Žáci U15‎ > ‎

Žáci U15 - výpis článků

ČLÁNKY - SOUPISKA - TABULKA - FOTOGALERIE

Dvě venkovní porážky

přidáno: 10. 4. 2018 5:52, autor: Jakub Malý

Předposlední hrací víkend zajížděli benešovští žáci do Mariánských Lázní, respektive do Boru.

BK Mariánské Lázně – BC Benešov A 94:61
Body: Boublík 25 (1 trojka), Svoboda 18 (1), Rýdl 9, Pokorný 5, Povolný 4

TH: 20/3 !!!!

A-tým nastoupil ve svém posledním venkovním zápase na palubovce BK Mariánské Lázně. V poměrně pěkném zápase rozhodovala dominance v podkošovém prostoru, kde domácí duo Ouředník – Laušman mělo více útočných doskoků, než celý benešovský tým doskoků celkově (útočných i obranných). Poslední zápas sezóny odehraje A-tým v sobotu 21.4. doma s Rokycany.

Sokol Bor – BC Benešov B 72:55
Body: Kocián 31, Bartoš 14, Bezkorovayny a Málek 4, Korotvička 2

B-tým se musel v odvetě s Borem vyrovnat s absencí dvou rozehrávačů, brzkým zraněním Petra Málka a zónovou obranou domácích. V prvních třech čtvrtinách nevycházelo benešovským hráčům zakončení a náskok domácích se vyšplhal na 30 bodů. V poslední části ukázali benešáci bojovné srdce a přiblížili se až na rozdíl osmi bodů. Větší drama však domácí nedovolili a oplatili benešovským hráčům únorovou porážku. Naposledy se v soutěžním utkání představí B-tým v sobotu 14.4. v Mariánských Lázních.Doma proti favoritům

přidáno: 20. 3. 2018 8:28, autor: Jakub Malý

Po jarních prázdninách nečekalo na benešovské žáky nic lehkého. Nejprve B-tým s sobotu přivítal druhý tým tabulky SKB Rokycany. V neděli pak čekal oba benešovské týmy lídr skupiny A+B Karlovy Vary.

Sobotní výkon B-týmu proti Rokycanům byl poznamenán absencí dvou rozehrávačů. Bez nich měli benešovští hráči problém s přechodem na útočnou polovinu i organizací hry. Když se k tomu připočte výšková, rychlostí i silová převaha soupeře, nelze se výslednému skóre divit.

BC Benešov B - SKB Rokycany 22:146 (9:33 16:67 18:104)
Body: Kocián 8, Malknecht 6, Bezkorovayny 3, Korotvička 2, Málek 1

V neděli pak přijel do Benešova ke dvojzápasu tým TJ Thermia Karlovy Vary. Nejprve hráli hosté proti benešovskému A-týmu. Benešovští žáci se tentokrát mnohem lépe vyrovnali s rychlou hrou hostujících hráčů. V každé čtvrtině si však  neodpustili několik přihrávek soupeři a několik zaspání při návratu do obrany, a tak náskok hostů zvolna narůstal. I přes prohru je ale nutné hráče pochválit za výrazné zlepšení oproti zápasu v Karlových Varech.

Ihned po zápase A-týmu nastoupili k utkání proti stejnému soupeři hráči B-týmu. V tomto utkání nasadili trenéři Karlových Varů i své mladší a méně zkušené hráče, a tak mělo utkání pro oba týmy smysl. Za to patří hostujícím trenérům dík. V utkání se jasně ukázala vyšší rychlost i lepší organizace soupeřovy hry. Domácí hráči však bojovali až do konce a i na nich bylo patrné mírné zlepšení oproti začátku sezóny. Mrzet je může nízké procento střelby z pod koše.

BC Benešov A -TJ Thermia Karlovy Vary 57:81 (19:26 31:50 44:69)
Body: Boublík 23, Brož 14, Bartoš 8, Svoboda 4, Rýdl a Povolný po 3, Pokorný 2

BC Benešov B - TJ Thermia Karlovy Vary 30:89 (2:13 18:40 26:65)
Body: Bezkorovayny 10, Heger 6, Korotvička, Málek a Hašek po 4, Kocián 2


Náročný víkend

přidáno: 5. 3. 2018 7:00, autor: Basket Benešov   [ aktualizováno 5. 3. 2018 7:02 ]

První březnový víkend měly týmy Žáků U15 naplánovány celkem čtyři venkovní zápasy. Chřipkou oslabený B-tým nakonec zvládl pouze sobotní utkání v Karlových Varech. Nedělní zápas s Mariánskými Lázněmi musel být odložen. A-tým z "road-tripu" po D5 přivezl bilanci 1-1 po prohře v Rokycanech a výhře v Boru.

