Juniorky doma nezaváhaly

přidáno: 6. 5. 2013 23:18, autor: Basket Benešov
V rozmezí pěti dnů odehrály starší dorostenky Benešova svá tři domácí utkání o to zda se jim podaří i pro příští ročník zachránit ligovou soutěž. Postupně se utkaly s celky Klatov, Teplic a Ústí n.Labem. Pro to aby se cíl podařilo splnit potřebovaly všechny tři utkání vyhrát a nemusely by se tak spoléhat na pomoc jiných.

BC Benešov - BK Klatovy 57 : 54

Čtvrtiny : 20:9,15:18,10:15,12:9 Trojky : 2/4 TH : 20/13 - 24/14 Fauly : 21/18

Body : Hájková B. 16, Hrušková V. a Jandačová N. po 11, Remešová K. a Beznosová V. po 6, Dlasková T. 4, Vrkoslavová D. 2, Růžičková K. 1

O státním svátku na své palubovce přivítala benešovská děvčata soupeře z Klatov. Bylo to další utkánískupiny o udržení ligové příslušnosti. Do zápasu mnohem lépe vstoupila domácí děvčata a po celou první čtvrtinu udávaly tón tohoto utkání. To se projevilo i na skóre kdy na konci této části byl stav 20:9. Snad pod dojmem lehce získaného vedení od druhé desetiminutovky domácí hráčky polevily a dovolili tak soupeři z Klatov se vrátit zpět do utkání. Na konci první půle tak byl rozdíl již jen osm bodů. I ve třetí čtvrtině byl k vidění stejný obrázek jako ve druhé části. Domácí ne a ne se vrátit k rychlé a nátlakové hře z první čtvrtiny a hosté postupně ukrajovali z vedení domácích. A tak před poslední čtvrtinou byl stav 45:42 pro domácí basketbalistky. V poslední čtvrtině se přece jen domácí trošku zvedly a v nervózním závěru si své vedení již pohlídaly a zvítězily tak v důležitém utkání rozdílem tří bodů 57:54.

Hodnocení trenéra J.Mazura : Do zápasu jsme vstoupili víc než dobře, až jsem měl obavy, zda to takto bude pokračovat i nadále .V první čtvrtce jsme jasně vládly na hřišti a vypadalo to růžově. Ale nejspíš pod dojmem lehkého vedení jsme od druhé části upustily od nátlakové hry a soupeř začal víc než zlobit. Čím víc náš náskok stahoval tím víc jsme byli nervózní. Ale jedině dobře,že jsme koncovku zvládli a nakonec si připsali důležité vítězství. Hodně nám to pomůže do dalších dvou těžkých utkání.

O prvním květnovém víkendu se naposledy v této sezóně představily na domácí palubovce starší dorostenky Benešova.V sobotu od 19.00 hodin přivítaly soupeře z Teplic a v nedělním dopoledni hráčky Ústí n. Labem.

BC Benešov - BK Teplice 73 : 56

Čtvrtiny : 17:9,15:12,21:8,20:19 Trojky : 3/7 TH : 10/6 - 11/5 Fauly : 14/14

Body : Hájková B. 17,Remešová K. 16,Jandačová N. 13,Beznosová V. 11,Hrušková V. 9 Dlasková T. 5,Vrkoslavová D. 2

O další krok na cestě k udržení ligové příslušnosti se pokusily benešovské starší dorostenky v sobotním večeru kdy se střetly s týmem BK Teplice.Čekal se vyrovnaný souboj,neboť na hřišti soupeře Benešovské hráčky prohrály v prodloužení o pouhé tři body.V prvním dějství bylo na hráčkách obou týmů vidět,jak jim důležitost utkání svazuje ruce a proto se ani nijak výrazně nehýbalo skóre zápasu.Ještě v šesté minutě byl stav 6:4 pro Benešov.Od této minuty se přece
jen začaly výrazněji prosazovat domácí basketbalistky a do konce čtvrtiny si vybudovaly nepatrný náskok osmi bodů.Ve druhé čtvrtce pokračoval úporný boj a ani jeden ze soupeřů si nechtěl nechat svého soka útéct.A tak to byla velmi vyrovnaná část utkání.Domácí přece jen byli o něco málo vepředu a dokázaly do poločasu své vedení zvýšit na jedenáct bodů na 32:21.Ve třetí čtvrtce patřily první body hostujícím Teplicím ale to bylo na dlouhé minuty z jejich strany vše.Úsek mezi druhou a osmou minutou patřil jednoznačně domácím a ty v této pasáži rozhodly o svém úspěchu. Druhá až osmá minuta třetí čtvrtiny 19:0.V poslední desetiminutovce se již utkání jen dohrávalo. I tak i poslední čtvrtinu domácí hráčky dokázaly vyhrát, byť rozdílem jediného bodu 20:19.Důležité však bylo že Benešačky zvládly i druhý krok vedoucí k k udržení ligové soutěže.

