovolili luxus „zapařit“ nejméně deset nedaných „šoupáků“. Ale neměli bychom se smířit s chybami zejména v obraně, které jsou navíc notorické. Rozhodně neberu slogan – „Konec dobrý, všechno dobré“…

Střelci:

Hálová 22,  Svobodová 8,  Hunalová, Fučíková M., Míková a Bartoňová T. 6,  Budilová, Neprašová a Bočková  4

Povinné vítězství

přidáno: 25. 10. 2017 16:15, autor: Milan Míka

BC Benešov - BC Kolín  74:58 (28:10, 46:25, 64:38)

Už výrazné vítězství na našem přípravném turnaji nám předurčil vítězství. Ale mělo to háček. Soupeřky nastoupily v sedmi hráčkách a hrozilo podcenění. To byl před zápasem vlastně jediný pokyn – NEPODCENIT!! Úkol byl splněn v podstatě v prvních třech čtvrtinách uspokojivě. Ve čtvrté části, zřejmě pod dojmem téměř třiceti bodů v rozdílu skóre, jsme velmi polevili. Nicméně celý zápas byla obrana dost děravá. Laciné koše z jednoduchých nájezdů do „bedny“ by se nám proti silnějším soupeřům vymstily!

Organizovaný postupný útok nepatřil taky ke šperkům utkání, ovšem důvod je nasnadě. Když se nesejdeme ani jednou týdně ke společnému tréninku, nemůžeme očekávat, že nám bude spolupráce klapat.

Střelci:

Hálová 24, Fučíková M. 10,  Kočová 8, Neprašová, Bočková a Bartoňová T. 6, Hunalová a Svobodová 5, Míková a Fučíková E. 2

Dobré vykročení!

BK Žďár n. S. - BC Benešov 51:68 (4:18, 15:31, 34:47)

Jeli jsme do neznáma. Jediná informace byla, že loni družstvo soupeře hrálo extraligu a tudíž, že nás čeká práce obtížnější, nežli při našem turnaji.
Je dobře, že si to uvědomily především naše hráčky, protože začaly velmi soustředěně a zejména v obraně jsme už během první čtvrtiny ukázali, kdo je na hřišti pánem (4:18 v náš prospěch). Další průběh jsme v pohodě kontrolovali a na hřišti se postupně vystřídalo všech dvanáct (!) hráček.
První krok se nám tedy podařil, což je vždy příjemné. A pokud budeme kompletní, budeme mít ze hry i z výsledků radost i v dalších zápasech.

Střelci:
Hálová 30, Bočková 11,  Budilová 8, Svobodová  7, Fučíková M. 4, Hunalová, Kočová, Bartoňová T. a Míková po 2

Konečně výhra

přidáno: 10. 11. 2014 14:09, autor: Jakub Malý

I ve druhém listopadovém víkendu pokračovaly boje v dorostenecké lize juniorek.Benešovské basketbalistky se po dvou porážkách na palubovce Hradce Králové (86:32) a Trutnova(58:33) představily v 7 a 8 kole proti soupeřům z Olomouce a Krnova.

BC Benešov - OSK Olomouc 43 : 51

Čtvrtiny : 13:9,13:9,7:15,10:18 TH : 16/12 - 10/5
Trojky: 1/8 Fauly : 15/17

Body : Jandačová N. 12,Slavíková M. 7,Herdová S. 6,Hrušková V. 5,Šedivá R.,Hájková B. a Kratochvílová J. po 4,Chotašová T. 1

V sobotním podvečeru na palubovku Benešova zavítal celek OSK Olomouc.Dle papírových předpokladů byly hosté velkými favority utkání.Ovšem domácí hráčky nedaly soupeři nic zadarmo a zvláště v prvních dvou čtvrtinách utkání
nezměrnou bojovností a trpělivostí byly hostujícím hráčkám víc než vyrovnaným soupeřem a po poločase zaslouženě vedly.Zdálo se z pohledu domácích že se schyluje k velkému překvapení.Přišla však slabší třetí čtvrtina a soupeř se pomalu začal prosazovat.A to i díky tomu že domácí upustily od agresivní hry z první půle.Ale i tak měla Olomouc moc práce s tím se na domácí dotáhnout.To se jim nakonec ve třetí minutě poslední části hry nakonec povedlo a během čtyř minut mezi čtvrtou a osmou minutou se dostaly do desetibodového vedení a to si již i přes velkou snahu benešaček uhájily.

BC Benešov - TJ Loko Krnov 57 : 54 PP

Čtvrtiny : 14:13,12:10,7:17,19:12 TH: 26/11 - 17/9
Trojky : 2/1 Fauly : 20/21

Body : Jandačová N. 18,Hrušková V. 17,Šedivá R. 8,Hájková B. 5, Chotašová T. 4,Slavíková M. a Herdová S. po 2, Kratochvílová J. 1

