Náročný víkend

přidáno: 5. 3. 2018 7:00, autor: Basket Benešov   [ aktualizováno 5. 3. 2018 7:02 ]
První březnový víkend měly týmy Žáků U15 naplánovány celkem čtyři venkovní zápasy. Chřipkou oslabený B-tým nakonec zvládl pouze sobotní utkání v Karlových Varech. Nedělní zápas s Mariánskými Lázněmi musel být odložen. A-tým z "road-tripu" po D5 přivezl bilanci 1-1 po prohře v Rokycanech a výhře v Boru.

SKB Rokycany - BC Benešov A 87:55 (18:6, 39:16, 58:38)
Body: Boublík 18 (3 trojky), Brož 14, Rýdl 10, Svoboda 7, Pokorný 4, Povolný 2
TH:16/4!!!

V sobotu čekal A-tým soupeř z Rokycan. Rokycany mají ve svém týmu tři hráče hrající na výjimku a neustálá přítomnost staršího hráče byla na palubovce znát. Benešovští hráči se po většinu zápasu snažili vyrovnat se soupeřovou výškovou a silovou převahou. Výpadek na přelomu 1. a 2. čtvrtiny, kdy si soupeř vypracoval 20-ti bodový náskok, ale napravit nedokázali. Hlavním problémem byla úspěšnost zakončení a přechod do rychlého protiútoku.
Normálně se k rozhodčím nevyjadřuji, ale tentokrát byli spolu s (ne)měřením 24s nejslabším článkem utkání. Nevidět aut -budiž, nevidět faul - stane se, ale přehlédnout koš??? To by se ani v nejnižší soutěži stávat nemělo.

TJ Thermia Karlovy Vary - BC Benešov B 130:38 (36:8, 61:20 91:30)
Body: budou doplněny

Sedm benešovských bojovníků vyjíždělo na půdu prvního týmu soutěže s úkolem poprat se o co nejlepší výsledek. I přes velký rozdíl ve skóre si kluci zaslouží pochvalu za bojovnost, kterou v průběhu zápasu předváděli. Rychle a kolektivně hrající soupeř předvedl, že skupinu vede zaslouženě.

BK Mariánské Lázně - BC Benešov B
utkání bylo pro nemoc benešovských hráčů odloženo, náhradní termín je v jednání

Sokol Bor - BC Benešov A 40:92 (9:13 15:45 21:61)
Body: Boublík 20, Povolný 18, Svoboda 15, Brož 14, Rakovič 8, Rýdl 7, Pokorný a Korous 4, Dvorský 2

Ospalá první čtvrtina, výborná druhá čtvrtina a neproměňování šancí v druhé půli. Tak by dal shrnout nedělní zápas A-týmu s posledním Borem. Pozitivem je určitě týmový výkon na obou stranách hřiště a osobní rekord Jáchyma v počtu nastřílených bodů. Negativem je zbytečně velké množství faulů a naražená kostrč Honzy Boboka.