Žáci U15 - výpis článků

ČLÁNKY - SOUPISKA - TABULKA - FOTOGALERIE

Vstup do sezóny 2016/2017

přidáno: 12. 10. 2016 0:47, autor: Basket Benešov

V sezóně 2016/2017 hrají benešovští žáci nadregionální soutěž. Ve skupině B se vydávají do jižních a západních Čech. Tým je složen z loňských minižáků U13, ke kterým se připojil Pepa Seidl.

Během prvního výjezdu dostali pořádně za vyučenou od týmů Písku i Strakonic. Rozdíl byl hlavně v rychlosti, síle a kolektivním pojetí týmů. Z tvrdé lekce se ale žáci U15 poučili a v zápase v Boru si připsali první vítězství v této věkové kategorii.

Sokol Písek - BC Benešov 124:29
SKB Strakonice - BC Benešov 88:27
Sokol Bor - BC Benešov 30:92

Strakonice venku

přidáno: 5. 10. 2015 23:33, autor: Jakub Malý

BC Strakonice – BC Benešov 54:42 (16:7, 25:13, 38:34, 54:42)

V sobotu 3.10. zajížděli benešovští žáci ke svému letošnímu již třetímu venkovnímu utkání do Strakonic. Začátek utkání začal stylem, který se stává již tradičním pro letošní sezonu. Ač herním dojmem Benešov převyšoval svého soupeře a vypracoval si několik slibných střeleckých situací, tak nedokázal proměnit ani ty vyložené, zatímco domácí prokázali přesnou mušku a proměňovali většinu svých příležitostí.  Druhá čtvrtina se odehrávala ve stejném duchu. Korunu tomu nasadil úspěšný tříbodový pokus domácích v poslední vteřině prvního poločasu, který znamenal navýšení vedení domácích už na 25:13! V prvních dvaceti minutách Benešov bodově táhl Jakub Zelenka, který dal 6 z celkových 13 bodů. Druhý poločas vyzněl lépe pro domácí. Sedmi body proti dvěma benešovským navýšili již na 32:15. Zdálo se, že o zápase bude rozhodnuto předčasně. Hosté však zmobilizovali všechny svoje síly a až do konce čtvrtiny nedali svému soupeři „čuchnout“. Na hřišti v ten moment byl vidět pouze rychlý protiútok Benešova jeden jednoduchý koš za druhým. Benešov se dokázal dotáhnout na rozdíl dvou bodů 34:36 a byl zpět v zápase! V poslední čtvrtině bohužel nedokázal navázat na skvělý výkon z předešlé čtvrtiny a tahal opět za slabší konec. Na svoje první letošní vítězství tak Bc Benešov U15 stále čeká, ale soudě podle vzestupného výkonu první vítězství na sebe nenechá dlouho čekat.

Komentář trenéra Kratochvíla:

„Do Strakonic jsme zavítali vůbec poprvé. Podle dosavadních výsledků jsem očekával silného a kvalitního soupeře. Náš největší problém v dnešním zápase byla bídná střelecká úspěšnost a naplno se ukázala nezpochybnitelná pravda, že basket se hraje na koše. V tomto zápase se tento náš nedostatek ukázal jako poslední dílek v cestě za vítězstvím. Pokud bude herní výkon neustále gradovat, nemám strach o výsledky v budoucích utkáních. Věřím, že střelba se díky poctivému tréninku a získání sebevědomí, které je nutné k úspěšné střelbě,  zlepší a budeme předvádět pohledný basketbal“.

Basketbalisté U15 mají za sebou svá zářijová utkání

přidáno: 5. 10. 2015 23:28, autor: Jakub Malý

Benešovský tým 20. září odehrál svůj první zápas v letošní sezoně, když zajížděl na palubovku houževnatého týmu z Jižních Supů z Prahy. V první čtvrtině jasně převyšovala nervozita z úvodního utkání u obou týmů před basketbalovými akcemi. Benešovští hráči měli herně přeci jen mírně navrch. Z důvodu neproměňování dobře vypracovaných příležitostí se tento fakt bohužel nepromítl do skóre utkání. Druhá čtvrtina začala jasným tlakem domácích, kdy si rychle vytvořili až desetibodový náskok. Hosté z Benešova však nechtěli dát svou kůži lacino, utáhli šrouby v obraně a rychlými protiútoky se dostali zpět do zápasu. Vše korunoval úspěšnou střelou za tři body minutu před koncem poločasu a košem několik sekund před koncem Seidl. Týmové obraná a rychlý protiútok byly příčinou snížení rozdílu mezi oběma týmy na jediný bod(19:18)! Do druhého poločasu vstupovali hráči s tím, že vědí, co na jejich soupeře platí. Bohužel nic z toho, co hráčům v prvním dějství přineslo zdramatizování zápasu, se v tom druhém v hojné míře nezměnilo. Důsledkem toho bylo konzistentní narůstání skóre ve prospěch Jižních Supů na konečných 54:30.

komentář trenéra Kratochvíla:

„Byl to náš první zápas v nové sezoně. Před utkáním jsme si dali za cíl držet se soupeřem krok po celý průběh utkání. Soupeře jsme na začátku herně převyšovali, ale bohužel jsme toho nedokázali bodově využít. Druhá část druhé čtvrtiny vypadala přesně tak, jak bychom se chtěli prezentovat v průběhu celé sezony. Z naší poctivé obrany následovaly těžké a tím pádem i nepřesné střely z rukou soupeře, jistý doskok, rychlá přihrávka dopředu a snadné body z rychlých protiútoků. Za tuto část hracího období patří chlapcům pochvala. Bohužel v druhém poločase jsme nedokázali splnit téměř nic, co jsme chtěli. V obraně jsme byli všude pozdě, z čehož plynuly zbytečné fauly a snadné body soupeře a následná nemožnost hrát rychlý protiútok. Tuto skutečnost nepřikládám ztrátě touhy po vítězství. Hráčům chybělo spíše více mentálních a fyzických sil, což způsobilo neproměňování vypracovaných příležitostí a nemohoucnost v obran. “

26.9. bylo na programu druhé utkání, tentokrát v Brandýse nad Labem. Benešovský tým k zápasu zavítal do Brandýsa v lehce pozměněné podobě v podobě posily Jaromíra Hedvika, benešovského rodáka, nyní hráčem ligového pražského USK. První a poslední vedení v tomto utkání zažili hráči z Benešova hned v úvodní minutě utkání díky proměněnému trestnému hodu. To byla však jediná radost, kterou mohli benešovští hráči v prvním poločase mezi sebou sdílet. Výkonnostní propast mezi oběma týmy tvořili především brandýský talentovaný hráč, který se může pyšnit oceněním pro nejužitečnějšího hráče MČR U14 z minulé sezony a neméně talentovaný 190cm vysoký hráč. Výsledek poločasu ostatně mluví sám za sebe (51:12). Do druhého poločasu nastoupil z hostující lavičky úplně jiný tým. Ten tým věděl, co je to agresivní kolektivní obrana, kombinace v útoku a přesné zakončení. Díky těmto faktorům byl druhý poločas o mnohem povedenější výsledek, o čem hovoří i vyhraný poločas v poměru 31:26. Na konečném výsledku to však mělo jen kosmetický vliv.