Žáci U15 - výpis článků

ČLÁNKY - SOUPISKA - TABULKA - FOTOGALERIE

Skupina A+B

přidáno: , autor: Jakub Malý   [ aktualizováno ]

V druhé polovině sezóny čekají na benešovské žáky U15 soupeři ze Západních Čech. První hrací víkend hostili v hale ZŠ Dukelská týmy Mariánských Lázní a Boru.

BC Benešov B – BK Mariánské Lázně 20:117

Body: Málek Petr 8, Kocián Tomáš 4, Malknecht Matyáš 4, Bezkorovayny Ivan 2, Hašek Martin 1, Mošnička Marek 1,

B-tým čekal na úvod tým z Mariánských Lázní. Soupeři od začátku utkání dominovali. Benešovští mladíci měli hlavně problém s návratem do obrany a soupeř si tak ze zápasu udělal dvojtaktové cvičení. V útoku pak sice předvedli domácí hráči celou řadu pěkných akcí, ale v koncovce chyběl klid. Výsledkem je pak výrazná prohra 20:117

BC Benešov A – Sokol Bor 92:28

Body: Bartoš Václav 19, Svoboda Tomáš 15, Brož Mirek 14, Povolný Jáchym 10, Macků Kryštof 8, Pokorný Matěj 6, Rýdl Milan 6, Bobok Jan 4, Rakovič David 4, Dvorský Vojtěch 2, Korous David 2, Sedláček Matěj 2

A-tým měl pozici značně usnadněnou faktem, že soupeř přijel na zápas pouze s pěti hráči. Hosté se po experimentu s osobní obranou uchýlili do zatažené pasivní zóny. Domácí to však nerozhodilo a trpělivě a týmově si postupně vybudovali pohodlný náskok. Střelecky se nakonec prosadili všichni hráči domácího týmu.

První polovina dohrána

přidáno: 10. 12. 2017 14:49, autor: Basket Benešov

Druhý prosincový týden skončila první polovina sezóny pro oba benešovské týmy kategorie U15.

Nejprve se ve středu oba týmy utkaly ve druhém vzájemném zápase. A-tým dokázal opět využít svých zkušeností a výškové převahy a vysoko zvítězil.

V sobotu pak B-tým hostil favorizovaný tým ze Strakonic. Domácí hráči vstoupili do zápasu bojácně a bez odhodlání se porvat o dobrý výsledek. Skóre první čtvrtiny bylo proto jednoznačné 2:26. Ve druhé části se hra domácích mladíků výrazně zlepšila a po sedmi minutách přibylo na každé straně po deseti bodech. Ve zbývajících třech minutách ale benešáci odpadli a soupeř se radoval z další bodové šňůry. V druhé půli se domácí i přes velké úsilí soupeři nevyrovnali a zápas tak skončil až příliš vysokým rozdílem.

BC Benešov - BC Benešov B  99:22 (33:5 58:10 80:18)

A-tým: Rýdl Milan 21, Brož Mirek 17, Svoboda Tomáš 12, Korous David 11, Bartoš Václav 10, Povolný Jáchym 8, Rakovič David 8, Sedláček Matěj 6, Dvorský Vojtěch 4, Bobok Jan 2

B-tým: Bezkorovayny Ivan 4, Kocián Tomáš 4, Kukura Lukáš 4, Málek Petr 4, Bartoš Tomáš  2, Heger Tomáš 2, Mošnička Marek 2

BC Benešov B - SKB Strakonice 22:91 (2:26 12:49 18:58)

Body: Malknecht Matyáš 6, Kocián Tomáš 4, Kukura Lukáš 4, Málek Petr 4, Bezkorovayny Ivan 2, Hašek Martin 2

Sezóna bude pokračovat v lednu, a tak všichni členové týmů U15 přejí všem fanouškům Veselé Vánoce a dobrý vstup do roku 2018.

Nabitý víkend žáků U15

přidáno: 26. 11. 2017 15:14, autor: Basket Benešov   [ aktualizováno 28. 11. 2017 14:38 ]

Poslední listopadový víkend se benešovští žáci potkali se všemi soupeři ze skupiny B. Zatímco A-tým doma hostil Strakonice a J. Hradec, B-tým zajížděl na palubovku Č. Budějovic.

Na zápasy se tentokrát podíváme očima trenérů Richarda Českého a Jakuba Malého.

R. Český:

V sobotním podvečeru se hráči BC Benešov B utkali s týmem Č. Budějovic na jejich domácí palubovce. Naši kluci hráli s maximálním nasazením a předvedli spoustu krásných akcí. Bohužel nám chyběla dostatečná razance a větší jistota a trochu toho štěstí v zakončení. Proto si ve finále vybojoval výhru tým Budějovic. Za trenérský tým musím kluky velmi pochválit za jejich výkon, kdy hlavně v první půli byli rozhodně domácím vyrovnaným soupeřem.

