Juniorky doma na Poděbrady nestačily.

přidáno: 20. 10. 2012 2:31, autor: Basket Benešov

V neděli sehrály benešovské juniorky svůj 3. domácí zápas s mužstvem Basket Poděbrady. Nevstoupily do něj zrovna dobře. Soupeřkám se úvod zápasu vydařil lépe. V samém počátku si dokázaly vytvořit náskok sedmi bodů, který se sice domácím podařilo srovnat, vzápětí si ho však hosté několika rychlými koši vybojovali zpět, a protentokrát se jim ho podařilo udržet až do konce čtvrtiny. Druhá čtvrtina s sebou přinesla pozitivnější vyhlídky. ,,Benešačky‘‘ zlepšily návrat do obrany a přestaly dostávat snadné, rychlé koše. Toto zlepšení se projevilo i na konečném výsledku první poloviny zápasu. Tabule ukazovala skóre 29:30. Domácím hráčkám se povedlo přiblížit se soupeři na rozdíl jediného bodu. Jako by se začalo hrát znova. Naše hráčky však naneštěstí zopakovaly špatný vstup do čtvrtiny, stejný jako na začátku utkání. Hráčky z Poděbrad tak odskočily na rozdíl deseti bodů. Tento stav, vzhledem ke zbývajícím deseti minutám zápasu, nebyl zrovna příznivý. Benešovské dívky to ale nevzdávaly a pomalu, bod po bodu, soupeřky nenápadně dotahovaly. Hosté vedli o pouhé tři body a do konce 4. čtvrtiny zbývalo několik málo sekund. Benešovské rozehrávačce se úspěšnou trojkou podařilo zápas zdramatizovat. Tento úspěšný pokus za tři body znamenal shodně bodů pro obě družstva – 63:63. Vzápětí však přišel faul domácích, který byl pátým faulem týmu. A tak hostující hráčka, jež byla faulována, stála na čáře trestného hodu. Proměnila obě dvě střely. Hned nato přišel faul z druhé strany, tedy ze strany hostí. Ten, stejně jako ten předchozí, znamenal 2 trestné hody. I tentokrát byly oba proměněny. Hostující tým, v důsledku pěti faulů domácího družstva, střílel ,,trestňáky‘‘ ještě dvakrát. Všechny byly úspěšné a poděbradské hráčky odjížděly s výhrou na půdě hostí v poměru 65:69.

BC Benešov - Basket Poděbrady 65:69

Autorka: Natálie Jandačová