SKB Rokycany - BC Benešov A 87:55 (18:6, 39:16, 58:38)
Body: Boublík 18 (3 trojky), Brož 14, Rýdl 10, Svoboda 7, Pokorný 4, Povolný 2
TH:16/4!!!

V sobotu čekal A-tým soupeř z Rokycan. Rokycany mají ve svém týmu tři hráče hrající na výjimku a neustálá přítomnost staršího hráče byla na palubovce znát. Benešovští hráči se po většinu zápasu snažili vyrovnat se soupeřovou výškovou a silovou převahou. Výpadek na přelomu 1. a 2. čtvrtiny, kdy si soupeř vypracoval 20-ti bodový náskok, ale napravit nedokázali. Hlavním problémem byla úspěšnost zakončení a přechod do rychlého protiútoku. 
Normálně se k rozhodčím nevyjadřuji, ale tentokrát byli spolu s (ne)měřením 24s nejslabším článkem utkání. Nevidět aut -budiž, nevidět faul - stane se, ale přehlédnout koš??? To by se ani v nejnižší soutěži stávat nemělo.

TJ Thermia Karlovy Vary - BC Benešov B 130:38 (36:8, 61:20 91:30)
Body: budou doplněny

Sedm benešovských bojovníků vyjíždělo na půdu prvního týmu soutěže s úkolem poprat se o co nejlepší výsledek. I přes velký rozdíl ve skóre si kluci zaslouží pochvalu za bojovnost, kterou v průběhu zápasu předváděli. Rychle a kolektivně hrající soupeř předvedl, že skupinu vede zaslouženě.

BK Mariánské Lázně - BC Benešov B
utkání bylo pro nemoc benešovských hráčů odloženo, náhradní termín je v jednání

Sokol Bor - BC Benešov A 40:92 (9:13 15:45 21:61)
Body: Boublík 20, Povolný 18, Svoboda 15, Brož 14, Rakovič 8, Rýdl 7, Pokorný a Korous 4, Dvorský 2

Ospalá první čtvrtina, výborná druhá čtvrtina a neproměňování šancí v druhé půli. Tak by dal shrnout nedělní zápas A-týmu s posledním Borem. Pozitivem je určitě týmový výkon na obou stranách hřiště a osobní rekord Jáchyma v počtu nastřílených bodů. Negativem je zbytečně velké množství faulů a naražená kostrč Honzy Boboka.

 

První výhra mladých pušek

přidáno: 19. 2. 2018 14:05, autor: Jakub Malý

V sobotu 17.2. pokračovala spojená skupina A+B nadregionální soutěže. Výrazně oslabený A-tým hostil Mariánské Lázně. B-tým se chystal na Sokol Bor.

Žáci U15 A nastoupili do zápasu pouze se sedmi hráči. V úvodu se zdálo, že to nebude vadit. Po třech minutách však benešovským hráčům přestal fungovat jak obrana, tak útok. Rychlé odskočení hostujících hráčů navíc hodilo pomyslnou deku na celý benešovský tým a z výkonu domácích se vytratilo i nasazení a radost ze hry. V posledních pěti minutách zápasu se domácí tým dokázal vrátit ke hře z úvodu utkání a alespoň kosmeticky upravil skóre. Jestli lze na tomto zápase nalézt pozitivum, pak je to právě posledních pět minut a to, že se domácí hráči dokázali v koncovce „hecnout“ a hráli až do konce.

BC Benešov A – BK Mariánské Lázně 33:89

Body: Brož a Rýdl po 7, Povolný a Rakovič po 6, Pokorný 4, Svoboda 3

 

Po skončení zápasu „áčka“ vyběhli do svého utkání i hráči B-týmu. Hostili Sokol Bor, který, stejně jako domácí, v nadstavbové části ještě nezvítězil. Od začátku bylo utkání velmi vyrovnané. Benešovští hráči dokázali týmovým výkonem oponovat hostujícímu Artimovi. Po tři čtvrtiny si ani jeden z týmů nevypracoval výrazný náskok, bojovalo se doslova o každý bod. Na začátku poslední části se dostali benešáci do takřka desetibodového vedení. Hosté pak přešli do zatažené zóny a nadšení domácích bylo zastaveno. V koncovce se vedení přelévalo ze stranu na stranu. Více klidu v koncovce měli domácí, a tak se mohli radovat z první, nádherně vybojované výhry.

