Víkend bez výhry

přidáno: 13. 11. 2017 5:14, autor: Basket Benešov

Druhý listopadový víkend pokračovala dalšími zápasy skupina B NRS žáků U15. Oba benešovské týmy hostily jindřichohradecké lvy. A-tým navíc ještě zajížděl na palubovku Č. Budějovic.

V sobotu v pravé poledne začal zápas mezi Tigers Č. Budějovice a BC Benešov A. Hostující hráči v úvodu neproměnili celou řadu vyložených šancí, které si pohlednými akcemi vypracovali. Naopak domácí svoji největší zbraň (rychlý přechod do útoku) beze zbytku využili a vypracovali si dvouciferné vedení. V druhé čtvrtině se benešovští hráči zklidnili, zlepšili návrat do obrany a pomalu ale jistě stahovali náskok domácích.  V poločase svítil na ukazateli stav 36:35. Vstup do druhé půle se benešovským basketbalistům hrubě nepovedl a po třech minutách prohrávali 52:37 a o zápase se zdálo být rozhodnuto. Hostující hráči však zápas nevzdali, kolektivní snahou se jim podařilo vývoj zápasu otočit a dostat se do vedení 66:65. Pak však přišla tvrdá rána. Hostující hráči skvěle po 22s brání útok domácích, domácí hráč střílí těžkou trojku, která o desku padá do koše. V závěrečné minutě měli hosté dvě šance na další zvrat. Ani jednu však nevyužili, a tak smolně prohráli o jeden bod.

Tigers Č. Budějovice – BC Benešov A 71:70

Body: Boublík 22, Brož 20, Rýdl 10, Rakovič a Svoboda 6, Povolný 4, Korous 2

TH: 34/8!!!!!!!! :-(

O tři hodiny později hostil B-tým soupeře z Jindřichova Hradce. Fyzicky vyspělejší hosté od úvodu potvrzovali roli favorita a jejich náskok rychle narůstal. Až v poslední čtvrtině se domácí hráči vzepřeli a obraz hry trošičku vyrovnali. Oproti prvnímu vzájemnému zápasu předvedli domácí zlepšení při návratu do obrany, nadále se ale trápili na útočné polovině.

BC Benešov B – Fio Banka Jindřichův Hradec 26:97

Body: Kukura 8, Bartoš 6, Heger 5, Kocián 3, Dvořák a Málek po 2

V neděli chtěli hráči A-týmu pomstít své mladší spoluhráče. Opět je ale zradily liché čtvrtiny. Vstupy do obou poločasů měli opět mizerné, hlavně na útočné polovině. V sudých čtvrtinách vždy dokázali soupeři vzdorovat, nebo ho i přehrávat, ale jámy, které si vykopali, byly příliš hluboké. Za 14 dní však mají šanci na reparát.

BC Benešov A – Fio Banka Jindřichův Hradec 45:65

Body: Bartoš, Rýdl a Svoboda po 9, Brož 8, Korous 4, Bobok, Pokorný a Povolný po 2