Strakonice venku

přidáno: 5. 10. 2015 23:33, autor: Jakub Malý

BC Strakonice – BC Benešov 54:42 (16:7, 25:13, 38:34, 54:42)

V sobotu 3.10. zajížděli benešovští žáci ke svému letošnímu již třetímu venkovnímu utkání do Strakonic. Začátek utkání začal stylem, který se stává již tradičním pro letošní sezonu. Ač herním dojmem Benešov převyšoval svého soupeře a vypracoval si několik slibných střeleckých situací, tak nedokázal proměnit ani ty vyložené, zatímco domácí prokázali přesnou mušku a proměňovali většinu svých příležitostí.  Druhá čtvrtina se odehrávala ve stejném duchu. Korunu tomu nasadil úspěšný tříbodový pokus domácích v poslední vteřině prvního poločasu, který znamenal navýšení vedení domácích už na 25:13! V prvních dvaceti minutách Benešov bodově táhl Jakub Zelenka, který dal 6 z celkových 13 bodů. Druhý poločas vyzněl lépe pro domácí. Sedmi body proti dvěma benešovským navýšili již na 32:15. Zdálo se, že o zápase bude rozhodnuto předčasně. Hosté však zmobilizovali všechny svoje síly a až do konce čtvrtiny nedali svému soupeři „čuchnout“. Na hřišti v ten moment byl vidět pouze rychlý protiútok Benešova jeden jednoduchý koš za druhým. Benešov se dokázal dotáhnout na rozdíl dvou bodů 34:36 a byl zpět v zápase! V poslední čtvrtině bohužel nedokázal navázat na skvělý výkon z předešlé čtvrtiny a tahal opět za slabší konec. Na svoje první letošní vítězství tak Bc Benešov U15 stále čeká, ale soudě podle vzestupného výkonu první vítězství na sebe nenechá dlouho čekat.