BC Benešov B – Sokol Bor 56:51

Body: Kocián 24, Bartoš a Mošnička 8, Heger 6, Málek a Malknecht po 4, Hašek 2

Další zápasy čekají benešovské borce za 14 dní. Oba týmy vyjíždí na dvojzápas na západ Čech.

Dva debakly na západě Čech

přidáno: 5. 2. 2018 1:32, autor: Basket Benešov   [ aktualizováno 5. 2. 2018 12:31 ]

První únorový víkend pokračovala skupina A+B dalším kolem. Oba benešovské týmy tentokráte zavítaly na palubovky soupeřů. A-tým si dojel pro vysokou porážku do Karlových Varů. B-tým neuspěl v Rokycanech

TJ Thermia Karlovy Vary – BC Benešov 115:45

Body: Bartoš 13 (1 trojka), Boublík 11 (1), Rýdl 8, Rakovič 6, Macků 5, Svoboda 2

TH: 8/3

V obraně všechno špatně. Tak by se dal jednou větou shrnout zápas A-týmu v Karlových Varech. Soupeř svým pohyblivým útokem benešovské obraně neskutečně zatápěl. Domácí krásnými akcemi „hoď a běž“ opakovaně rozebírali hostující obranu na kousky a měnili utkání v dvojtaktové cvičení. Benešovští hráči se dokázali svému soupeři vyrovnat pouze na počátku druhého poločasu. Toto chvilkové vypětí, ale nic nezměnilo na tom, že zápas skončil propastným rozdílem 70-ti bodů.

Na vlastní kůži jsme zažili, jak je efektivní, když jde v útoku míč z ruky a všichni hráči se pohybují. Nezbývá nám nic jiného, než se ze zápasu poučit a tyto krásné akce přenést i do naší hry.

SKB Rokycany – BC Benešov B 121:23

Body: Hašek 7, Kukura 6, Bartoš a Kocián po 4, Málek 2

Zápas B-týmu začal humorným zjištěním, že jeden z rozhodčích si spletl vlak a místo v Rokycanech skončil bůhvíkde. Samotný zápas již pak pro benešovské hráče tak veselý nebyl. Domácí využili své fyzické dominance a agresivním zdvojováním na hraně i za hranou faulu získávali jeden míč za druhým. Hosté se jen těžko prosazovali, přesto zápas nezabalili a bojovali o každý míč, přesto je soupeř na sílu udolal.Skupina A+B

přidáno: 22. 1. 2018 5:11, autor: Jakub Malý   [ aktualizováno 22. 1. 2018 5:11 ]

V druhé polovině sezóny čekají na benešovské žáky U15 soupeři ze Západních Čech. První hrací víkend hostili v hale ZŠ Dukelská týmy Mariánských Lázní a Boru.

BC Benešov B – BK Mariánské Lázně 20:117

Body: Málek Petr 8, Kocián Tomáš 4, Malknecht Matyáš 4, Bezkorovayny Ivan 2, Hašek Martin 1, Mošnička Marek 1, 

B-tým čekal na úvod tým z Mariánských Lázní. Soupeři od začátku utkání dominovali. Benešovští mladíci měli hlavně problém s návratem do obrany a soupeř si tak ze zápasu udělal dvojtaktové cvičení. V útoku pak sice předvedli domácí hráči celou řadu pěkných akcí, ale v koncovce chyběl klid. Výsledkem je pak výrazná prohra 20:117

BC Benešov A – Sokol Bor 92:28

Body: Bartoš Václav 19, Svoboda Tomáš 15, Brož Mirek 14, Povolný Jáchym 10, Macků Kryštof 8, Pokorný Matěj 6, Rýdl Milan 6, Bobok Jan 4, Rakovič David 4, Dvorský Vojtěch 2, Korous David 2, Sedláček Matěj 2

 

A-tým měl pozici značně usnadněnou faktem, že soupeř přijel na zápas pouze s pěti hráči. Hosté se po experimentu s osobní obranou uchýlili do zatažené pasivní zóny. Domácí to však nerozhodilo a trpělivě a týmově si postupně vybudovali pohodlný náskok. Střelecky se nakonec prosadili všichni hráči domácího týmu. 

První polovina dohrána

přidáno: 10. 12. 2017 14:49, autor: Basket Benešov

Druhý prosincový týden skončila první polovina sezóny pro oba benešovské týmy kategorie U15.

