Dvě prohry na výjezdu k týmům z opačných konců tabulky

přidáno: 30. 10. 2017 0:12, autor: Milan Míka   [ aktualizováno 30. 10. 2017 0:14 ]

BSK CTJ Jičín  – BC Benešov  63 : 40 (14:12 32:21 44:29)

Těžký soupeř

Soupeř potvrdil oprávněnost prvního místa v tabulce. Agresivní obrana a boj (vítězný) o každý míč jsou pro nás vždy velká překážka. Navíc jsme nebyli kompletní (bez Elišky), takže nás čekal těžký úkol. V první čtvrtině jsme ještě vzdorovali (12:14). Potom se nám soupeřky sice pozvolna, ale vytrvale vzdalovaly. Třetí čtvrtina 19:9 a poslední 19:11.

Když je soupeř lepší, ale bojujeme ze všech sil, musíme se smířit s porážkou. Ale to nebyl sobotní případ. Bojovnost a sebevědomí jsme zřejmě nechali v šatně. V doskocích nás přehrávaly, protože do nás předem „vrazily“, míče nám sbíraly, protože nás faulovaly, míče na zemi získávaly, protože byly rychlejší…

Jako bychom měli po ruce obvinění někoho jiného, kdo způsobil naši porážku. Neměli bychom se nad důvodem zamyslet?

Střelci:

Bočková 9, Fučíková M. a Budilová 8,  Hunalová 6, Kočová 3, Svobodová, Míková a Bartoňová T. 2

Lokomotiva Liberec – BC Benešov   88 : 50 (26:7 55:18 70:34)

ŠOK!

Ten mě čekal v nedělním utkání. Při vědomí absence Elišky, Natky a Monči jsme stanovili klíčový úkol –  když nastřílíme méně košů, než obvykle, znamená to ubránit!

Skutečnost: Během tří minut jsme soupeřkám odevzdali tři míče, ty daly snadný koš a tři trojky v řadě. A bylo po zápase. Na náš koš se valila lavina snadných i překvapivých košů. Nadšené a agresivní hráčky Liberce nás doslova likvidovaly. První čtvrtina 26:7 a v půli hrozivé skóre 55:18!

Snad slzy o půli odplavily tu největší můru a se změnou obrany (zóna 2-3, kterou jsme doposud nikdy nehráli) a s úkolem, že hrajeme ve druhé půli nový zápas, jsme zvedli hlavu. Zázračné koše soupeře jsme „přiškrtili“, sami body přidali a svůj „nový zápas“ jsme uhráli téměř nerozhodně (druhý poločas 32:33). Důvodem bylo jistě i to, že jsme zvýšili bojovnost. Už se pro příště KONEČNĚ poučíme?