Tigers Basketball České Budějovice - BC Benešov B 79:48 (12:9 33:23 55:32)

Body: Bezkorovayny Ivan 8, Kocián Tomáš 8, Málek Petr 8, Heger Tomáš 7, Bartoš Tomáš 5, Plešek Brian Filip 4, Dvořák Ondřej 3, Mošnička Marek 3, Kunc Petr 2

J. Malý:

Na A-tým čekali tento víkend dva nejlepší týmy skupiny B. V sobotu jsme využili absence nejlepšího strakonického střelce a připravili jsme hostům jejich první porážku v sezóně. Kluci hráli s velkou chutí a díky agresivní obraně získávali spoustu míčů. Také jsme dobře využívali, pro nás nezvyklou, výškovou převahu. Nedělní utkání bylo úplně jiné. Chyběla nám energie, pohyb i nasazení. Po slušném úvodu nás soupeři přejeli a získali zaslouženou výhru, která je posunula zpět do čela skupiny B. I v tomto utkání bylo dost dobrých akcí, ale hlavně se naplno ukázalo, co vše musíme zlepšit.

BC Benešov - SKB Strakonice 76:50

Body: Bartoš Václav 32, Rýdl Milan 12, Brož Mirek 10, Svoboda Tomáš 10, Macků Kryštof 7, Pokorný Matěj 2, Rakovič David 2, Povolný Jáchym 1

BC Benešov - Basket Fio banka Jindřichův Hradec 46:73

Body: Bartoš Václav 11, Rýdl Milan 11, Macků Kryštof 8, Svoboda Tomáš 6, Brož Mirek 2, Dvorský Vojtěch 2, Korous David 2, Pokorný Matěj 2, Rakovič David 2

Víkend bez výhry

přidáno: 13. 11. 2017 5:14, autor: Basket Benešov

Druhý listopadový víkend pokračovala dalšími zápasy skupina B NRS žáků U15. Oba benešovské týmy hostily jindřichohradecké lvy. A-tým navíc ještě zajížděl na palubovku Č. Budějovic.

V sobotu v pravé poledne začal zápas mezi Tigers Č. Budějovice a BC Benešov A. Hostující hráči v úvodu neproměnili celou řadu vyložených šancí, které si pohlednými akcemi vypracovali. Naopak domácí svoji největší zbraň (rychlý přechod do útoku) beze zbytku využili a vypracovali si dvouciferné vedení. V druhé čtvrtině se benešovští hráči zklidnili, zlepšili návrat do obrany a pomalu ale jistě stahovali náskok domácích.  V poločase svítil na ukazateli stav 36:35. Vstup do druhé půle se benešovským basketbalistům hrubě nepovedl a po třech minutách prohrávali 52:37 a o zápase se zdálo být rozhodnuto. Hostující hráči však zápas nevzdali, kolektivní snahou se jim podařilo vývoj zápasu otočit a dostat se do vedení 66:65. Pak však přišla tvrdá rána. Hostující hráči skvěle po 22s brání útok domácích, domácí hráč střílí těžkou trojku, která o desku padá do koše. V závěrečné minutě měli hosté dvě šance na další zvrat. Ani jednu však nevyužili, a tak smolně prohráli o jeden bod.

Tigers Č. Budějovice – BC Benešov A 71:70

Body: Boublík 22, Brož 20, Rýdl 10, Rakovič a Svoboda 6, Povolný 4, Korous 2

TH: 34/8!!!!!!!! :-(

O tři hodiny později hostil B-tým soupeře z Jindřichova Hradce. Fyzicky vyspělejší hosté od úvodu potvrzovali roli favorita a jejich náskok rychle narůstal. Až v poslední čtvrtině se domácí hráči vzepřeli a obraz hry trošičku vyrovnali. Oproti prvnímu vzájemnému zápasu předvedli domácí zlepšení při návratu do obrany, nadále se ale trápili na útočné polovině.

BC Benešov B – Fio Banka Jindřichův Hradec 26:97

Body: Kukura 8, Bartoš 6, Heger 5, Kocián 3, Dvořák a Málek po 2

V neděli chtěli hráči A-týmu pomstít své mladší spoluhráče. Opět je ale zradily liché čtvrtiny. Vstupy do obou poločasů měli opět mizerné, hlavně na útočné polovině. V sudých čtvrtinách vždy dokázali soupeři vzdorovat, nebo ho i přehrávat, ale jámy, které si vykopali, byly příliš hluboké. Za 14 dní však mají šanci na reparát.

