ČLÁNKY - SOUPISKA - TABULKA - FOTOGALERIE

Borotín - venku

přidáno: 8. 2. 2013 1:33, autor: Basket Benešov

ŠBK Borotín - BC Benešov 46:55

V nedělním odpoledním zápase jsme nastoupily na palubovce Borotína. Na začátku jsme na soupeře tlačily a dostávaly se do rychlých protiútoků, a proto byl rozdíl mezi námi po 1. desetiminutovce 7:16. Poté se ale naše hra začala hroutit, protože jsme byly příliš zbrklé a necenily si míče. Skoro každý útok byl založen pouze na jedné přihrávce a zakončení na koš, což se nám vymstilo spoustou ztracených míčů. Kdyby soupeřky měly kvalitnější zakončení, tak by nás porazily. Naštěstí pro nás soupeřky dělaly také chyby, které je stály vítězství. Nakonec jsme, po velmi špatném výkonu, vyhrály 46:55.

ŠBK Borotín - BC Benešov 37:86

Do druhého zápasu jsme nastoupily s vědomím, že musíme více začít využívat naší rychlost a signály. Trenér nám řekl, jak vyvést míč na útočnou polovinu hřiště, aniž by nás soupeřky ohrozily a sebraly nám míč. Bylo vidět, že jsme si naše chyby uvědomily, což se ukázalo již po první desetiminutovce, která skončila 6:21. I přesto, že jsme vyhrávaly, jsme opět ztrácely míče a v obraně jsme někdy nedokázaly ubránit soupeřky, které prakticky nehrály nic jiného, než hoď a běž. Věříme, že se do dalších zápasů poučíme a vyvarujeme se chyb, které neustále děláme.
Zápas skončil naším vítězstvím 37:86.

Pečky - venku

přidáno: 8. 2. 2013 1:31, autor: Basket Benešov

Basketbal Pečky - Bc Benešov 57:78

V sobotním ranním utkání jsme nastoupily na palubovce Peček. Obě družstva nastoupily v nejsilnějších sestavách, takže se očekával pohledný zápas.
Začátek zápasu byl vyrovnaný, protože jsme podcenily soupeřky. Dostávaly jsme jednoduché koše a naše střelba nebyla zrovna nejlepší. Po první desetiminutovce jsme vedly pouze o 2 body!
V dalším pokračování zápasu jsme se začaly více koncentrovat na hru a začaly jsme používat nacvičené signály, které nám vycházely. Navíc jsme přitvrdili v obraně, což nám přineslo spoustu protiútoků 2 na 1 a podobně. Opět jsme měly štěstí na kapající vodu ze střechy na palubovku, ale to nás nerozhodilo.
Utkání bylo vyrovnané až do konce třetí čtvrtiny. Do poslední části jsme vstoupili s odhodláním co nejdříve zápas rozhodnout. To se nám také povedlo, vyhrály jsme o 21 bodů.

Basketbal Pečky - Bc Benešov 36:63

Druhý zápas jsme začaly téměř stejně jako ten první, jen jsme si víc dávaly pozor na nepřesné přihrávky a zbytečné ztráty míčů. Také jsme opět využívaly naše signály a presovaly soupeřky. Pres nám přinesl spoustu získaných míčů a snadných bodů. V obraně jsme využívaly různých nabídek k odebrání soupeřkám míče, tím pádem jsme mohly využívat naší největší zbraň, rychlý protiútok. Ve 2. zápase jsme soupeřkám utekly již po 2. desetiminutovce, která skončila 20:36 a pokračovaly jsme s navyšováním našeho skóre až do konečného výsledku.

BC Benešov - Basketball Nymburk

přidáno: 5. 11. 2012 11:24, autor: Basket Benešov

1.zápas 104:15

S Nymburkem jsme do zápasu vstoupily plně odhodlané vyhrát zápas. Proto jsme se s trenérem dohodly, že hned na začátku budeme soupeřky presovat, z presu se nám podařilo dát v úvodu zápasu pár rychlých bodů. To, že jsme vedly, se odrazilo na naší obraně, protože jsme v ní trochu polevily. Naštěstí pro nás soupeřky neměly dobrou střelbu a nedávaly jasné šance. Při postupných útocích jsme používaly natrénované signály, které nám z větší části vycházely. I z nich jsme znatelně navyšovaly výsledek. Soupeřkám se moc nedařilo jak v obraně, tak i v útoku, proto nám daly v 1. desetiminutovce pouhý 1 koš! :) Jelikož se soupeřkám nedařilo v útoku, využívaly jsme jejich ztráty a neproměněné šance, k navyšování skóre v náš prospěch! Některé breaky se nám dařilo provést úspěšně, jiné se nám nepovedly, protože naše střelba byla opět zbrklá a nepřesná. Naše zbrklé a nepřesné střely nebyly naší jedinou slabinou, také jsme hodně faulovaly, zbytečně ztrácely míče při útocích. Ale i přes tyto drobnosti jsme zápas v poklidu kontrolovali a dotáhli do vítězného konce. Navíc se nám podařil další 100 bodový zápas, 104:15.

