Žáci U15‎ > ‎

Žáci U15 - výpis článků

ČLÁNKY - SOUPISKA - TABULKA - FOTOGALERIE

Na jihu Čech opět neúspěšně

přidáno: 15. 10. 2017 14:37, autor: Basket Benešov

Další hrací víkend nadregionální soutěže připravil pro benešovské týmy po jednom výjezdu na jih Čech. B-tým hrál v sobotu v Č. Budějovicích. A-tým zajížděl podruhé na palubovku Strakonic.

Sobotní utkání zahájil B-tým velmi dobře. Na palubovce Č. Budějovic se prezentoval velkou bojovností a nápaditou hrou v útoku. Domácí však kralovali v přechodu do rychlého protiútoku, a protože se benešovským hráčům nepodařilo proměnit řadu šancí, tak náskok domácích zaslouženě narůstal. Nicméně po tři čtvrtiny byli hostující hráči domácím důstojným soupeřem a za svoje nasazení si zaslouží pochvalu. Ve čtvrté čtvrtině už došly benešovským hráčům síly a na hřišti kralovali domácí.

Tigers Č. Budějovice – BC Benešov B 99:50

Body: Kocián a Málek 11, Bartoš, Bezkorovayny, Heger, Malknecht a Mošnička po 4, Plešek 3, Korotvička a Kunc 2, Kukura 1

Nejlepší hráč BC Bene – Petr Málek

Nedělní ráno nepřálo A-týmu. Proti šesti takticky skvěle hrajícím domácím se jim nedařilo skoro nic. První poločas i přesto prohráli jen díky vlastním chybám. Do druhé půle však vstoupili hosté příliš ospale a domácí změnili utkání v jednoznačnou záležitost.

 

SKB Strakonice – BC Benešov 70:40

 Body: Boublík 22, Svoboda 5, Brož a Dvorský po 4, Rýdl 3, Korous 2

Nejlepší hráč BC Bene – Honza Boublík

Druhý hrací víkend

přidáno: 2. 10. 2017 3:33, autor: Basket Benešov

Na přelomu září a října pokračovala skupina B nadregionální soutěže žáků U15 dalšími zápasy. Zatímco B – tým sehrál dvojičku se Strakonicemi, A-tým hostil Č. Budějovice.

Benešovské béčko sehrálo dva zápasy s SKB Strakonice. Obě utkání měla podobný průběh, kdy se i přes velkou snahu benešovských žáků, postupně vždy projevila větší fyzická vyspělost strakonických hráčů. Sobotní utkání bylo basketbalově pohlednější, nedělní se chvílemi, za němého přihlížení rozhodčích, měnilo spíše v urputné zápolení. V utkání prošlo hráčům obou družstev spousta drsných zákroků. Odpískáno bylo pouze 12 faulů.

Áčko hrálo pouze v neděli. Na své palubovce přivítalo tým z Č. Budějovic. Po ukázkovém vstupu do zápasu vyhráli domácí úvodní čtvrtinu 31:2. Skvělý presink, týmová hra v útoku, to byly klíče úspěchu.  Ve zbytku zápasu sice již tak přesvědčivě benešovští žáci nepůsobili, i tak si připsali výhru v poměru 92:55.

BC Benešov B – SKB Strakonice 47:87

Body: Kukura 12, Málek 10, Kocián 8, Bartoš a Heger po 5, Mošnička 4, Malknecht 2

SKB Strakonice – BC Benešov B 80:30

Body: Kukura 12, Kocián 6, Heger a Mošnička po 4, Malknecht a Málek po 2

BC Benešov A – Tigers Č. Budějovice 92:55

Body: Boublík 21, Rýdl 17, Bartoš 16, Macků 11, Svoboda 8, Brož a Korous po 6, Rakovič 4, Dvorský 2, Povolný 1

Neúspěšný vstup starších žáků do sezóny 17/18

přidáno: 18. 9. 2017 23:43, autor: Basket Benešov   [ aktualizováno 18. 9. 2017 23:43 ]

První hrací víkend nepřinesl ani jednomu z benešovských týmů mnoho radosti. V sobotu se nejprve utkal B-tým s Č. Budějovicemi. Proti týmu s výrazně vyššími a silovějšími hráči bojovali benešovští mladíci statečně a po sympatickém výkonu podlehli 33:76. Odpoledne pak A-tým zahájil sezónu na palubovce J. Hradce. V sedmi hráčích nestačili benešáci především rychlostně a podlehli vysoko 43:93.