Nejprve se ve středu oba týmy utkaly ve druhém vzájemném zápase. A-tým dokázal opět využít svých zkušeností a výškové převahy a vysoko zvítězil.

V sobotu pak B-tým hostil favorizovaný tým ze Strakonic. Domácí hráči vstoupili do zápasu bojácně a bez odhodlání se porvat o dobrý výsledek. Skóre první čtvrtiny bylo proto jednoznačné 2:26. Ve druhé části se hra domácích mladíků výrazně zlepšila a po sedmi minutách přibylo na každé straně po deseti bodech. Ve zbývajících třech minutách ale benešáci odpadli a soupeř se radoval z další bodové šňůry. V druhé půli se domácí i přes velké úsilí soupeři nevyrovnali a zápas tak skončil až příliš vysokým rozdílem.


BC Benešov - BC Benešov B  99:22 (33:5 58:10 80:18)

A-tým: Rýdl Milan 21, Brož Mirek 17, Svoboda Tomáš 12, Korous David 11, Bartoš Václav 10, Povolný Jáchym 8, Rakovič David 8, Sedláček Matěj 6, Dvorský Vojtěch 4, Bobok Jan 2

B-tým: Bezkorovayny Ivan 4, Kocián Tomáš 4, Kukura Lukáš 4, Málek Petr 4, Bartoš Tomáš  2, Heger Tomáš 2, Mošnička Marek 2


BC Benešov B - SKB Strakonice 22:91 (2:26 12:49 18:58)

Body: Malknecht Matyáš 6, Kocián Tomáš 4, Kukura Lukáš 4, Málek Petr 4, Bezkorovayny Ivan 2, Hašek Martin 2

 

Sezóna bude pokračovat v lednu, a tak všichni členové týmů U15 přejí všem fanouškům Veselé Vánoce a dobrý vstup do roku 2018.


Nabitý víkend žáků U15

přidáno: 26. 11. 2017 15:14, autor: Basket Benešov   [ aktualizováno 28. 11. 2017 14:38 ]

Poslední listopadový víkend se benešovští žáci potkali se všemi soupeři ze skupiny B. Zatímco A-tým doma hostil Strakonice a J. Hradec, B-tým zajížděl na palubovku Č. Budějovic.

Na zápasy se tentokrát podíváme očima trenérů Richarda Českého a Jakuba Malého.

R. Český:

V sobotním podvečeru se hráči BC Benešov B utkali s týmem Č. Budějovic na jejich domácí palubovce. Naši kluci hráli s maximálním nasazením a předvedli spoustu krásných akcí. Bohužel nám chyběla dostatečná razance a větší jistota a trochu toho štěstí v zakončení. Proto si ve finále vybojoval výhru tým Budějovic. Za trenérský tým musím kluky velmi pochválit za jejich výkon, kdy hlavně v první půli byli rozhodně domácím vyrovnaným soupeřem.

Tigers Basketball České Budějovice - BC Benešov B 79:48 (12:9 33:23 55:32)

Body: Bezkorovayny Ivan 8, Kocián Tomáš 8, Málek Petr 8, Heger Tomáš 7, Bartoš Tomáš 5, Plešek Brian Filip 4, Dvořák Ondřej 3, Mošnička Marek 3, Kunc Petr 2

J. Malý:

Na A-tým čekali tento víkend dva nejlepší týmy skupiny B. V sobotu jsme využili absence nejlepšího strakonického střelce a připravili jsme hostům jejich první porážku v sezóně. Kluci hráli s velkou chutí a díky agresivní obraně získávali spoustu míčů. Také jsme dobře využívali, pro nás nezvyklou, výškovou převahu. Nedělní utkání bylo úplně jiné. Chyběla nám energie, pohyb i nasazení. Po slušném úvodu nás soupeři přejeli a získali zaslouženou výhru, která je posunula zpět do čela skupiny B. I v tomto utkání bylo dost dobrých akcí, ale hlavně se naplno ukázalo, co vše musíme zlepšit.

BC Benešov - SKB Strakonice 76:50

Body: Bartoš Václav 32, Rýdl Milan 12, Brož Mirek 10, Svoboda Tomáš 10, Macků Kryštof 7, Pokorný Matěj 2, Rakovič David 2, Povolný Jáchym 1

BC Benešov - Basket Fio banka Jindřichův Hradec 46:73

Body: Bartoš Václav 11, Rýdl Milan 11, Macků Kryštof 8, Svoboda Tomáš 6, Brož Mirek 2, Dvorský Vojtěch 2, Korous David 2, Pokorný Matěj 2, Rakovič David 2

 

 


Víkend bez výhry

přidáno: 13. 11. 2017 5:14, autor: Basket Benešov

Druhý listopadový víkend pokračovala dalšími zápasy skupina B NRS žáků U15. Oba benešovské týmy hostily jindřichohradecké lvy. A-tým navíc ještě zajížděl na palubovku Č. Budějovic.

