Kadeti vybojovali ligu pro sezonu 2015/2016

přidáno: 21. 7. 2015 12:33, autor: Tomas Masar   [ Aktualizováno 21. 7. 2015 12:39 uživatelem Jakub Malý ]
Benešovští kadeti sehráli svoji kvalifikační skupinu na Kladně a přes prvotní obavy z čtyřčlenné skupiny a nevyzpytatelných soupeřů nakonec obsadili první místo s bilancí 3 výher 0 porážek při skóre 226:130.

Úvodní zápas s Mariánskými Lázněmi se ukázal jako nejtěžší, neboť právě tento tým nakonec obsadil druhé místo hned za námi. V utkání jsme mohli sledovat vyrovnanou partii, kterou pro sebe hráči Benešova utrhli až v závěrečné pětiminutovce především díky skvělé produkci trojkové střelby. Konečný výsledek 61:46 neodpovídá vyrovnanosti utkání a hráči obou týmů si zaslouží kredit za celý průběh utkání.
V utkání byl hybnou silou benešovského útoku Honza Zídek, který s 22 body vedl BC Benešov za vítězstvím.

V druhém utkání jsme nastoupili proti Teplicím. Tento tým se v sezoně rozhodl nastupoval v kategorii U15 s hráči ročníku 1999, kteří oficiálně patří do kategorie U17. Tímto utrpěla jakákoliv možná připravenost na těžké kvalifikační zápasy. Benešov nenechal nikoho na pochybách a spláchl Teplice hned na začátku 0:23, aby udělal přítrž jakémukoliv odporu. Na konečném stavu 38:84 se podílela celá dvanáctka hráčů, kterým vévodil Matěj Bareš s 25 body. 

V posledním utkání s domácím Kladnem šlo o hodně. Domácí potřebovali vyhrát, aby si udrželi naději na druhé místo a případnou baráž, hostující Benešov chtěl vyhrát a nespoléhat na výsledek posledního zápasu Mariánských Lázní.
Domácí Kladno vedené reprezentačním křídlem Ikongou-Djohn-Ngatse a hnáno více jak padesátkou fanoušků se chtělo poprat o výsledek, ale kromě úvodních 5 minut nemělo nárok. Hosté si šli zodpovědně pro výhru a když trojice ( Bareš,Budil,Látal) zcela vymazala Ngatseho nemělo Kladno jedinou zbraň jak bojovat o výsledek.
V utkání se opět projevila šíře kádru Benešova, kde nastupovala celá dvanácti členná rotace zatímco Kladno muselo ,,utavit" svých 6 nejlepších hráčů. Konečný stav 46:81 znamenal přímý postup do ligy U17 pro rok 2015/2016

 
Comments