Žákyně U15 pokračují na vítězné vlně

přidáno: 8. 10. 2012 13:02, autor: Basket Benešov
BC Benešov-ŠBK Borotín
1. zápas:71:39

Nedělní ranní utkání jsme začaly lépe jak soupeř. Proměňovaly jsme lehké koše a naše signály nám také vycházely. Asi v půlce čtvrtiny jsme vedly 10:0, a právě zde nastal zvrat. Polevily jsme v obraně a v útoku jsme dělaly zbytečné chyby. Z našich ztrát a neproměněných košů se na konci čtvrtky výsledek změnil na 12:10.

Do druhé čtvrtiny jsme nevstoupily nijak dobře. Zbytečně jsme ztrácely míče, neproměňovaly trestné hody a dělaly zbytečné fauly. Přihrávky nebyly přesné a protiútoky se nedařily. V průběhu druhé čtvrtky se rozdíl pohyboval o jeden či dva koše. Naštěstí se nám podařilo udržet vedení i v poločase, 24:23.

Po kratším poločase jsme se konečně zkoncentrovaly a začaly pořádně hrát. Z naší dobré obrany jsme získávaly šance do breaků, ale ty se nám jen zřídka dařily, protože naše střely byly zbrklé a nepřesné. Soupeři se také nedařilo zrovna nejlépe a z jeho chyb v obraně jsme dávaly jasné koše. Díky naší snaze, dobojovat se k vytouženému vítězství, skončila třetí čtvrtka 44:33.

S jedenáctibodovým vedením jsme vstoupili do čtvrté čtvrtiny s odhodláním dotáhnout zápas do vítězného konce. Bylo to znát hlavně na našem útoku, kde jsme využívaly nacvičené signály, které nám z větší části vycházeli. I naše obrana se značně zlepšila a soupeři jsme dovolili pouhých 5 bodů.

Body: Dlasková 14, Šedivá 13 (2/1), Studničková 13(6/5), Kosíková 11(2/1), Sotáková 10(2/0), Nováková 8(6/4), Budilová 2, Hálová (2/0), Horká, Vaníčková, Neprašová
Fauly- 17:20
Šestky- 20/11:14/1

2. zápas:77:38

Do druhého zápasu jsme vstoupily lépe než do prvního. Po získání vedení opět nastal náš problém se ztrátou koncentrace! Naštěstí jsme se včas vzpamatovali a první čtvrtina skončila našim vedením 17:8.

Ve druhé čtvrtině jsme se zhoršily v obraně a toho soupeř využíval. Ani v této desetiminutovce jsme nezapomínaly na naše zbrklé střely a nepřesné přihrávky. Druhá čtvrtina skončila úspěšněji pro nás 38:22.

Po krátkém poločase jsme se rozhodly pro vyzkoušení zóny 3-2. Nejprve jsme tam dělaly malé chybky, ale i tak to soupeře zmátlo a naše premiérové provedení se podařilo, protože nám soupeřky nedaly ani jeden bod :)). V 6. minutě jsme přece jen vsadily na naší tradiční odstupovanou a presující obranu. Útok se nám trochu zlepšil, oproti prvním dvěma čtvrtinám. Třetí čtvrtka skončila 53:26.

Do čtvrté čtvrtiny jsme stoupily dobře, dávaly jednoduché koše a obrana se nám dařila. V polovině čtvrtiny dal trenér na hřiště méně zkušené hráčky, aby získali potřebné zkušenosti. Ty i nadále udržovaly 30-ti bodový náskok a dotáhly zápas do vítězného konce. Poslední čtvrtina skončila 77:39.

Body: Studničková 18(5/2), Šedivá 16(2/0), Dlasková 9(5/2), Sotáková 6, Kosíková 4, Hálová 4(2/0), Vaníčková 4(2/2), Nováková 4(2/0), Budilová 2(4/2), Horká 2, Neprašová