Body: Studničková 32(11/6), Nováková 17(7/1), Šedivá 13(1/1), Hálová 10, Sotáková 10(2/0), Vaníčková 8, Horká 6(2/0), Bejblová 5(2/1), Kosíková 2, Budilová 1(2/1), Neprašová

Šestky- 27/10:21/4

Fauly-20/26

2.zápas 82:18

Do druhého zápasu jsme nastoupily opět s velkou chutí po vítězství. Okamžitě jsme znovu začaly soupeřky presovat, získávaly jsme na úkor jejich chyb míče, ze kterých jsme opět chodily do breaků. Zlepšila se nám obrana, oproti minulému zápasu, jsme zas tolik nepolevovaly, a také jsme méně faulovaly, na rozdíl od soupeřek. Naše skóre opět narůstalo a s ním i naše spokojenost. Některé střely se nám opět nedařilo zkoncentrovat. Velikou podporu v obou zápasech nám dělal jak tým, tak i diváci. Fandili nám po celou dobu! :) Jelikož se nám v zápase dařilo, velikou šanci prosadit se, dostaly i hráčky, které jsou mladší a některé o poznání menší.) Ty šance s přehledem využívaly a nátlak soupeřek dokonale zvládaly. Zvládaly i organizovat nacvičené signály, které jsme i ve 2. zápasu využívaly. I protentokrát jsme zápas vyhrály 82:18.

Body: Sotáková 18(2/0), Studničková 14, Šedivá 14(3/2), Budilová 9(2/1), Nováková 7(2/1), Hálová 5(4/3), Vaníčková 4(1/0), Horká 4, Bejblová 2(2/0), Kosíková 2, Neprašová 1

Šestky- 18/6:4/0

Fauly-5:18

Autor: Žákyně U15

Žákyně zůstávají neporaženy

přidáno: 27. 10. 2012 1:13, autor: Basket Benešov   [ aktualizováno 27. 10. 2012 1:13 ]

Naše první utkání venku nám přineslo hodně bodů. Nastoupily jsme v osmičlenné sestavě, zápas začal o trochu déle, než jak bylo v plánu a v průběhu zápasu začala kapat voda ze stropu, ale takové drobné chybky domácích pořadatelů nás nerozhodily. Do zápasu jsme nastoupily lépe než soupeř a hned od začátku měli velký náskok. Bohužel některé střely byly zbrklé a nepřesné, ale i přes nedané dvojtakty a střely z dálky skončilo první dějství 5:28. V druhé části soupeřky daly pouze 1 koš díky naší presující a zónové obraně. V útoku nám vycházely signály a zlepšila se nám i střelba, čtvrtina skončila 7:53. Po kratší poločasové přestávce nám trenér sdělil, že jestli nevyhrajeme víc jak o 80 bodů, nepojedeme do McDonaldu. I s touto motivací jsme vstoupili jako vždy velmi laksně, ale i přes špatný začátek jsme se dokázaly vrátit do zápasové pohody a třetí dějství skončilo o 65 bodů. V poslední části se nám dařila střelba i obrana, zápas jsme vyhrály o 89 bodů, proto jsme po druhém zápase jely do McDonalda. :-)

Basket Poděbrady - BC Benešov 25:114

Body: Dlasková 29(5/1), Šedivá 26(14/10), Studničková 23(2/1), Sotáková 14, Nováková 12(6/2), Budilová 8, Bejblová 2, Kosíková

Fauly- 19:16

Šestky- 19/3:27/14

Druhý zápas byl pro nás zábavnější. Sice naše střely byly někdy zbrklé, ale více bylo střel přesných. I v tomto zápase jsme měli dost sil udržet si náskok. Téměř celý zápas jsme hrály zónu, která se nám osvědčila. V první čtvrtině jsme se nedopouštěly velkých chyb, proto skóre bylo 4:25. I hra ve druhé části se vyvíjela dobře a rychle. Nadále se nám dařila střelba i obrana, druhá část skončila 10:43. Do dalšího dějství jsme vstoupily vesele a dokonce to bylo znát i na naší hře. Hra byla zábavnější a utíkala rychleji, než jsme čekaly. Do poslední části jsme šli s náskokem 53 bodů. Tato část nás velmi bavila, protože jsme používaly zónovou obranu 2-3 a nadále se nám dařila i útočná fáze. Zápas jsme vyhrály o 67 bodů.

