Se Spartou 1:1

přidáno: 13. 11. 2017 5:18, autor: Basket Benešov   [ Aktualizováno 13. 11. 2017 22:27 uživatelem Milan Míka ]

Tuto neděli jsme odehráli 2 zápasy s BA Sparta s vyrovnanou bilancí 1:1.

První utkání jsme odehráli velice dobře jak na obrané, tak útočné půlce. V prvních 3 čtvrtinách jsme hráli pohledný a rychlý basket se spoustou pohledných akcí. Bohužel v poslední čtvrtině se opět ukázal náš problém s koncentrací, kdy jsme dělali moc zbytečných chyb a dovolili soupeři vyhrát 4. čtvrtinu a upravit konečný výsledek na rozdíl 22 bodů. V tomto utkání si zahrálo všech 11 hráček a téměř všechny se dokázaly bodově prosadit.

Benešov : Sparta 72:50

Body: Hálová 20, Fučíková Monika 15, Svobodová 8 (1), Neprašová 6, Bočková 6, Bartoňová Lucie 5 (1), Budilová 4, Hunalová 4, Batoňová Tereza 4

Šestky: 12/6

Druhého utkání jsem se trochu obával. Ne proto, že nám chyběla Eliška (povinnosti na Slovance) a Sára (zranění), ale kvůli tomu jak jsme dohráli první utkání.

Mé předpoklady se bohužel potvrdily a do utkání jsme nastoupili naprosto nekoncentrovaně a naprosto nezvládli první poločas. Soupeřky získávaly odražené balony, více bojovaly a šly jednoznačně za vítězstvím. Díky naší naprosto prostupné obraně dávaly jednoduché koše, bez problému získávaly útočné doskoky a navíc proměnily několik těžkých střel a tak byl v poločase hrozivý rozdíl 14 bodů.

V poločasové přestávce jsem se snažil holky hlavně uklidnit, řekli jsme si, co bylo špatně a nastoupili do druhé půle s touhou zápas otočit a vyhrát. Jak se ukázalo, holky si vzaly rady k srdci a náskok soupeře se začal ztenčovat. V poslední čtvrtině jsme soupeřkám dovolili za 9 minut pouhé 4 body a šli jsme dokonce do vedení o 4 body. Bohužel jsme nezvládli poslední minutu, kdy jsme dostali 5 bodů, neproměnili 4 šestky a zápas ztratili.

Bohužel jsme zápas ztratili již v prvním poločase. Za druhý poločas si holky zaslouží velkou pochvalu za bojovnost a snahu zvrátit zápas.

Sparta : Benešov 53:52

Body: Bočková 15, Fučíková Monika 13, Budilová 8, Hunalová 5, Neprašová 4, Bartoňová Tereza 4, Svobodová 3

Šestky: 24/11