V neděli pak okusili rychlost a sehranost jindřichohradeckých lvů i hráči B-týmu. Utkání se rychle změnilo v jednoznačnou záležitost a konečný výsledek 22:143 hovoří za vše. A-tým zakončil první hrací víkend na půdě Strakonic. Po skvělé první půlce, kdy chvílemi vedli benešovští žáci až o 10 bodů, přišla strašidelná třetí čtvrtina, ve které se benešovská hra úplně rozpadla. Strakonice si vypracovaly osmibodový náskok, který bez větších problémů udržely až do konce.

První hrací víkend benešovským žákům ukázal, že je čeká pořádná kopa práce. Je třeba na sobě pořádně makat a zápas od zápasu být lepší a lepší.

BC Benešov B – Tigers Č. Budějovice 33:76

Body: bude doplněno

Fio Banka J. Hradec – BC Benešov A 93:43

Body: Bartoš 16, Brož 10, Rýdl 6, Svoboda 5 (1 trojka), Pokorný, Povolný a Sedláček po 2

TH: 7/2!!

Fio Banka J. Hradec – BC Benešov B 143:22

Body: bude doplněno

SKB Strakonice – BC Benešov A 64:55

Body: Macků 14, Brož a Rakovič 10, Bartoš 8, Povolný 6, Korous, Pokorný a Rýdl po 2, Svoboda 1

TH: 14/1!!!

 

 Autor: J. Malý

Vstup do sezóny 2016/2017

přidáno: 12. 10. 2016 0:47, autor: Basket Benešov   [ aktualizováno 12. 10. 2016 0:47 ]

V sezóně 2016/2017 hrají benešovští žáci nadregionální soutěž. Ve skupině B se vydávají do jižních a západních Čech. Tým je složen z loňských minižáků U13, ke kterým se připojil Pepa Seidl.

Během prvního výjezdu dostali pořádně za vyučenou od týmů Písku i Strakonic. Rozdíl byl hlavně v rychlosti, síle a kolektivním pojetí týmů. Z tvrdé lekce se ale žáci U15 poučili a v zápase v Boru si připsali první vítězství v této věkové kategorii.

Sokol Písek - BC Benešov 124:29
SKB Strakonice - BC Benešov 88:27
Sokol Bor - BC Benešov 30:92

Strakonice venku

přidáno: 5. 10. 2015 23:33, autor: Jakub Malý   [ Aktualizováno 5. 10. 2015 23:33 uživatelem Basket Benešov ]

BC Strakonice – BC Benešov 54:42 (16:7, 25:13, 38:34, 54:42)

V sobotu 3.10. zajížděli benešovští žáci ke svému letošnímu již třetímu venkovnímu utkání do Strakonic. Začátek utkání začal stylem, který se stává již tradičním pro letošní sezonu. Ač herním dojmem Benešov převyšoval svého soupeře a vypracoval si několik slibných střeleckých situací, tak nedokázal proměnit ani ty vyložené, zatímco domácí prokázali přesnou mušku a proměňovali většinu svých příležitostí.  Druhá čtvrtina se odehrávala ve stejném duchu. Korunu tomu nasadil úspěšný tříbodový pokus domácích v poslední vteřině prvního poločasu, který znamenal navýšení vedení domácích už na 25:13! V prvních dvaceti minutách Benešov bodově táhl Jakub Zelenka, který dal 6 z celkových 13 bodů. Druhý poločas vyzněl lépe pro domácí. Sedmi body proti dvěma benešovským navýšili již na 32:15. Zdálo se, že o zápase bude rozhodnuto předčasně. Hosté však zmobilizovali všechny svoje síly a až do konce čtvrtiny nedali svému soupeři „čuchnout“. Na hřišti v ten moment byl vidět pouze rychlý protiútok Benešova jeden jednoduchý koš za druhým. Benešov se dokázal dotáhnout na rozdíl dvou bodů 34:36 a byl zpět v zápase! V poslední čtvrtině bohužel nedokázal navázat na skvělý výkon z předešlé čtvrtiny a tahal opět za slabší konec. Na svoje první letošní vítězství tak Bc Benešov U15 stále čeká, ale soudě podle vzestupného výkonu první vítězství na sebe nenechá dlouho čekat.