Basket Poděbrady - BC Benešov 17:84

Body: Studničková 26(4/2), Nováková 11(2/1), Sotáková 11(1/1), Dlasková 10, Kosíková 9(2/1), Budilová 7(2/1), Šedivá 6, Bejblová 4

1. zápas:71:39

Nedělní ranní utkání jsme začaly lépe jak soupeř. Proměňovaly jsme lehké koše a naše signály nám také vycházely. Asi v půlce čtvrtiny jsme vedly 10:0, a právě zde nastal zvrat. Polevily jsme v obraně a v útoku jsme dělaly zbytečné chyby. Z našich ztrát a neproměněných košů se na konci čtvrtky výsledek změnil na 12:10.

Do druhé čtvrtiny jsme nevstoupily nijak dobře. Zbytečně jsme ztrácely míče, neproměňovaly trestné hody a dělaly zbytečné fauly. Přihrávky nebyly přesné a protiútoky se nedařily. V průběhu druhé čtvrtky se rozdíl pohyboval o jeden či dva koše. Naštěstí se nám podařilo udržet vedení i v poločase, 24:23.

Po kratším poločase jsme se konečně zkoncentrovaly a začaly pořádně hrát. Z naší dobré obrany jsme získávaly šance do breaků, ale ty se nám jen zřídka dařily, protože naše střely byly zbrklé a nepřesné. Soupeři se také nedařilo zrovna nejlépe a z jeho chyb v obraně jsme dávaly jasné koše. Díky naší snaze, dobojovat se k vytouženému vítězství, skončila třetí čtvrtka 44:33.

S jedenáctibodovým vedením jsme vstoupili do čtvrté čtvrtiny s odhodláním dotáhnout zápas do vítězného konce. Bylo to znát hlavně na našem útoku, kde jsme využívaly nacvičené signály, které nám z větší části vycházeli. I naše obrana se značně zlepšila a soupeři jsme dovolili pouhých 5 bodů.

Body: Dlasková 14, Šedivá 13 (2/1), Studničková 13(6/5), Kosíková 11(2/1), Sotáková 10(2/0), Nováková 8(6/4), Budilová 2, Hálová (2/0), Horká, Vaníčková, Neprašová
Fauly- 17:20
Šestky- 20/11:14/1

2. zápas:77:38

Do druhého zápasu jsme vstoupily lépe než do prvního. Po získání vedení opět nastal náš problém se ztrátou koncentrace! Naštěstí jsme se včas vzpamatovali a první čtvrtina skončila našim vedením 17:8.

Ve druhé čtvrtině jsme se zhoršily v obraně a toho soupeř využíval. Ani v této desetiminutovce jsme nezapomínaly na naše zbrklé střely a nepřesné přihrávky. Druhá čtvrtina skončila úspěšněji pro nás 38:22.

Po krátkém poločase jsme se rozhodly pro vyzkoušení zóny 3-2. Nejprve jsme tam dělaly malé chybky, ale i tak to soupeře zmátlo a naše premiérové provedení se podařilo, protože nám soupeřky nedaly ani jeden bod :)). V 6. minutě jsme přece jen vsadily na naší tradiční odstupovanou a presující obranu. Útok se nám trochu zlepšil, oproti prvním dvěma čtvrtinám. Třetí čtvrtka skončila 53:26.

Do čtvrté čtvrtiny jsme stoupily dobře, dávaly jednoduché koše a obrana se nám dařila. V polovině čtvrtiny dal trenér na hřiště méně zkušené hráčky, aby získali potřebné zkušenosti. Ty i nadále udržovaly 30-ti bodový náskok a dotáhly zápas do vítězného konce. Poslední čtvrtina skončila 77:39.

Body: Studničková 18(5/2), Šedivá 16(2/0), Dlasková 9(5/2), Sotáková 6, Kosíková 4, Hálová 4(2/0), Vaníčková 4(2/2), Nováková 4(2/0), Budilová 2(4/2), Horká 2, Neprašová
Fauly- 13:23
Šestky- 20/8:3/0

Autorky: hráčky žákyň U15

Starší žákyně vstoupily do sezóny vítězně!

