Basketbalisté U15 mají za sebou svá zářijová utkání

přidáno: 5. 10. 2015 23:28, autor: Jakub Malý
Benešovský tým 20. září odehrál svůj první zápas v letošní sezoně, když zajížděl na palubovku houževnatého týmu z Jižních Supů z Prahy. V první čtvrtině jasně převyšovala nervozita z úvodního utkání u obou týmů před basketbalovými akcemi. Benešovští hráči měli herně přeci jen mírně navrch. Z důvodu neproměňování dobře vypracovaných příležitostí se tento fakt bohužel nepromítl do skóre utkání. Druhá čtvrtina začala jasným tlakem domácích, kdy si rychle vytvořili až desetibodový náskok. Hosté z Benešova však nechtěli dát svou kůži lacino, utáhli šrouby v obraně a rychlými protiútoky se dostali zpět do zápasu. Vše korunoval úspěšnou střelou za tři body minutu před koncem poločasu a košem několik sekund před koncem Seidl. Týmové obraná a rychlý protiútok byly příčinou snížení rozdílu mezi oběma týmy na jediný bod(19:18)! Do druhého poločasu vstupovali hráči s tím, že vědí, co na jejich soupeře platí. Bohužel nic z toho, co hráčům v prvním dějství přineslo zdramatizování zápasu, se v tom druhém v hojné míře nezměnilo. Důsledkem toho bylo konzistentní narůstání skóre ve prospěch Jižních Supů na konečných 54:30.

komentář trenéra Kratochvíla:

„Byl to náš první zápas v nové sezoně. Před utkáním jsme si dali za cíl držet se soupeřem krok po celý průběh utkání. Soupeře jsme na začátku herně převyšovali, ale bohužel jsme toho nedokázali bodově využít. Druhá část druhé čtvrtiny vypadala přesně tak, jak bychom se chtěli prezentovat v průběhu celé sezony. Z naší poctivé obrany následovaly těžké a tím pádem i nepřesné střely z rukou soupeře, jistý doskok, rychlá přihrávka dopředu a snadné body z rychlých protiútoků. Za tuto část hracího období patří chlapcům pochvala. Bohužel v druhém poločase jsme nedokázali splnit téměř nic, co jsme chtěli. V obraně jsme byli všude pozdě, z čehož plynuly zbytečné fauly a snadné body soupeře a následná nemožnost hrát rychlý protiútok. Tuto skutečnost nepřikládám ztrátě touhy po vítězství. Hráčům chybělo spíše více mentálních a fyzických sil, což způsobilo neproměňování vypracovaných příležitostí a nemohoucnost v obran. “

26.9. bylo na programu druhé utkání, tentokrát v Brandýse nad Labem. Benešovský tým k zápasu zavítal do Brandýsa v lehce pozměněné podobě v podobě posily Jaromíra Hedvika, benešovského rodáka, nyní hráčem ligového pražského USK. První a poslední vedení v tomto utkání zažili hráči z Benešova hned v úvodní minutě utkání díky proměněnému trestnému hodu. To byla však jediná radost, kterou mohli benešovští hráči v prvním poločase mezi sebou sdílet. Výkonnostní propast mezi oběma týmy tvořili především brandýský talentovaný hráč, který se může pyšnit oceněním pro nejužitečnějšího hráče MČR U14 z minulé sezony a neméně talentovaný 190cm vysoký hráč. Výsledek poločasu ostatně mluví sám za sebe (51:12). Do druhého poločasu nastoupil z hostující lavičky úplně jiný tým. Ten tým věděl, co je to agresivní kolektivní obrana, kombinace v útoku a přesné zakončení. Díky těmto faktorům byl druhý poločas o mnohem povedenější výsledek, o čem hovoří i vyhraný poločas v poměru 31:26. Na konečném výsledku to však mělo jen kosmetický vliv.