Komentář trenéra Kratochvíla:

„Do Strakonic jsme zavítali vůbec poprvé. Podle dosavadních výsledků jsem očekával silného a kvalitního soupeře. Náš největší problém v dnešním zápase byla bídná střelecká úspěšnost a naplno se ukázala nezpochybnitelná pravda, že basket se hraje na koše. V tomto zápase se tento náš nedostatek ukázal jako poslední dílek v cestě za vítězstvím. Pokud bude herní výkon neustále gradovat, nemám strach o výsledky v budoucích utkáních. Věřím, že střelba se díky poctivému tréninku a získání sebevědomí, které je nutné k úspěšné střelbě,  zlepší a budeme předvádět pohledný basketbal“.   

Basketbalisté U15 mají za sebou svá zářijová utkání

přidáno: 5. 10. 2015 23:28, autor: Jakub Malý   [ Aktualizováno 5. 10. 2015 23:28 uživatelem Basket Benešov ]

Benešovský tým 20. září odehrál svůj první zápas v letošní sezoně, když zajížděl na palubovku houževnatého týmu z Jižních Supů z Prahy. V první čtvrtině jasně převyšovala nervozita z úvodního utkání u obou týmů před basketbalovými akcemi. Benešovští hráči měli herně přeci jen mírně navrch. Z důvodu neproměňování dobře vypracovaných příležitostí se tento fakt bohužel nepromítl do skóre utkání. Druhá čtvrtina začala jasným tlakem domácích, kdy si rychle vytvořili až desetibodový náskok. Hosté z Benešova však nechtěli dát svou kůži lacino, utáhli šrouby v obraně a rychlými protiútoky se dostali zpět do zápasu. Vše korunoval úspěšnou střelou za tři body minutu před koncem poločasu a košem několik sekund před koncem Seidl. Týmové obraná a rychlý protiútok byly příčinou snížení rozdílu mezi oběma týmy na jediný bod(19:18)! Do druhého poločasu vstupovali hráči s tím, že vědí, co na jejich soupeře platí. Bohužel nic z toho, co hráčům v prvním dějství přineslo zdramatizování zápasu, se v tom druhém v hojné míře nezměnilo. Důsledkem toho bylo konzistentní narůstání skóre ve prospěch Jižních Supů na konečných 54:30.

komentář trenéra Kratochvíla:

„Byl to náš první zápas v nové sezoně. Před utkáním jsme si dali za cíl držet se soupeřem krok po celý průběh utkání. Soupeře jsme na začátku herně převyšovali, ale bohužel jsme toho nedokázali bodově využít. Druhá část druhé čtvrtiny vypadala přesně tak, jak bychom se chtěli prezentovat v průběhu celé sezony. Z naší poctivé obrany následovaly těžké a tím pádem i nepřesné střely z rukou soupeře, jistý doskok, rychlá přihrávka dopředu a snadné body z rychlých protiútoků. Za tuto část hracího období patří chlapcům pochvala. Bohužel v druhém poločase jsme nedokázali splnit téměř nic, co jsme chtěli. V obraně jsme byli všude pozdě, z čehož plynuly zbytečné fauly a snadné body soupeře a následná nemožnost hrát rychlý protiútok. Tuto skutečnost nepřikládám ztrátě touhy po vítězství. Hráčům chybělo spíše více mentálních a fyzických sil, což způsobilo neproměňování vypracovaných příležitostí a nemohoucnost v obran. “

