Juniorkám začaly boje o záchranu

přidáno: 23. 4. 2013 0:21, autor: Basket Benešov
V prvních dvou utkáních skupiny A o udržení se v dorostenecké lize se Benešovské juniorky představily na palubovkách v Ústí nad Labem a v Teplicích.S oběma soupeři měli vyrovnanou bilanci jedné výhry a jedné porážky ze základní části.

BK Slovan Ústí n.Labem - BC Benešov 69 : 54

Čtvrtiny : 15:15,20.12,17:11,17:16 Trojky : 4/1 TH : 15/7 - 17/7 Fauly : 16/16
Body : Jandačová N. 13,Dlasková T. 12,Beznosová 10,Chotašová 9,Hájková 8,Hrušková 2

V sobotním podvečeru se na palubovce v Ústí nad Labem představily juniorky Benešova bojující o záchranu ligové příslušnosti pro další ročník.Od první minuty to bylo vyrovnané utkání a ani jeden ze soupeřů nedokázal odskočit na větší
bodový rozdíl a tak po zásluze byl stav 15:15 po první desetiminutovce.I druhá část utkání byla z počátku vyrovnaná a to
až do páté minuty tohoto dějství ( 22:21) pro hostující hráčky.Od této minuty se přece jen začala projevovat kvalita domácí podkošové hráčky Zavřelové.Ta v těchto okamžicích vzala utkání do svých rukou a do poločasu dokázala zajistit domácím vedení o osm bodů a to 35 : 27.Třetí čtvrtina začala náporem domácích hráček,které chtěly toto utkání rozhodnout ve svůj prospěch.Ale hostující hráčky se nechtěli tak lehce vzdát a bojovaly o každý míš a potažmo o každý vstřelený bod.Opět se ovšem projevila herní vyzrálost a někdy i štěstí domácí Zavřelové.A tak byl stav na konci třetího období 52:38.V poslední části utkání to bylo jako na vlnách.Domácí čtyři body v řadě a následně hosté taktéž.A tak to vlastně bylo až do konce utkání. Na konci se tedy radovaly domácí hráčky z důležitého vítězství 69:54.

Hodnocení trenéra J.Mazura: Do utkání jsme vstoupili velice aktivně a drželi jsme s domácími krok.A to po celou první část hry.Ve druhé čtvrtině nás na kolena začaly srážet naše vlastní chyby a to zejméne lehčí ztráty míčů a hlavně nedané jasné příležitosti.Tady se projevila jistá herní vyzrálost domácích hráček ( sestry Jalamudisovy a hlavně Zavřelová).Ta nám vlastně sama nastřílela téměř polovinu bodů.A také nás dolů dostává špatné procento trestných hodů.
Ovšem jedním dechem musím říci že holky to utkání nezabalily a bojovaly až do konce.To je z mého pohledu velice pozitivní a je na čem stavět.Věřím že v Teplicích se jim to vyplatí.

BK Teplice - BC Benešov 71 : 68

Čtvrtiny : 15:21,16:15,22:12,11:16,7:4 Trojky: 5/4 TH : 34/20 - 31/16 Fauly : 23/24
Body : Hájková B. 21,Jandačová N. 11,Hrušková V. 10,Dlasková T. 8,Vrkoslavová D. a Chotašová T. po 6,Crháková L. 5,
Beznosová V. 1

K dalšímu utkání této skupiny zajížděli benešovské juniorky do Teplic kde před měsícem dostaly nařezáno o třicet bodů.
Ovšem každé utkání je jiné a to se potvrdilo i dnes.Utkání začalo v nervózním duchu z obou stran.A bylo jasné,že které družstvo se dokáže dřív uklidnit tak bude tahat za ten delší konec lana.Nakonec se to podařilo hráčkám Benešova a mezi šestou a osmou minutou utekly domácím na rozdíl osmi bodů (20:12).Domácí ale zabojovaly a tak na konci desetiminutovky byl stav 21:15 pro benešačky.Ve druhé čtvrtině byl tento souboj vyrovnaný až do šesté minuty,kdy to bylo koš za koš.A opět mezi šestou a osmou minutou této části udeřily hosté a dostaly se tak až do dvanáctibodového vedení 35:23.Ovšem od této chvíle až do konce čtvrtiny přidaly již jen jeden bod z trestného hodu.Oproti tomu domácí dvěma trestnými hody a dvěma trojkami se dokázaly vrátit do zápasu.V půli tedy vedli hostující hráčky již jen 36:31.Ještě na začátku druhého poločasu hostující basketbalistky dokázaly domácím odskočit na větší rozdíl díky pěti bodům v řadě Báry Hájkové, ale poté již pomalu začaly přebírat otěže utkání domácí hráčky.Zvýšily bojovnost a i agresivitu a začaly hosty stahovat.Nakonec se jim do konce třetí části podařilo překlopit stav ve svůj prospěch a to na stav 53:48.V poslední desetiminutovce se začal odehrávat dramatický souboj kdy ani jedno družstvo nechtělo prohrát.Hosté dřeli jako koně a po zásluze se dočkaly vyrovnání stavu.V osmé minutě opět dostaly do vedení a to 63:62.Následně však faulovaly a domácí Pazourová využila obě možnosti a poslala do vedení opět domácí celek.O půlminuty později měla stejnou možnost Benešovská Beznosová ovšem využila jen jeden trestný hod a tak pouze srovnala stav na 64:64.V následném útoku se domácí neprosadily a tak hostující hráčky měly možnost rozhodnout. A také se tak málem stalo ale 1.8 sekundy před klaksonem Terezka Dlasková neproměnila dvoubodový pokus a tak se šlo do prodloužení.V tom již byly šťastnější domácí a připsaly si ve dvou dnech druhé těsné vítězství.

Hodnocení trenéra J.Mazura: Do zápasu jsme vstoupily nervózně ale naštěstí jsme se uklidnili dřív než domácí.Celou první půli jsme byli lepším celkem a po zásluze jsme vedli o dvanáct bodů.V tomto období to chtělo dát ještě jeden dva koše a bylo po zápase.To se nám však nepovedlo a naopak domácí se dvěma trojkami do utkání vrátily.Ve třetí desítce na nás bylo vidět že to snámi trochu zamávalo a tak šly domácí do vedení.Na začátku čtvrté čtvrtky nastaly další komplikace s tím že se během dvou minut vyfaulovala Bára Hájková a následně Natka Jandačová.Ovšem holky neskutečně zabojovaly a vydřely si naději na výhru. Velká škoda že Terka Dlasková sekundu před koncem nedala jasný koš a zápas tak šel do prodloužení.V něm již byly domácí ne lepší ale šťastnější.Nicméně holkám od první po desátou patří můj velký dík za to co o tomto víkendu ikdyž dvakrát prohrály předvedly. Skupina se tak vyrovnala a tak to máme ve vlastních rukou a já věřím,že pokud budou holky pracovat jako v těchto 14 dnech tak ligovou soutěž zachráníme.Chci také pozvat všechny naše fandy na domácí duely a to 1.5 proti Klatovům,4 a 5.5 proti Teplicím a Ústí nad Labem.Budeme potřebovat každou hlasivku.