V sobotu v pravé poledne začal zápas mezi Tigers Č. Budějovice a BC Benešov A. Hostující hráči v úvodu neproměnili celou řadu vyložených šancí, které si pohlednými akcemi vypracovali. Naopak domácí svoji největší zbraň (rychlý přechod do útoku) beze zbytku využili a vypracovali si dvouciferné vedení. V druhé čtvrtině se benešovští hráči zklidnili, zlepšili návrat do obrany a pomalu ale jistě stahovali náskok domácích.  V poločase svítil na ukazateli stav 36:35. Vstup do druhé půle se benešovským basketbalistům hrubě nepovedl a po třech minutách prohrávali 52:37 a o zápase se zdálo být rozhodnuto. Hostující hráči však zápas nevzdali, kolektivní snahou se jim podařilo vývoj zápasu otočit a dostat se do vedení 66:65. Pak však přišla tvrdá rána. Hostující hráči skvěle po 22s brání útok domácích, domácí hráč střílí těžkou trojku, která o desku padá do koše. V závěrečné minutě měli hosté dvě šance na další zvrat. Ani jednu však nevyužili, a tak smolně prohráli o jeden bod.

Tigers Č. Budějovice – BC Benešov A 71:70

Body: Boublík 22, Brož 20, Rýdl 10, Rakovič a Svoboda 6, Povolný 4, Korous 2

TH: 34/8!!!!!!!! :-(

O tři hodiny později hostil B-tým soupeře z Jindřichova Hradce. Fyzicky vyspělejší hosté od úvodu potvrzovali roli favorita a jejich náskok rychle narůstal. Až v poslední čtvrtině se domácí hráči vzepřeli a obraz hry trošičku vyrovnali. Oproti prvnímu vzájemnému zápasu předvedli domácí zlepšení při návratu do obrany, nadále se ale trápili na útočné polovině.

BC Benešov B – Fio Banka Jindřichův Hradec 26:97

Body: Kukura 8, Bartoš 6, Heger 5, Kocián 3, Dvořák a Málek po 2

 

V neděli chtěli hráči A-týmu pomstít své mladší spoluhráče. Opět je ale zradily liché čtvrtiny. Vstupy do obou poločasů měli opět mizerné, hlavně na útočné polovině. V sudých čtvrtinách vždy dokázali soupeři vzdorovat, nebo ho i přehrávat, ale jámy, které si vykopali, byly příliš hluboké. Za 14 dní však mají šanci na reparát.

BC Benešov A – Fio Banka Jindřichův Hradec 45:65

Body: Bartoš, Rýdl a Svoboda po 9, Brož 8, Korous 4, Bobok, Pokorný a Povolný po 2

 

Derby jednoznačně ovládl A-tým

přidáno: 30. 10. 2017 7:25, autor: Basket Benešov

BC Benešov B - BC Benešov A 26:93
Body B: Kocián 11, Bartoš T. 6, Málek 4, Bezkorovayny 3, Malknecht 2
Body A: Boublík 22, Bartoš V. 20, Brož 15, Pokorný, Rýdl, Svoboda 8, Dvorský, Povolný a Rakovič po 4

Po více jak deseti letech proběhlo na palubovce ZŠ Dukelská čistě benešovské derby. Týmy A  a B žáků U15 se utkaly v rámci 7. kola Nadregionální soutěže. Do utkání výrazně lépe vstoupili hráči A týmu, kteří velmi rychle získali dvojciferné vedení, které v průběhu zápasu postupně navyšovali. Naprostou většinu hráčů A-týmu tvoří hráči ročníku 2003, zatímco B-tým je složen z hráčů ročníků 2004 a 2005.  Hráči A-týmu předvedli kvalitní výkon, který doufejme zopakují i proti dalším soupeřům. Hráči B-týmu získávají cenné zkušenosti, které se při správném přístupu přetaví v budoucí úspěchy. Pokud totiž překonají svoji nervozitu a ostych, mohou být nepříjemným soupeřem starším i vyšším soupeřům.

Jakub Malý

1-10 of 19