26.9. bylo na programu druhé utkání, tentokrát v Brandýse nad Labem. Benešovský tým k zápasu zavítal do Brandýsa v lehce pozměněné podobě v podobě posily Jaromíra Hedvika, benešovského rodáka, nyní hráčem ligového pražského USK. První a poslední vedení v tomto utkání zažili hráči z Benešova hned v úvodní minutě utkání díky proměněnému trestnému hodu. To byla však jediná radost, kterou mohli benešovští hráči v prvním poločase mezi sebou sdílet. Výkonnostní propast mezi oběma týmy tvořili především brandýský talentovaný hráč, který se může pyšnit oceněním pro nejužitečnějšího hráče MČR U14 z minulé sezony a neméně talentovaný 190cm vysoký hráč. Výsledek poločasu ostatně mluví sám za sebe (51:12). Do druhého poločasu nastoupil z hostující lavičky úplně jiný tým. Ten tým věděl, co je to agresivní kolektivní obrana, kombinace v útoku a přesné zakončení. Díky těmto faktorům byl druhý poločas o mnohem povedenější výsledek, o čem hovoří i vyhraný poločas v poměru 31:26. Na konečném výsledku to však mělo jen kosmetický vliv.

komentář trenéra Kratochvíla:

„Věděli jsme, že přijíždíme na palubovku silného soupeře. Podle mého názoru bude tento tým patřit ke špičce této soutěže. Dá se říci, že nás porazili dva hráči. Dostali jsme 77 bodů z čehož dva hráči nám dali 45, my dali 43. První poločas se nám bohužel nepovedlo najít recept na ubránění těchto dvou hráčů, což v podstatě rozhodlo o utkání. Do druhého poločasu jsme šli s upraveným stylem obrany a to bylo důvodem, proč se nám druhý podařilo poločas vyhrát. Sami sobě jsme si tak dokázali, že můžeme hrát s každým soupeřem. Toto zjištění vnímám velmi pozitivně a rozhodně neklesám na mysli z nelichotivého výsledku celého utkání. Věřím v potenciál hráčů a jsem přesvědčený o tom, že poctivá docházka na tréninky a větší herní praxe s sebou přinese i výhry. “Čtyři výhry za víkend

přidáno: 18. 2. 2013 13:00, autor: Basket Benešov   [ aktualizováno 18. 2. 2013 13:00 ]

Víkend 16. a 17. února patřil po dlouhé pause opět mladým basketbalistům U15.

V sobotním ránu jsme jeli na palubovku Kladna. Odjeli jsme až na Matěje Bareše, který má stále zdravotní problemy s koleny, v kompletní sestavě. Úvod prvního utkání se benešovským povedl impozantně a určil ráz celého utkání. Konečné skóre se nakonec zastavilo na vytoužené stobodové hranici.

BK KLADNO – BC BENEŠOV 49 : 100 (10:28,14:26.10:23,15:24)

Fučík 35 3/5, Kukura 32 0/1,Síbrt 4 0/7,Boťa 0,Suchý 0,Strachota 8 0/2,Hála 5 1/2,Papírník 4,Budil 8 0/2,Řejha 4,

Pilař 0, Český 0

Druhé utkání nezačalo dobře pro naše mladé basketbalisty. Možná pod dojmem snadného prvního vítězství kladenské hráče podcenili a nedokázali se plně koncentrovat, takže jsme první čtvrtinu prohráli o pět bodů. V dalších částech zápasu se již projevila naše převaha a tak nakonec I ve druhém utkání slavili benešovští vítězství.

BK KLADNO – BC BENEŠOV 70 : 88 (24:19,15:26,20:23,11:20)

Kukura 30 0/3, Fučík 26 , Síbrt 7 1/2,Boťa 0,Suchý 6,Strachota 8 ,Hála 4,Papírník 4, Budil 1 1/2,Řejha 0,

Pilař 0, Český 2

V neděli jsme jeli odehrát odložené zápasy do Maldé Boleslavi. Odjeli jsme vinou zranění pouze v devíti hráčích. Obě dvě utkání jsme zvládli na výbornou a tak I zde jsme slavili dvě vítězství.

BK MLADÁ BOLESLAV – BC BENEŠOV 21 : 95 (5:33,4:17,6:22,6:24)

Fučík 29 1/4 ,Kukura 22 4/7, Strachota 19 , Síbrt 4,Boťa 2 0/2,Suchý 2, Hála 4 2/2,Papírník 4,Budil 9 0/2

BK MLADÁ BOLESLAV – BC BENEŠOV 35: 62 (12:20,8:22,6:9,9:11)

Strachota 18 2/6, Kukura 16 2/5, Fučík 12 0/2, Budil 0, Síbrt 6,Boťa 2 ,Suchý 0,Hála 2,Papírník 6,

Naši mladí hráči předvedli ve všech utkáních velmi pohledný basket a nebyla na jejich hře znát pauza jarních prázdnin.


