Dvě domácí prohry

přidáno: 13. 10. 2014 12:51, autor: Jakub Malý

Ve dnech 11 a 12 října se představily benešovské juniorky na domácí palubovce, kde přivítaly celky ze Žďáru nad Sázavou a Studánky Pardubice.

BC BENEŠOV  -  ŽĎÁR n. SÁZAVOU 42:68

Čtvrtiny : 16:17,7:17,10:14,9:20

Trojky :  4/3 TH :  14/7  -  13/6 Fauly :  18/17

Body :  Hrušková V.9,Vrkoslavová D.7,Slavíková M. a Chotašová T. po 6,
Šedivá R. 4,Jandačová N. a Plocová B. po 3,Crháková L. a Kratochvílová J. po
2,Herdová S. 1

V sobotním podvečeru se v benešovské hale představilo družstvo Žďáru nad Sázavou. Čekal se vyrovnaný průběh utkání a to se v první desetiminutovce potvrdilo, kdy se hrálo v takových křivkách. Napřed hosté utekli do vedení 13:2, aby následně domácí vyrovnali na 13:13. Na konci čtvrtiny vedli hosté o jediný bod 17:16. Vstup do druhé čtvrtiny měly mnohem lepší hostující hráčky a v šesté minutě vedly 32:19. Domácím se nedařilo proměňovat ani ty nejvyloženější šance. Třetí část byla opět vyrovnaná, nicméně hosté si své vedení hlídali. Poslední část hry jasně vyzněla pro hráčky ze Žďáru a nakonec vyhrály jasným rozdílem šestadvaceti bodů.

Zhodnocení trenéra: Čekal jsem těžký zápas ale tak nějak jsem doufal, že budeme vyrovnaným soupeřem. To se bohužel potvrdilo pouze v první a částečně třetí části utkání. Jinak nás hostující hráčky přehrávaly. Nám se nedařilo proměňovat jasné šance a nedařil se nám hrát ani rychlý protiútok, který nám hosté takticky zastavovali. Nicméně i přesto bylo vidět velké zlepšení oproti utkáním v Brně a v Kyjově. Ale jak říkám soupeř vyhrál naprosto zaslouženě.

BC BENEŠOV  -  BK STUDÁNKA  PARDUBICE 69:89

Čtvrtiny :  15:14,19:24,12:31,23:20

Trojky :  2/4  TH : 33/19  -  26/17           Fauly :  26/26

Body : Jandačová N. 21,Hrušková V. 15,Vrkoslavová D. 11,Šedivá R. 9, Slavíková M. 5,Chotašová t. a Kratochvílová J. po 3,Herdová S. 2

V dalším utkání dorostenecké ligy juniorek se střetly celky Benešova a Pardubic. Hostující celek by jasným favoritem zápasu zvláště po tom co dokázal v sobotu vyhrát na palubovce USK Praha o třicet bodů. Začátek utkání byl však vyrovnaný, ovšem po třech minutách hry se hosté začali výrazněji prosazovat a v šesté minutě vedli 10:4. Domácí však nic nevzdávali a naopak v osmé minutě to byli oni, kde se ujal vedení 13:10. Až do konce první a i ve druhé části hry bylo utkání velmi vyrovnané a pro diváky atraktivní. V polovině zápasu však byly přece jen šťastnější hráčky Pardubic, které vedly rozdílem čtyř bodů 38:34. O osudu zápasu rozhodla třetí čtvrtina a začátek čtvrté. Pardubické hráčky úsek dvanácti minut vyhrály 43:12 a osudu zápasu bylo rozhodnuto. Nicméně domácí se ještě vzchopily k odporu a od čtvrté do deváté minuty poslední části hry dokázaly svého soupeře přehrát a jasně tento úsek vyhrát a to 20:2. Ale to již bylo pozdě a Pardubice si tak
připsaly zaslouženou výhru.
Zhodnocení trenéra: Do zápasu jsme vstoupili celkem dobře a držely jsme krok. Potom však hosté odskočili a vedli téměř o deset bodů. Holky však velkou bojovností a i kvalitou dokázaly do konce čtvrtky otočit a vedli jsme. I ve druhé části hry jsme předváděli velmi hezký basket a drželi vyrovnaný průběh. Poté jsme však ve třetí a začátkem čtvrté části úplně zkolabovali a bylo rozhodnuto. Ovšem chci holkám poděkovat, že utkání nezabalily úplně a v poslední části soupeře přehrávali. Nicméně to již na víc než zkorigování výsledku nestačilo. Věřím však, že pokud budeme hrát jako v posledních minutách dnešního utkání tak se výsledky dostaví.

Autor: J. Mazur