První zápasy kariéry

přidáno: 25. 9. 2012 7:52, autor: Basket Benešov
V sobotu 22.9. družstvo starších minižáků z Benešova mělo na programu svůj první zápas sezony.

Na hráčích i na trenérech byla vidět nervozita. Pro všechny to byla životní premiéra v nových rolích. I přes brzký začátek zápasu se jel na kluky podívat početný zástup tatínků, maminek a sourozenců. Za vytrvalé povzbuzování jim patří velký dík.

1. zápas 140:4

Na začátku prvního zápasu byli kluci zaskočeni herní i fyzickou vyspělostí svých soupeřů. Důsledná obrana domácích dělala nejmladším benešovským nadějím problémy s rozehrávkou po obdrženém koši. Po uklidnění hry přišel i první koš. Z dlouhé vzdálenosti byl v osmé minutě utkání úspěšný Max Faktor. V závěru utkání, po hezké a rychlé akci, byl faulovaný benešovský hráč David Novotný. Měl proto výhodu dvou trestných hodů. S nimi si poradil jako ostřílený basketbalista a oba proměnil.

I přes výkonnostní rozdíl obou družstev se klukům nedala upřít snaha o co nejlepší výkon a získání nových zkušenosti do dalších bojů.

2. zápas 140:0

Druhý zápas se odehrál ve velmi podobném duchu jako předešlé utkání. Bohužel snaha, odhodlání a tah na koš nebyly odměněny pomyslnou sladkou třešní na dortu v podobě vsítěného koše.

Na to, že to byl první zápas, tak za předvedený výkon jak na hřišti, tak v publiku patří benešovským barvám uznání a nezbývá, než popřát mladým hráčům hodně štěstí a věřit v jejich poctivou práci na trénincích a postupné zlepšování.

Autor: David Kratochvíl
Comments