BC Benešov A – Fio Banka Jindřichův Hradec 45:65

Body: Bartoš, Rýdl a Svoboda po 9, Brož 8, Korous 4, Bobok, Pokorný a Povolný po 2

Derby jednoznačně ovládl A-tým

přidáno: 30. 10. 2017 7:25, autor: Basket Benešov

BC Benešov B - BC Benešov A 26:93
Body B: Kocián 11, Bartoš T. 6, Málek 4, Bezkorovayny 3, Malknecht 2
Body A: Boublík 22, Bartoš V. 20, Brož 15, Pokorný, Rýdl, Svoboda 8, Dvorský, Povolný a Rakovič po 4

Po více jak deseti letech proběhlo na palubovce ZŠ Dukelská čistě benešovské derby. Týmy A  a B žáků U15 se utkaly v rámci 7. kola Nadregionální soutěže. Do utkání výrazně lépe vstoupili hráči A týmu, kteří velmi rychle získali dvojciferné vedení, které v průběhu zápasu postupně navyšovali. Naprostou většinu hráčů A-týmu tvoří hráči ročníku 2003, zatímco B-tým je složen z hráčů ročníků 2004 a 2005.  Hráči A-týmu předvedli kvalitní výkon, který doufejme zopakují i proti dalším soupeřům. Hráči B-týmu získávají cenné zkušenosti, které se při správném přístupu přetaví v budoucí úspěchy. Pokud totiž překonají svoji nervozitu a ostych, mohou být nepříjemným soupeřem starším i vyšším soupeřům.

Jakub Malý

Na jihu Čech opět neúspěšně

přidáno: 15. 10. 2017 14:37, autor: Basket Benešov

Další hrací víkend nadregionální soutěže připravil pro benešovské týmy po jednom výjezdu na jih Čech. B-tým hrál v sobotu v Č. Budějovicích. A-tým zajížděl podruhé na palubovku Strakonic.

Sobotní utkání zahájil B-tým velmi dobře. Na palubovce Č. Budějovic se prezentoval velkou bojovností a nápaditou hrou v útoku. Domácí však kralovali v přechodu do rychlého protiútoku, a protože se benešovským hráčům nepodařilo proměnit řadu šancí, tak náskok domácích zaslouženě narůstal. Nicméně po tři čtvrtiny byli hostující hráči domácím důstojným soupeřem a za svoje nasazení si zaslouží pochvalu. Ve čtvrté čtvrtině už došly benešovským hráčům síly a na hřišti kralovali domácí.

Tigers Č. Budějovice – BC Benešov B 99:50

Body: Kocián a Málek 11, Bartoš, Bezkorovayny, Heger, Malknecht a Mošnička po 4, Plešek 3, Korotvička a Kunc 2, Kukura 1

Nejlepší hráč BC Bene – Petr Málek

Nedělní ráno nepřálo A-týmu. Proti šesti takticky skvěle hrajícím domácím se jim nedařilo skoro nic. První poločas i přesto prohráli jen díky vlastním chybám. Do druhé půle však vstoupili hosté příliš ospale a domácí změnili utkání v jednoznačnou záležitost.

SKB Strakonice – BC Benešov 70:40

Body: Boublík 22, Svoboda 5, Brož a Dvorský po 4, Rýdl 3, Korous 2

Nejlepší hráč BC Bene – Honza Boublík

Druhý hrací víkend

přidáno: 2. 10. 2017 3:33, autor: Basket Benešov

Na přelomu září a října pokračovala skupina B nadregionální soutěže žáků U15 dalšími zápasy. Zatímco B – tým sehrál dvojičku se Strakonicemi, A-tým hostil Č. Budějovice.

Benešovské béčko sehrálo dva zápasy s SKB Strakonice. Obě utkání měla podobný průběh, kdy se i přes velkou snahu benešovských žáků, postupně vždy projevila větší fyzická vyspělost strakonických hráčů. Sobotní utkání bylo basketbalově pohlednější, nedělní se chvílemi, za němého přihlížení rozhodčích, měnilo spíše v urputné zápolení. V utkání prošlo hráčům obou družstev spousta drsných zákroků. Odpískáno bylo pouze 12 faulů.

Áčko hrálo pouze v neděli. Na své palubovce přivítalo tým z Č. Budějovic. Po ukázkovém vstupu do zápasu vyhráli domácí úvodní čtvrtinu 31:2. Skvělý presink, týmová hra v útoku, to byly klíče úspěchu.  Ve zbytku zápasu sice již tak přesvědčivě benešovští žáci nepůsobili, i tak si připsali výhru v poměru 92:55.