BC Benešov- SŠK při 3. ZŠ Příbram

1. zápas 61:43

Do prvního zápasu jsme vstoupily lépe než soupeř. Z velmi dobré obrany jsme dokázaly chodit do rychlých protiútoků, které jsme ale občas řešily až příliš zbrkle. Naštěstí se nám dařil postupný útok. I přes naše drobné chyby první čtvrtina skončila 10:4. Ve druhé čtvrtině se soupeř více soustředil na hru a měl více šancí než v první. My jsme i přesto udržovaly klidnou a rychlou hru a navyšovaly rozdíl. Druhá čtvrtina skončila 28:17. Jak je našim dobrým zvykem, vstoupily jsme do třetí části velmi laxně. Soupeřky začaly stahovat náš náskok, ale naštěstí holky zareagovaly včas a odskočily na přijatelný výsledek 40:29. Do poslední čtvrtiny, prvního zápasu, jsme nastoupily odhodlané dotáhnout téměř vyhraný zápas do vítězného konce. V této desetiminutovce jsme se opět prosazovaly více my než soupeř. Protihráčkám jsme sbíraly míče a dávaly jednoduché koše. Soupeř začal více faulovat a my měly možnost navýšit výsledek ještě o pár bodů. Bohužel se nám trestné hody nedařily! Naštěstí pro nás to nebylo v konečném výsledku důležité. Tento zápas jsme, i přes naše drobné chyby, vyhrály 61:43.

Body: Nováková 21 (2/1), Dlasková 17 (2/1), Kosíková 6, Večerová 6 (2/0), Neprašová 4, Vaníčková 4 (2/0), Sotáková (2/0), Hálová 1 (2/1), Bejblová 0, Budilová 0, Horká 0

Fauly:15:12

Trestné hody: 12/3:4/1

2. zápas 58:47

Druhý zápas začal přesně naopak než ten první. Soupeřky se lépe soustředily na zakončení a měly přesnější hru. My jsme ztrácely míče a zakončení nám také nevycházela. V obraně jsme dělaly spoustu zbytečných chyb, proto skončila první čtvrtina 10:15. Do druhé čtvrtiny jsme nastoupily odhodlané zápas otočit. Bylo to vidět i na našem nasazení. Signály nám vycházely, dávaly jsme více přesných přihrávek a soustředily se více na zakončení. Sice jsme skóre srovnaly na 25:25, ale ani tato čtvrtina nebyla zrovna ideální. Po pauze jsme se daly dohromady a třetí čtvrtinu začaly soupeře presovat. Díky naší zvýšené aktivitě jsme získaly potřebné body ke zlepšení výsledku a třetí čtvrtina skončila v poměru 39:35. Ve čtvrté čtvrtině jsme do hry daly všechno. Snažily jsme se vyvinout ještě větší tlak a získávat jednoduché body. Naštěstí nám vydržely síly až do konce a zápas dovedly do vítězného konce.

Body: Dlasková 25 (6/1), Večerová 8, Nováková 7 (1/1), Budilová 7 (2/1), Sotáková 5 (6/1), Kosíková 4, Bejblová 0, Hálová 0, Horká 0, Neprašová 0

Fauly: 14:14

Trestné hody: 17/4:4/3

Autorky: žákyně U15

Zhodnocení sezóny 2011/2012

přidáno: 9. 7. 2012 7:38, autor: Basket Benešov

Letošní sezonu můžeme rozdělit na dvě části. V té první jsme hráli Divizi a ve druhé Žákovskou ligu.

V Divizi jsme s holkama bojovali o postup do Žákovské ligy (což se mám i následně podařilo). Tuto část sezony můžeme hodnotit velice kladně. Nejenom, že se nám dařilo vítězit, ale hlavně děvčata předváděla kolektivní a pohledný basketbal. Divizi jsme zvládli s jedinou porážkou a skončili tak na 1. místě, což nám zaručilo postup do Žákovské ligy.

Liga byla bohužel ovlivněna zraněními, dovolenými, lyžařskými kurzy a nemocemi. Diky tomu všemu jsme poměrně dost zápasů odehráli s minimálním počtem hráček, nebo s dívkami ročníku 2001 a mladšími. Nejvíce sezonu ovlivnilo vážné zranění Rádi Šedivé, které utrpěla hned na začátku ligové sezony. Ve většině zápasů holky bojovali a byli i lepší než soupeřky, ale bohužel jim nasazení vydrželo pouze 3.čtvrtiny zápasu a to v basketbale na vítězství nestačí. Ligu jsem zakončili přesně opačně než Divizi a to pouze s jednou výhrou, což stačilo až na 7. místo.

Nutno říci, že tato sezona byla pro holky velkou zkouškou a hlavně získali cenné zkušenosti, které mohou dál využít. V následující sezoně si "odpočineme" v krajské soutěži, hlavně kvůli značnému omlazení kádru. Tuto soutěž se budeme snažit nepodcenit a pokusíme se ji vyhrát a tím si vybudovat dobrou pozici na ligovou účast pro další sezonu.

Za uplynulou sezonu patří velké poděkování všem holkám a hlavně rodičům, kteří nás vozili na venkovní zápasy a za jejich podporu a dobrou atmosféru na zápasech domácích.