V neděli v 9.00 hod. byl rozehrán zápas osmého kola ligy a na benešovské palubovce se představil tým Krnova.Od začátku utkání byly vždy o malý kousek vepředu domácí basketbalistky.Ve čtvrté minutě vedly 7:1 aby v šesté již byl rozdíl pouze jednobodový 8:7.V zápětí opět v osmé minutě vedly domácí 14:8 aby na konci čtvrtiny to bylo jen 14:13.Stejný scénář byl k vidění i ve druhé části hry.Domácí vždy utekly do pěti šestibodového vedení, aby o dvě minuty později bylo téměř srovnáno.Nicméně v poločase byly přece jen spokojenější domácí hráčky (26:23). A přišla na řadu prokletá třetí čtvrtina.Ještě ve třetí minutě vedly domácí 30:25 po trojce Verči Hruškové.A to bylo ze strany domácích po hříchu vše co v této části předvedly a hostující hráčky toho maximálně využily a do konce této části si vypracovaly
sedmibodové vedení 40:33.Vstup do poslední části po důrazné domluvě domácích trenérů domácí zvládly excelentně a náskok hostů stáhly na jeden bod 39:40.
Od této chvíle to bylo drama až do konce kdy chvilku byly vepředu hosté poté domácí, aby nakonec opět po trojce Veroniky Hruškové dospělo do prodloužení.
To již velmi dobře takticky zvládly domácí hráčky a nakonec si vítězstvím 57:54 připsaly první výhru v ligovém ročníku.

Autor: J, Mazur

Dvě domácí prohry

přidáno: 13. 10. 2014 12:51, autor: Jakub Malý

Ve dnech 11 a 12 října se představily benešovské juniorky na domácí palubovce, kde přivítaly celky ze Žďáru nad Sázavou a Studánky Pardubice.

BC BENEŠOV  -  ŽĎÁR n. SÁZAVOU 42:68

Čtvrtiny : 16:17,7:17,10:14,9:20

Trojky :  4/3 TH :  14/7  -  13/6 Fauly :  18/17

Body :  Hrušková V.9,Vrkoslavová D.7,Slavíková M. a Chotašová T. po 6,
Šedivá R. 4,Jandačová N. a Plocová B. po 3,Crháková L. a Kratochvílová J. po
2,Herdová S. 1

V sobotním podvečeru se v benešovské hale představilo družstvo Žďáru nad Sázavou. Čekal se vyrovnaný průběh utkání a to se v první desetiminutovce potvrdilo, kdy se hrálo v takových křivkách. Napřed hosté utekli do vedení 13:2, aby následně domácí vyrovnali na 13:13. Na konci čtvrtiny vedli hosté o jediný bod 17:16. Vstup do druhé čtvrtiny měly mnohem lepší hostující hráčky a v šesté minutě vedly 32:19. Domácím se nedařilo proměňovat ani ty nejvyloženější šance. Třetí část byla opět vyrovnaná, nicméně hosté si své vedení hlídali. Poslední část hry jasně vyzněla pro hráčky ze Žďáru a nakonec vyhrály jasným rozdílem šestadvaceti bodů.

Zhodnocení trenéra: Čekal jsem těžký zápas ale tak nějak jsem doufal, že budeme vyrovnaným soupeřem. To se bohužel potvrdilo pouze v první a částečně třetí části utkání. Jinak nás hostující hráčky přehrávaly. Nám se nedařilo proměňovat jasné šance a nedařil se nám hrát ani rychlý protiútok, který nám hosté takticky zastavovali. Nicméně i přesto bylo vidět velké zlepšení oproti utkáním v Brně a v Kyjově. Ale jak říkám soupeř vyhrál naprosto zaslouženě.

BC BENEŠOV  -  BK STUDÁNKA  PARDUBICE 69:89

Čtvrtiny :  15:14,19:24,12:31,23:20

Trojky :  2/4  TH : 33/19  -  26/17           Fauly :  26/26

Body : Jandačová N. 21,Hrušková V. 15,Vrkoslavová D. 11,Šedivá R. 9, Slavíková M. 5,Chotašová t. a Kratochvílová J. po 3,Herdová S. 2

V dalším utkání dorostenecké ligy juniorek se střetly celky Benešova a Pardubic. Hostující celek by jasným favoritem zápasu zvláště po tom co dokázal v sobotu vyhrát na palubovce USK Praha o třicet bodů. Začátek utkání byl však vyrovnaný, ovšem po třech minutách hry se hosté začali výrazněji prosazovat a v šesté minutě vedli 10:4. Domácí však nic nevzdávali a naopak v osmé minutě to byli oni, kde se ujal vedení 13:10. Až do konce první a i ve druhé části hry bylo utkání velmi vyrovnané a pro diváky atraktivní. V polovině zápasu však byly přece jen šťastnější hráčky Pardubic, které vedly rozdílem čtyř bodů 38:34. O osudu zápasu rozhodla třetí čtvrtina a začátek čtvrté. Pardubické hráčky úsek dvanácti minut vyhrály 43:12 a osudu zápasu bylo rozhodnuto. Nicméně domácí se ještě vzchopily k odporu a od čtvrté do deváté minuty poslední části hry dokázaly svého soupeře přehrát a jasně tento úsek vyhrát a to 20:2. Ale to již bylo pozdě a Pardubice si tak
připsaly zaslouženou výhru.
Zhodnocení trenéra: Do zápasu jsme vstoupili celkem dobře a držely jsme krok. Potom však hosté odskočili a vedli téměř o deset bodů. Holky však velkou bojovností a i kvalitou dokázaly do konce čtvrtky otočit a vedli jsme. I ve druhé části hry jsme předváděli velmi hezký basket a drželi vyrovnaný průběh. Poté jsme však ve třetí a začátkem čtvrté části úplně zkolabovali a bylo rozhodnuto. Ovšem chci holkám poděkovat, že utkání nezabalily úplně a v poslední části soupeře přehrávali. Nicméně to již na víc než zkorigování výsledku nestačilo. Věřím však, že pokud budeme hrát jako v posledních minutách dnešního utkání tak se výsledky dostaví.

Autor: J. Mazur