BC Benešov B – SKB Strakonice 47:87

Body: Kukura 12, Málek 10, Kocián 8, Bartoš a Heger po 5, Mošnička 4, Malknecht 2

SKB Strakonice – BC Benešov B 80:30

Body: Kukura 12, Kocián 6, Heger a Mošnička po 4, Malknecht a Málek po 2

BC Benešov A – Tigers Č. Budějovice 92:55

Body: Boublík 21, Rýdl 17, Bartoš 16, Macků 11, Svoboda 8, Brož a Korous po 6, Rakovič 4, Dvorský 2, Povolný 1

Neúspěšný vstup starších žáků do sezóny 17/18

První hrací víkend nepřinesl ani jednomu z benešovských týmů mnoho radosti. V sobotu se nejprve utkal B-tým s Č. Budějovicemi. Proti týmu s výrazně vyššími a silovějšími hráči bojovali benešovští mladíci statečně a po sympatickém výkonu podlehli 33:76. Odpoledne pak A-tým zahájil sezónu na palubovce J. Hradce. V sedmi hráčích nestačili benešáci především rychlostně a podlehli vysoko 43:93.

V neděli pak okusili rychlost a sehranost jindřichohradeckých lvů i hráči B-týmu. Utkání se rychle změnilo v jednoznačnou záležitost a konečný výsledek 22:143 hovoří za vše. A-tým zakončil první hrací víkend na půdě Strakonic. Po skvělé první půlce, kdy chvílemi vedli benešovští žáci až o 10 bodů, přišla strašidelná třetí čtvrtina, ve které se benešovská hra úplně rozpadla. Strakonice si vypracovaly osmibodový náskok, který bez větších problémů udržely až do konce.

První hrací víkend benešovským žákům ukázal, že je čeká pořádná kopa práce. Je třeba na sobě pořádně makat a zápas od zápasu být lepší a lepší.

BC Benešov B – Tigers Č. Budějovice 33:76

Body: bude doplněno

Fio Banka J. Hradec – BC Benešov A 93:43

Body: Bartoš 16, Brož 10, Rýdl 6, Svoboda 5 (1 trojka), Pokorný, Povolný a Sedláček po 2

TH: 7/2!!

Fio Banka J. Hradec – BC Benešov B 143:22

SKB Strakonice – BC Benešov A 64:55

Body: Macků 14, Brož a Rakovič 10, Bartoš 8, Povolný 6, Korous, Pokorný a Rýdl po 2, Svoboda 1

TH: 14/1!!!

Autor: J. Malý

Vstup do sezóny 2016/2017

V sezóně 2016/2017 hrají benešovští žáci nadregionální soutěž. Ve skupině B se vydávají do jižních a západních Čech. Tým je složen z loňských minižáků U13, ke kterým se připojil Pepa Seidl.

Během prvního výjezdu dostali pořádně za vyučenou od týmů Písku i Strakonic. Rozdíl byl hlavně v rychlosti, síle a kolektivním pojetí týmů. Z tvrdé lekce se ale žáci U15 poučili a v zápase v Boru si připsali první vítězství v této věkové kategorii.

Sokol Písek - BC Benešov 124:29
SKB Strakonice - BC Benešov 88:27
Sokol Bor - BC Benešov 30:92

Strakonice venku

přidáno: 5. 10. 2015 23:33, autor: Jakub Malý   [ Aktualizováno 5. 10. 2015 23:33 uživatelem Basket Benešov ]

BC Strakonice – BC Benešov 54:42 (16:7, 25:13, 38:34, 54:42)

V sobotu 3.10. zajížděli benešovští žáci ke svému letošnímu již třetímu venkovnímu utkání do Strakonic. Začátek utkání začal stylem, který se stává již tradičním pro letošní sezonu. Ač herním dojmem Benešov převyšoval svého soupeře a vypracoval si několik slibných střeleckých situací, tak nedokázal proměnit ani ty vyložené, zatímco domácí prokázali přesnou mušku a proměňovali většinu svých příležitostí.  Druhá čtvrtina se odehrávala ve stejném duchu. Korunu tomu nasadil úspěšný tříbodový pokus domácích v poslední vteřině prvního poločasu, který znamenal navýšení vedení domácích už na 25:13! V prvních dvaceti minutách Benešov bodově táhl Jakub Zelenka, který dal 6 z celkových 13 bodů. Druhý poločas vyzněl lépe pro domácí. Sedmi body proti dvěma benešovským navýšili již na 32:15. Zdálo se, že o zápase bude rozhodnuto předčasně. Hosté však zmobilizovali všechny svoje síly a až do konce čtvrtiny nedali svému soupeři „čuchnout“. Na hřišti v ten moment byl vidět pouze rychlý protiútok Benešova jeden jednoduchý koš za druhým. Benešov se dokázal dotáhnout na rozdíl dvou bodů 34:36 a byl zpět v zápase! V poslední čtvrtině bohužel nedokázal navázat na skvělý výkon z předešlé čtvrtiny a tahal opět za slabší konec. Na svoje první letošní vítězství tak Bc Benešov U15 stále čeká, ale soudě podle vzestupného výkonu první vítězství na sebe nenechá dlouho čekat.