Konečně výhra

přidáno: 10. 11. 2014 14:09, autor: Jakub Malý
I ve druhém listopadovém víkendu pokračovaly boje v dorostenecké lize juniorek.Benešovské basketbalistky se po dvou porážkách na palubovce Hradce Králové (86:32) a Trutnova(58:33) představily v 7 a 8 kole proti soupeřům z Olomouce a Krnova.

BC Benešov - OSK Olomouc 43 : 51

Čtvrtiny : 13:9,13:9,7:15,10:18 TH : 16/12 - 10/5
Trojky: 1/8 Fauly : 15/17

Body : Jandačová N. 12,Slavíková M. 7,Herdová S. 6,Hrušková V. 5,Šedivá R.,Hájková B. a Kratochvílová J. po 4,Chotašová T. 1

V sobotním podvečeru na palubovku Benešova zavítal celek OSK Olomouc.Dle papírových předpokladů byly hosté velkými favority utkání.Ovšem domácí hráčky nedaly soupeři nic zadarmo a zvláště v prvních dvou čtvrtinách utkání
nezměrnou bojovností a trpělivostí byly hostujícím hráčkám víc než vyrovnaným soupeřem a po poločase zaslouženě vedly.Zdálo se z pohledu domácích že se schyluje k velkému překvapení.Přišla však slabší třetí čtvrtina a soupeř se pomalu začal prosazovat.A to i díky tomu že domácí upustily od agresivní hry z první půle.Ale i tak měla Olomouc moc práce s tím se na domácí dotáhnout.To se jim nakonec ve třetí minutě poslední části hry nakonec povedlo a během čtyř minut mezi čtvrtou a osmou minutou se dostaly do desetibodového vedení a to si již i přes velkou snahu benešaček uhájily.

BC Benešov - TJ Loko Krnov 57 : 54 PP

Čtvrtiny : 14:13,12:10,7:17,19:12 TH: 26/11 - 17/9
Trojky : 2/1 Fauly : 20/21

Body : Jandačová N. 18,Hrušková V. 17,Šedivá R. 8,Hájková B. 5, Chotašová T. 4,Slavíková M. a Herdová S. po 2, Kratochvílová J. 1

V neděli v 9.00 hod. byl rozehrán zápas osmého kola ligy a na benešovské palubovce se představil tým Krnova.Od začátku utkání byly vždy o malý kousek vepředu domácí basketbalistky.Ve čtvrté minutě vedly 7:1 aby v šesté již byl rozdíl pouze jednobodový 8:7.V zápětí opět v osmé minutě vedly domácí 14:8 aby na konci čtvrtiny to bylo jen 14:13.Stejný scénář byl k vidění i ve druhé části hry.Domácí vždy utekly do pěti šestibodového vedení, aby o dvě minuty později bylo téměř srovnáno.Nicméně v poločase byly přece jen spokojenější domácí hráčky (26:23). A přišla na řadu prokletá třetí čtvrtina.Ještě ve třetí minutě vedly domácí 30:25 po trojce Verči Hruškové.A to bylo ze strany domácích po hříchu vše co v této části předvedly a hostující hráčky toho maximálně využily a do konce této části si vypracovaly
sedmibodové vedení 40:33.Vstup do poslední části po důrazné domluvě domácích trenérů domácí zvládly excelentně a náskok hostů stáhly na jeden bod 39:40.
Od této chvíle to bylo drama až do konce kdy chvilku byly vepředu hosté poté domácí, aby nakonec opět po trojce Veroniky Hruškové dospělo do prodloužení.
To již velmi dobře takticky zvládly domácí hráčky a nakonec si vítězstvím 57:54 připsaly první výhru v ligovém ročníku.

Autor: J, Mazur