První výhra mladých pušek

přidáno: 19. 2. 2018 14:05, autor: Jakub Malý

V sobotu 17.2. pokračovala spojená skupina A+B nadregionální soutěže. Výrazně oslabený A-tým hostil Mariánské Lázně. B-tým se chystal na Sokol Bor.

Žáci U15 A nastoupili do zápasu pouze se sedmi hráči. V úvodu se zdálo, že to nebude vadit. Po třech minutách však benešovským hráčům přestal fungovat jak obrana, tak útok. Rychlé odskočení hostujících hráčů navíc hodilo pomyslnou deku na celý benešovský tým a z výkonu domácích se vytratilo i nasazení a radost ze hry. V posledních pěti minutách zápasu se domácí tým dokázal vrátit ke hře z úvodu utkání a alespoň kosmeticky upravil skóre. Jestli lze na tomto zápase nalézt pozitivum, pak je to právě posledních pět minut a to, že se domácí hráči dokázali v koncovce „hecnout“ a hráli až do konce.

BC Benešov A – BK Mariánské Lázně 33:89

Body: Brož a Rýdl po 7, Povolný a Rakovič po 6, Pokorný 4, Svoboda 3

 

Po skončení zápasu „áčka“ vyběhli do svého utkání i hráči B-týmu. Hostili Sokol Bor, který, stejně jako domácí, v nadstavbové části ještě nezvítězil. Od začátku bylo utkání velmi vyrovnané. Benešovští hráči dokázali týmovým výkonem oponovat hostujícímu Artimovi. Po tři čtvrtiny si ani jeden z týmů nevypracoval výrazný náskok, bojovalo se doslova o každý bod. Na začátku poslední části se dostali benešáci do takřka desetibodového vedení. Hosté pak přešli do zatažené zóny a nadšení domácích bylo zastaveno. V koncovce se vedení přelévalo ze stranu na stranu. Více klidu v koncovce měli domácí, a tak se mohli radovat z první, nádherně vybojované výhry.

BC Benešov B – Sokol Bor 56:51

Body: Kocián 24, Bartoš a Mošnička 8, Heger 6, Málek a Malknecht po 4, Hašek 2

Další zápasy čekají benešovské borce za 14 dní. Oba týmy vyjíždí na dvojzápas na západ Čech.

Comments