Starší žákyně vstoupily do sezóny vítězně!

přidáno: 23. 9. 2012 13:31, autor: Basket Benešov   [ aktualizováno 23. 9. 2012 13:32 ]
BC Benešov- SŠK při 3. ZŠ Příbram

1. zápas 61:43

Do prvního zápasu jsme vstoupily lépe než soupeř. Z velmi dobré obrany jsme dokázaly chodit do rychlých protiútoků, které jsme ale občas řešily až příliš zbrkle. Naštěstí se nám dařil postupný útok. I přes naše drobné chyby první čtvrtina skončila 10:4. Ve druhé čtvrtině se soupeř více soustředil na hru a měl více šancí než v první. My jsme i přesto udržovaly klidnou a rychlou hru a navyšovaly rozdíl. Druhá čtvrtina skončila 28:17. Jak je našim dobrým zvykem, vstoupily jsme do třetí části velmi laxně. Soupeřky začaly stahovat náš náskok, ale naštěstí holky zareagovaly včas a odskočily na přijatelný výsledek 40:29. Do poslední čtvrtiny, prvního zápasu, jsme nastoupily odhodlané dotáhnout téměř vyhraný zápas do vítězného konce. V této desetiminutovce jsme se opět prosazovaly více my než soupeř. Protihráčkám jsme sbíraly míče a dávaly jednoduché koše. Soupeř začal více faulovat a my měly možnost navýšit výsledek ještě o pár bodů. Bohužel se nám trestné hody nedařily! Naštěstí pro nás to nebylo v konečném výsledku důležité. Tento zápas jsme, i přes naše drobné chyby, vyhrály 61:43.

Body: Nováková 21 (2/1), Dlasková 17 (2/1), Kosíková 6, Večerová 6 (2/0), Neprašová 4, Vaníčková 4 (2/0), Sotáková (2/0), Hálová 1 (2/1), Bejblová 0, Budilová 0, Horká 0

Fauly:15:12

Trestné hody: 12/3:4/1

2. zápas 58:47

Druhý zápas začal přesně naopak než ten první. Soupeřky se lépe soustředily na zakončení a měly přesnější hru. My jsme ztrácely míče a zakončení nám také nevycházela. V obraně jsme dělaly spoustu zbytečných chyb, proto skončila první čtvrtina 10:15. Do druhé čtvrtiny jsme nastoupily odhodlané zápas otočit. Bylo to vidět i na našem nasazení. Signály nám vycházely, dávaly jsme více přesných přihrávek a soustředily se více na zakončení. Sice jsme skóre srovnaly na 25:25, ale ani tato čtvrtina nebyla zrovna ideální. Po pauze jsme se daly dohromady a třetí čtvrtinu začaly soupeře presovat. Díky naší zvýšené aktivitě jsme získaly potřebné body ke zlepšení výsledku a třetí čtvrtina skončila v poměru 39:35. Ve čtvrté čtvrtině jsme do hry daly všechno. Snažily jsme se vyvinout ještě větší tlak a získávat jednoduché body. Naštěstí nám vydržely síly až do konce a zápas dovedly do vítězného konce.

Body: Dlasková 25 (6/1), Večerová 8, Nováková 7 (1/1), Budilová 7 (2/1), Sotáková 5 (6/1), Kosíková 4, Bejblová 0, Hálová 0, Horká 0, Neprašová 0

Fauly: 14:14

Trestné hody: 17/4:4/3

Autorky: žákyně U15