Autor: Jiří Havran

Žáci udrželi neporazitelnost

přidáno: 10. 12. 2012 5:53, autor: Basket Benešov   [ aktualizováno 10. 12. 2012 5:53 ]

V sobotním dopoledni odjížděli benešovští žáci na palubovku Berouna bez nemocného Matěje Bareše, jinak v kompletní sestavě. Obě utkání byla velice podobná. Od úvodního rozskoku jsme si vytvářeli střelecké pozice které jsme s úspěchem proměňovali. Když jsme do hry vložili ještě bojovnost, velmi dobrou obranu a v útočné fázi pohyb, bylo jen otázkou, kde se zastaví konečné skóre utkání. Všichni benešovští hráči hráli s chutí a předváděli opravdu kvalitní basketbal. Početným divákům, kteří doprovázeli naše žáky, především z řad rodičů, předváděli kolektivní hru. Za svůj výkon byli po oba zápasy zaslouženě odměněni velikým aplausem.

BK Beroun – BC Benešov 20 : 101 (5:21, 5:32, 6:23, 10:26)

Body: Kukura 37, Fučík 20, Síbrt 2, Strachota 16, Hála 8, Suchý 6, Řejha 4, Papírník 3,  Budil 3, Pilař 2, Boťa

BK Beroun- BC Benešov 33 : 110 (6:38, 11:18, 6:28, 10:26)

Body: Kukura 30, Fučík 28, Strachota 14, Hála 11, Budil 9, Síbrt 6, Papírník 6, Boťa 2, Suchý 2, Řejha 2, Pilař

Autor: Jiří Havran

První zápasy žáci zvládli

přidáno: 21. 10. 2012 12:04, autor: Basket Benešov   [ aktualizováno 21. 10. 2012 12:04 ]

O víkendu 13. a 14. Září se rozehrála také soutěž KP mladých basketbalistů U15. V prvních dvou zápasech nás čekal na domácí palubovce v Benešově soupeř z Mladé Boleslavi. Oba zápasy měli velmi podobný průběh. Celoplošnou osobní obranou jsme si již od úvodních minut vytvořili dostatečný náskok, který jsme v dalších čtvrtinách postupně navyšovali až na konečný rozdíl ve skore o 23 bodů.

Sobota -
BN – Ml.Boleslav 58:35
Kukura 30, Strachota 9, Fučík 12, Budil 6, Boťa 4, Hála 2, Papírník 2

BN – Ml.Boleslav 57:34
Kukura 20, Bareš 11, Fučík 8, Budil 5, Strachota 4, Papírník 4, Boťa 2, Hála 2, Řejha 1,V neděli jsme cestovali do Varnsdorfu, kde jsme hráli odložené utkání. Cestovali jsme pouze v deseti hráčích, odehraných sobotních zápasech a časnému vstávání. K samotnému zápasu jsme přijeli až 15minut před začátkem a popdle toho také vypadalo celé utkání. Naši hráči se nemohli dostat do tempa a tak utkání bzlo po celých 40minut velmi vyrovnané. Strhnout vítězství na svoji stranu se nám podařilo až v samotném závěru zápasu.

Do druhého utkání jsme vstoupili daleko koncentrovaněji, ale body se přičítali oběma družstvům skoro stejně. Domácí basketbalisté hráli pod vlivem vyrovnéného prvního zápasu velmi obětavě a tak do poločasu se benešovským hráčům podařil utvořit náskok pouze 4bodů. Do třetí čtvrtiny nastoupili benešovští hráči jako by to byl jejich první zápas a né již čtvrtý. Proti jejich osobní obraně se domácí basketbalisté jen těžko prosazovali a dovolili jsme jim vstřelit pouze 12 bodů proti našim 25. V poslední části zápasu naši hráči k výborné obraně přidali ještě větší pohyb v útočné hře, předvedli několik opravdu hezkých akcí a tak se mohli radovat nejen z vysoké výhry, ale i z kvalitní hry.

Neděle –
Varnsdorf- BN 62:67
Varnsdorf- BN 53:85

Autor: Jiří Havran

1-9 of 9