Zhodnocení sezóny 2011/2012

přidáno: 30. 6. 2012 10:47, autor: Petr Brabec   [ aktualizováno 30. 6. 2012 10:47 ]
Cílem sezóny 2011/2012 pro benešovské juniorky bylo udržet DL pro nadcházející sezónu a umístit se v tabulce co nejlépe.

Do sezóny jsme vstupovali s novějším kádrem. Polovina hráček již zkušenosti z této soutěže měla, pro mladší hráčky to byla premiéra. Bylo otázkou, jak se s tím nové družstvo popere a společně sehraje. Los nám předurčil skupinu B, tj. moravskou skupinu, což pro nás znamenalo poznat nové soupeře a cesty do vzdálenějších míst naší republiky naplánovat tak, aby hráčky nebyly po cestě unavené.

Vše začalo prvním hracím víkendem na domácí palubovce, kdy jsme předvedli famózní výkon a získali tak neočekávaně 2 vítězství. Vypadalo to, že prudce půjdeme po předních příčkách tabulky. O druhém hracím víkendu jsme ovšem skóre srovnali na 2:2. Pak přišly bohužel i další prohry, proloženy i nějakou tou výhrou. Uvnitř týmu, mezi hráčkami se však začaly objevovat problémy a rozepře a to se bohužel projevovalo i na hře. Na tréninku tým nebyl dostatečně koncentrovaný, během zápasů byly hráčky roztěkané, nesoustředěné a to se samozřejmě odrazilo na bodovém skóre. Rázem byla bilance výher/proher – 5/7, posléze 6/10. V té chvíli nám začalo téct do bot, neboť cílem přece bylo udržet ligu?! Naštěstí náš tým včas přestoupil na lepší vlnu, hráčky se probraly a spojily všechny své síly. Týmová práce se opět vrátila na palubovku a bojovalo se dál. Dokázali jsme 4x vyhrát poctivou basketbalovou činností na hřišti, a tím si zasloužili 7. místo ve skupině B.

Myslím si, že nemůžeme být zklamaní, protože jsme si splnili cíl před sezónou. Jen mě mrzí, že jsme se probrali až ke konci sezóny. Za tyto předvedené výkony bychom si určitě zasloužili pokračovat ve hře o lepší umístění, na které jsme zcela jistě měli.

Za celou basketbalovou sezónu děkuji všem hráčkám, které se na průběhu sezóny podílely, obětavým rodičům za dopravu na daleká utkání a podporu během zápasů, a v neposlední řadě svému asistentovi Pavlu Remešovi za spolupráci.

Alžběta Kafková - trenérka 
Comments