První výjezd nové sezóny

přidáno: 29. 9. 2014 3:14, autor: Jakub Malý
V posledním zářijovém víkendu rozehrály svou soutěž i juniorky BC Benešov. Začínaly na palubovkách soupeřů, v Kyjově a v Brně. Zatímco v Brně neměly co ztratit v Kyjově si věřily na to, že domácím uzmou všechny body.

JISKRA  KYJOV  -  BC BENEŠOV  63:50
Čtvrtiny : 15:8,14:13,16:16,18:13               TH : 29/19  -  27/10
Trojky :  6/0           Fauly :  23/26

Body: Jandačová 18,Hájková 11,Vrkoslavová 9,Hrušková 4,Slavíková, Crháková,Chotašová a Kratochvílová po 2

Ligová klání zahájily juniorky Benešova v Kyjově. Bylo to první ostré utkání a začátek i podle toho vypadal. Z obou stran to byl opatrný basketbal. Přece jen se dříve oklepaly domácí a v první čtvrtině i díky velkému množství ztracených míčů hostí utekly do vedení o sedm bodů. Do druhé čtvrtiny přece jen hosté vstoupily o mnoho lépe a dotáhly se na rozdíl jediného bodu. Poslední tři minuty ale opět po zbytečných ztrátách dovolily domácím si vybudovat osmi bodové vedení. Třetí čtvrtina až do sedmé minuty patřila i díky výborné zónové obraně zcela hráčkám Benešova. Tento úsek vyhrály 16:3 a šly do vedení. Ale znovu přišly poslední tři minuty a obrázek se změnil. Domácí si zlepšeným výkonem vzaly své vedení zpět a rozdíl navýšily na osm bodů. V poslední čtvrtině si již domácí své vedení pohlídaly a urvaly tak první výhru sezóny.

Hodnocení trenéra J. Mazura : Do zápasu jsme vstoupili velmi špatně a nervózně. Měli jsme velké množství ztracených míčů a od toho se odvíjel i vývoj ve skóre. Začátek druhé čtvrtky se nám vydařil o poznání lépe a domácí jsme stáhli až na plichtu. Konec nám opět utekl a tak jsme opět doháněli. Sedm minut ve třetí čtvrtině bylo to co bychom měli hrát a domácí v tu chvíli nevěděli co hrát.Poté však přišel další výpadek a domácí byli opět na koni.Ve čtvrté čtvrtce si již zápas pohlídali.Z mého pohledu jsme toto utkání měli vyhrát, ale nepodařilo se.

SŠMH BRNO B -  BC BENEŠOV 89:25
Čtvrtiny :  21:9,22:5,19:3,27:8              TH :   16/11 - 13/7
Trojky :  4/0             Fauly :  17/14

Body: Jandačová 8,Hrušková 4,Chotašová 3,Slavíková,Vrkoslavová, Crháková,Hájková a Kratochvílová po 2

V neděli se v Brněnské hale Na Rosničce utkaly Benešovské juniorky s celkem SŠMH Brno. Od samého začátku nebylo pochyb o tom, kdo v tomto utkání zvítězí. Domácí celek hrál rychlý a agresivní basket. Hosté, ač se snažili jak chtěli, na domácí prostě nestačili. V každé části hry si domácí hráčky v klidu budovaly náskok a jasně v tomto utkání zvítězily.

Hodnocení trenéra J. Mazura: Od začátku jsme v tomto zápase tahali za ten kratší konec pověstného lana. Nevyrovnali jsme se domácím v agresivitě, v pohybu ani v protiútoku. Prostě to byl, jak se říká, zápas blbec. Je potřeba na toto utkání rychle zapomenout a pustit se do poctivé práce na tréninku, aby nás již takový výpadek nepotkal.

Autor článku: J. Mazur