Hodnocení trenéra J.Mazura : Utkání začalo z obou stran velice nervózně.Bylo mnoho ztrát v prvních třech minutách.Je dobře že jsme se dokázali srovnat dřív než soupeř a pomalu si budovali náskok.Do třetí čtvrtky jsme šli s nadějným vedením o jedenáct bodů a věřil jsem že budeme hrát v klidu.Ovšem musím říct,že mě holky velmi mile překvapily tím jak se soupeřem ve třetí čtvrtce vlastně zatočily a úsek mezi 2 a 8 minutou byl vynikající.A proto jsem rád že jsem opory mohl v poslední čtvrtce pošetřit na zítřejší utkání které pro nás bude rozhodující.Věřím holkám že jej zvládnou a ten třetí krok úspěšně udělají.

BC Benešov - Slovan Ústí n. Labem 57 : 47

Čtvrtiny : 10:7,15:9,11:18,21:13 Trojky : 0/4 TH : 29/17 - 26/11 Fauly : 20/22

Body : Remešová K. 15,Beznosová V. 12,Jandačová N. 11,Hájková B. 7,Dlasková T. 6, Vrkoslavová D. 4,Hrušková V. 2

V deset hodin dopoledne začalo poslední utkání domácích dorostenek v této sezóně. A jednoduše řečeno bylo to utkání v podstatě o všechno.A začátek utkání tomu odpovídal. Hráčky obou týmů byly velice nervózní,bylo víc než zřetelné, že ani jeden z týmů nechce udělat ty osudové chyby.A bylo to znát i na skóre, kdy ani jedna z hráček nedokázala vlastně zachovat chladnou hlavu a míče, které jindy jednoduše zasunou do koše, se najednou z obroučky vykroutily.

A tak stav byl velmi vyrovnaný.Po první čtvrtině mírně příznivější pro domácí 10:7.I ve druhé čtvrtce byl obrázek stejný a ani jeden z týmů nedokázal setřást svou nervozitu z důležitosti utkání.A i skóre bylo velice podobné.A tak po dvou čtvrtinách byly přece jen víc spokojené domácí hráčky (25:16). A pravděpodobně i pod dojmem tohoto vedení se jim vůbec nepovedl nástup do třetího hracího období.Uběhly tři minuty a bylo po náskoku(25:24).V dalších minutách této čtvrtiny se rozpoutal boj o každý bod.Chvíli vedly domácí a chvíli zase hostující hráčky.Na konci tohoto období byly opět
na tom o malinko lépe Benešačky (36:34).Do poslední čtvrtky však domácí vstoupily velmi koncentrovaně a od úvodu ji docela ovládly.Ikdyž skóre na jejich straně narůstalo pomalu díky chvějícím se rukám tak přece jen získaly rozhodující náskok a zvládly tak i ten třetí nejtěžší krůček a připsaly si třetí vítězství v řadě a hlavně díky tomu můžou k poslednímu utkání do Klatov odjíždět v klidu s tím že si ligu zahrají i příští sezónu.

Hodnocení trenéra J.Mazura : Od začátku utkání bylo na holkách vidět že jim nervozita svazuje ruce. V podstatě to nechávaly na dvou hráčkách (Hájková a Remešová).Bylo moc vidět že nechtějí být těmi kdo udělá chybu.To je ovšem cesta do pekla a naštěstí si to včas uvědomily.V prvních dvou čtvrtkách to bylo o velké bojovnosti.Byly jsme přece jen šťastnější a dokázali jsme si vybudovat devíti bodový náskok.Ovšem vstup do třetí čtvrtky to byla z naší strany tragédie ve všech směrech. Neměli jsme obraný doskok,nebyl útočný doskok a hlavně jsme byli ve všech směrech pasivní
Tuto čtvrtku jsme přetrpěli a poslední jsme se vrátili k poctivé hře a ta nás dovedla k záchraně soutěže.Holkám moc děkuji za celý měsíc co jsem u týmu,za to jak pracovaly a sami vidí že se jim to poté vrátí v utkání.Díky také rodičům za podporu.

Autor: J. Mazur